Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Administrator WOS87's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Houston, TX
    Posts
    7,373

    Default Complete Game-by-Game Football Histories (3A, 4A, 5A and 6A)

    I posted my updated Team Histories over on the 6A Texas football website and since this is my home base I thought I'd put them here as well. I haven't updated my files since 2009 as the spreadsheet software I used is no longer compatible with any current operating system and the host server I was using shut down so I've had to reformat all the files to Excel and update them to 2015.


    All of 6A is finished and I have posted everything I currently have reformatted for all of 4A, 5A and most of 3A and will add additional updates and programs with 11-man teams going all the way down to 2A. Finding records for 6-man programs is EXTREMELY difficult essentially requiring road trips to each town and days of searching microfilm and school yearbooks. There are bound to be some errors so if you see any let me know. Also, finding accurate and complete scores prior to World War II is tough so some of the histories that go way back in time are works in progress.

    Click on the school name and it should take you to an excel spreadsheet that can be downloaded or just viewed online. These are the raw spreadsheets which I use for my database and the far right column on the histories are my own notes so just disregard that (unless you can help with the missing or questionable score).

    An asterisk * after the name signifies that I haven't completely updated that program

    Arranged by 2016-2018 Alignment

    6A

    Region I

    District 1-6A
    El Paso El Dorado - Area Round 2010, 2012
    El Paso Franklin - Quarterfinals 2005
    El Paso Coronado - Quarterfinals 1973, 1975, 1979
    El Paso Montwood - Regionals 1998
    El Paso Socorro - Regionals 1991
    El Paso Americas - Area Round 2015, 2016
    El Paso Eastwood - Regionals 1972
    El Paso Pebble Hills - No playoff appearances

    District 2-6A
    Odessa - State Champs 1946
    Odessa Permian - State Champs 1965, 1972, 1980, 1984, 1989, 1991
    Midland Lee - State Champs 1998, 1999, 2000
    Midland - State Finalist 2002
    San Angelo Central - State Champs 1943, 1966
    Wolfforth Frenship - Semifinalist 2000, 2005, 2006
    Amarillo Tascosa - Semifinalist 1963, 1964

    District 3-6A
    Keller Timber Creek - Bi-District 2012
    Keller - Semifinalist 1965
    Haltom City Haltom - Regionals 1993, 1997
    Keller Central - Bi-District 2011, 2012, 2013, 2014
    Abilene - State Champs 1923, 1928, 1931, 1954, 1955, 1956, 2009
    Keller Fossil Ridge - Semifinalist 2001
    Weatherford - Semifinalist 1965

    District 4-6A
    Arlington Sam Houston - Semifinalist 1973, 1990
    Arlington Martin - Quarterfinals 2011
    Arlington Bowie - Quarterfinals 2007, 2009
    Arlington Lamar - State Finalist 1990
    Arlington - State Champs 1951
    Fort Worth Paschal - Semifinalist 1949, 1960, 1961
    Mansfield - Semifinalist 2015
    North Crowley - State Champs 2003

    District 5-6A
    Lewisville - State Champs 1993, 1996
    Flower Mound - Bi-District 2006, 2007, 2009, 2010
    Lewisville Hebron - State Champs 2005
    Euless Trinity - State Champs 2005, 2007, 2009
    Flower Mound Marcus - State Champs 1997
    Southlake Carroll - State Champs 1988, 1992, 1993, 2002, 2004, 2005, 2006, 2011
    Hurst Bell - State Finalist 1982
    Trophy Club Byron Nelson - Area Round 2011

    District 6-6A
    Allen - State Champs 2008, 2012, 2013, 2014
    Plano West - Quarterfinals 2012
    Plano - State Champs 1965, 1967, 1971, 1977, 1986, 1987, 1994
    Plano East - Quarterfinals 1999
    McKinney Boyd - Quarterfinals 2007
    McKinney - State Champs 1979
    Denton Guyer - State Champs 2012, 2013
    Wylie - State Champs 1977

    District 7-6A
    Duncanville - State Champs 1998
    Irving MacArthur - Quarterfinals 1985
    South Grand Prairie - Semifinalist 1999
    Irving Nimitz - Regionals 1988, 1996
    Irving - Quarterfinals 1968, 2003
    DeSoto - State Champs 2016
    Grand Prairie - Semifinalist 1951
    Cedar Hill - State Champs 2006, 2013, 2014

    District 8-6A
    Belton - Semifinalist 1969
    Killeen Ellison - Semifinalist 1996
    Killeen Harker Heights - Regionals 2000. 2002
    Killeen Shoemaker - Area Round 2015
    Copperas Cove - State Finalist 2006, 2007
    Killeen - State Champs 1991
    Hewitt Midway - State Finalist 2011

    Region II

    District 9-6A
    Dallas Skyline - Semifinalist 1972, 2011, 2014
    Coppell - Quarterfinals 2010
    Richardson - Semifinalist 1967
    Richardson Lake Highlands - State Champs 1981
    Richardson Berkner - Quarterfinals 2005
    Dallas Jesuit - UIL Regionals 2013, TCIL State Champs 20 times
    Dallas White - Regionals 1976, 1979, 1990, 2000
    Richardson Pearce - Regionals 2001, 2003

    District 10-6A
    Garland Sachse - Area Round 2011, 2013
    Garland Rowlett - Regionals 2005, 2011, 2015
    North Garland - Area Round 1989
    Garland - State Champs 1956, 1963, 1964, 1999
    Garland Lakeview Centennial - Regionals 1988
    Garland Naaman Forest - Area Round 2007, 2008
    South Garland - Regionals 1970, 1990,2005, 2009

    District 11-6A
    Mesquite - State Champs 2001
    North Mesquite - Quarterfinals 1995, 2000
    Tyler Lee - State Champs 2004
    Longview - State Champs 1937
    Mesquite Horn - Quarterfinals 2010
    Rockwall-Heath - Quarterfinals 2008
    Tyler John Tyler - State Champs 1930, 1973, 1994
    Rockwall - State Champs 1963

    District 12-6A
    The Woodlands - State Finalist 2003
    Conroe Oak Ridge - Semifinalist 2002
    Conroe - Semifinalist 1937
    The Woodlands College Park - Bi-District 2006, 2007, 2011, 2014, 2015
    Montgomery - Quarterfinals 2010
    Beaumont West Brook - State Champs 1982
    Lufkin - State Champs 2001

    District 13-6A
    Round Rock - Quarterfinals 1972
    Pflugerville Hendrickson - Quarterfinals 2008
    Round Rock Cedar Ridge - Area Round 2013, 2015
    Round Rock Westwood - Regionals 2012
    Round Rock Stony Point - Semifinalist 2008, 2009, 2010
    Round Rock McNeil - Quarterfinals 2004
    Pflugerville - State Finalist 1970, 2007

    District 14-6A
    Austin Del Valle - Quarterfinals 1967
    Austin Bowie - Regionals 1992, 2010
    Austin Akins - Bi-District 2013
    Austin Anderson - Area Round 2010
    Manor - Semifinalist 2012
    San Marcos - State Finalist 1964

    District 15-6A
    Klein Oak - Quarterfinals 2006, 2008, 2014
    Klein - State Finalist 1969
    Klein Forest - Regionals 2002, 2003
    Klein Collins - Regionals 2009, 2014
    Houston Memorial - State Finalist 1979
    Houston Northbrook - No playoff appearances
    Houston Spring Woods - Area Round 1984, 1985
    Houston Stratford - State Champs 1978

    District 16-6A
    Aldine MacArthur - State Finalist 1993
    Aldine Davis - Bi-District 2014, 2015
    Aldine - State Champs 1990
    Spring - Quarterfinals 2014
    Spring Westfield - State Finalist 2004
    Aldine Eisenhower - State Finalist 1999
    Spring DeKaney - State Champs 2011
    Aldine Nimitz - Quarterfinals 2003

  2. #2
    Administrator WOS87's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Houston, TX
    Posts
    7,373

    Default

    6A

    Region III

    District 17-6A
    Cypress Falls - State Finalist 2006
    Cypress Lakes - No playoff appearances
    Cypress Ranch - State Finalist 2014
    Cypress-Fairbanks - Semifinalist 1985
    Jersey Village - Semifinalist 1998
    Cypress Woods - Quarterfinals 2009, 2010
    Cypress Creek - Regionals 1990, 1993, 2010
    Langham Creek - Regionals 1987, 1997
    Cypress Springs - Area Round 2003
    Cypress Ridge - Regionals 2007, 2008

    District 18-6A
    Houston Bellaire - Semifinalist 1967
    Houston Lamar - State Champs 1953
    Houston Chavez - Bi-District 2001, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010
    Houston Westside - Area Round 2003, 2004, 2006
    Houston Sam Houston - Quarterfinals 1970
    Houston Westbury - Regionals 1999
    Houston Reagan - State Champs 1920

    District 19-6A
    Katy Morton Ranch - Bi-District 2011, 2013, 2015
    Katy - State Champs 1959, 1997, 2000, 2003, 2007, 2008, 2012, 2015
    Katy Seven Lakes - Bi-District 2009, 2012, 2014
    Katy Cinco Ranch - Semifinais 2009
    Katy Taylor - Regionals 1986, 2008
    Katy Mayde Creek - Regionals 1988, 2007
    Katy Tompkins - No playoff appearances
    Houston Strake Jesuit - UIL Regionals 2015, TCIL State Champs 5 times

    District 20-6A
    Fort Bend Travis - Regionals 2012
    Fort Bend Clements - Quarterfinals 2007
    Fort Bend Ridge Point - Semifinalist 2015
    Fort Bend Kempner - Regionals 1990, 2003, 2004, 2005
    Fort Bend Austin - Area Round 2013
    Fort Bend Dulles - State Finalist 1963,1991
    Fort Bend Bush - Area Round 2011, 2012, 2013
    Fort Bend Hightower - State Finalist 2008, 2011

    District 21-6A
    Galena Park North Shore - State Champs 2003, 2015
    Atascocita - Quarterfinals 2015
    Humble Kingwood - Semifinalist 1990
    Channelview - Regionals 1993
    Humble Summer Creek - Area Round 2012, 2013
    Baytown Sterling - State Finalist 1972
    Goose Creek Memorial - Bi-District 2009, 2011, 2012, 2013
    Houston C.E. King - Regionals 1987, 1989

    District 22-6A
    Pasadena Dobie - Regionals 1985, 1998, 1999, 2004
    Deer Park - State Champs 1954, 1955
    Pasadena Memorial - Regionals 2007
    Pasadena Sam Rayburn - Bi-District 1968, 1980, 1994, 1996, 1997
    South Houston - Regionals 1975
    Pasadena - State Finalist 1958
    La Porte - Quarterfinals 1978, 1993, 2008, 2011

    District 23-6A
    Alief Elsik - Semifinalist 2002
    Alief Hastings - State Finalist 1997
    Pearland - State Champs 2010
    Alief Taylor - Regionals 2009
    Richmond George Ranch - State Champs 2015
    Pearland Dawson - Semifinalists 2009, 2011
    Brazoswood - State Champs 1974

    District 24-6A
    Dickinson - State Champs 1977
    Alvin - Semifinalist 1968
    Clear Springs - Quarterfinalist 2009
    Clear Falls - Bi-District 2013
    Clear Lake - Semifinalist 2004
    Friendswood - State Champs 1973
    Clear Brook - Quarterfinals 1995, 1998
    Clear Creek - Quarterfinals 1966


    Region IV

    District 25-6A
    Buda Hays Consolidated - State Finalist 1996
    Lake Travis - State Champs 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2016
    Austin Westlake - State Champs 1996
    Kyle Lehman - No playoff appearances
    Austin Vandegrift - Semifinalist 2014
    Cedar Park Vista Ridge - Semifinalist 2015
    Leander - Quarterfinals 2003

    District 26-6A
    San Antonio Madison - Semifinalist 1984, 2007, 2011. 2013
    San Antonio Reagan - Quarterfinals 2006, 2007, 2008, 2011, 2014
    San Antonio Lee - State Champs 1971
    San Antonio Churchill - State Champs 1976
    San Antonio Johnson - Semifinalist 2013
    San Antonio Roosevelt - State Champs 1995
    San Antonio MacArthur - State Finalist 1998

    District 27-6A
    Converse Judson - State Champs 1983, 1988, 1992, 1993, 1995, 2002
    San Antonio East Central - Regionals 1985
    Cibolo Steele - State Champs 2010
    Schertz Clemens - Semifinalist 1999, 2003, 2006
    Smithson Valley - State Finalist 2001, 2002, 2004
    New Braunfels - State Finalist 1948, 2002
    New Braunfels Canyon - Quarterfinals 1998, 2003, 2005
    San Antonio Wagner - Quarterfinals 2010

    District 28-6A
    San Antonio O'Connor - Semifinalist 2012
    San Antonio Warren - Regionals 2011
    San Antonio Taft - State Finalist 2001
    San Antonio Jay - Regionals 1979, 1992, 2003
    San Antonio Stevens - Semifinalist 2010
    San Antonio Clark - Semifinalist 2008
    San Antonio Holmes - Semifinalist 1980, 1985, 1992, 1999
    San Antonio Brandeis - Quarterfinals 2009, 2012, 2014
    San Antonio Brennan - State Finalist 2013
    San Antonio Marshall - State Finalist 1991

    District 29-6A
    Laredo United - Regionals 2005, 2006, 2011, 2013, 2014, 2015
    San Antonio Southwest - Regionals 1985, 2008
    Laredo United South - Area Round 1999
    Del Rio - Quarterfinals 1961, 1965
    Laredo Johnson - Bi-District 2014
    Laredo Alexander - Regionals 2010, 2011, 2012, 2013
    South San Antonio - Regionals 2006
    Eagle Pass - Quarterfinals 1993, 1995, 1996

    District 30-6A
    La Joya Juarez-Lincoln - Bi-District 2015
    La Joya - Quarterfinals 2004
    McAllen Memorial - Regionals 2006, 2010, 2011
    La Joya Palmview - Area Round 2014
    McAllen - Semifinalist 1952, 1954
    McAllen Rowe - Regionals 1998, 2002
    Mission - Semifinalist 1990

    District 31-6A
    Edinburg North - Regionals 2009, 2012, 2013
    Edinburg Economedes - Area Round 2003
    Edinburg - Semifinalist 1953, 1999
    Pharr-San Juan-Alamo Memorial - Area Round 2010
    Pharr-San Juan-Alamo Southwest - No playoff appearances
    Edinburg Vela - Regionals 2015
    Pharr-San Juan-Alamo North - Regionals 2003, 2009
    Pharr-San Juan-Alamo - State Finalist 1962, 1963

    District 32-6A
    Los Fresnos - Quarterfinals 1964
    Harlingen - Quarterfinals 1931, 1950, 1989, 1994, 2003, 2005, 2011
    San Benito - Semifinalist 1961
    Weslaco - Semifinalist 1955
    Brownsville Hanna - Semifinalist 1951
    Weslaco East - Regionals 2010, 2011, 2014
    Harlingen South - Regionals 1995, 2006, 2007
    Brownsville Rivera - Regionals 1999, 2014
    384-92-3 (80.48% win percentage) STILL #1 in Texas for 12 consecutive seasons among all UIL schools fielding a team since 2005 or earlier.

    4 Championships - 1986, 1987, 2015, 2016
    7 Final Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2014, 2015, 2016
    8 Semifinal Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2005, 2014, 2015, 2016
    11 Quarterfinal Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2005, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015. 2016
    28 Playoff Appearances

  3. #3
    Administrator WOS87's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Houston, TX
    Posts
    7,373

    Default

    5A

    Region I

    District 1-5A
    El Paso High - Quarterfinals 1940
    El Paso Andress - Quarterfinals 1990
    El Paso Austin*
    El Paso Bowie*
    El Paso Burges*
    El Paso Chapin - Regionals 2005, 2006, 2009
    El Paso Irvin*
    El Paso Jefferson*

    District 2-5A
    Canutillo*
    Clint Horizon - Area Round 2010, 2012
    El Paso Bel Air - Regionals 1977, 1980, 1981
    El Paso Del Valle - Regionals 2001, 2005, 2007, 2014
    El Paso Eastlake - Regionals 2014, 2015
    El Paso Hanks - Regionals 1995
    El Paso Parkland*
    El Paso Riverside*
    El Paso Ysleta*

    District 3-5A
    Amarillo - State Champs 1934, 1935, 1936, 1940
    Amarillo Caprock*
    Amarillo Palo Duro*
    Canyon*
    Canyon Randall - Semifinalist 1997
    Dumas*
    Hereford*
    Plainview*

    District 4-5A
    Abilene Cooper - State Finalist 1967, 1996
    Lubbock - State Champs 1939, 1951, 1952
    Lubbock Cooper - Quarterfinals 1970, 2010, 2013
    Lubbock Coronado - Quarterfinals 1993, 1996
    Lubbock Monterey - Semifinalist 1976
    San Angelo Lake View*

    District 5-5A
    Denison - State Champs 1984
    Denton*
    Denton Braswell - New School
    Denton Ryan - State Champs 2001, 2002
    Sherman - Semifinalist 1927, 2004
    Wichita Falls - State Champs 1941, 1949, 1950, 1958, 1961, 1969
    Wichita Falls Rider - Semifinalist 2012

    District 6-5A
    Aledo*
    Azle*
    Saginaw Boswell*
    Fort Worth Chisolm Trail - No playoff appearances
    Justin Northwest - Bi-District 1962, 1989, 2000, 2006, 2008, 2010, 2012, 2013
    Saginaw - Bi-District 2009, 2012, 2013
    Fort Worth Brewer*

    District 7-5A
    Fort Worth Arlington Heights*
    Fort Worth North Side*
    Fort Worth South Hills - Bi-District 2006, 2014, 2015
    Fort Worth Southwest*
    Fort Worth Trimble Tech*
    Fort Worth Western Hills*
    Fort Worth Wyatt*
    Fort Worth Young Mens Leadership Academy - New School

    District 8-5A
    Colleyville Heritage - Quarterfinals 2006
    Fort Worth Carter-Riverside - Semifinalist 1959
    Fort Worth Dunbar*
    Fort Worth Eastern Hills*
    Fort Worth Polytechnic*
    Grapevine - State Champs 1996, 1998
    Birdville - Quarterfinals 2012, 2013
    Richland - Regionals 1984


    Region II

    District 9-5A
    Arlington Seguin - Area Round 2004, 2005, 2008
    Burleson - Semifinalist 2001
    Burleson Centennial - Regionals 2015
    Cleburne - State Champs 1920, 1959
    Crowley*
    Everman*
    Granbury*
    Joshua*

    District 10-5A
    Lancaster*
    Mansfield Lake Ridge - State Finalist
    Mansfield Legacy - Regionals 2013
    Mansfield Summit - Quarterfinals 2004
    Mansfield Timberview - Semifinalist 2011
    Midlothian*
    Red Oak*
    Waxahachie - State Champs 1992

    District 11-5A
    Dallas Conrad - Area Round 2009, 2011
    Dallas Hillcrest*
    Dallas Jefferson*
    Dallas Kimball*
    Dallas Samuell*
    Dallas South Oak Cliff*
    Dallas Spruce*

    District 12-5A
    Dallas Adams*
    Dallas Adamson - State Champs 1924
    Dallas Molina - Bi-District 2006, 2007, 2011
    Seagoville*
    Dallas Sunset - State Champs 1950
    Dallas Wilson*
    North Dallas*

    District 13-5A
    Frisco*
    Frisco Centennial - Quarterfinals 2012
    Frisco Heritage - Regionals 2014
    Frisco Independence - No playoff appearances
    Frisco Liberty - Regionals 2009, 2010
    Frisco Lone Star - State Finalist 2015
    Frisco Reedy - New School
    Frisco Wakeland - Bi-District 2007, 2010, 2011, 2013, 2014, 2015

    District 14-5A
    Carrollton Creekview - Bi-District 2001, 2005, 2008, 2013, 2014, 2015
    Carrollton Smith*
    Carrollton Turner*
    Lake Dallas*
    The Colony - Regionals 2014
    Little Elm*
    McKinney North - Quarterfinals 2014
    Prosper - State Champs 2008

    District 15-5A
    Highland Park - State Champs 1945, 1957, 2005, 2016
    Forney*
    Lucas Lovejoy - Semifinalist 2009
    Mesquite Poteet - Semifinalist 2010
    North Forney - Area Round 2011
    Royse City*
    West Mesquite - Quarterfinals 2007
    Wylie East - Regionals 2012

    District 16-5A
    Greenville*
    Hallsville*
    Longview Pine Tree*
    Marshall*
    Mount Pleasant*
    Sulphur Springs*
    Texarkana*
    384-92-3 (80.48% win percentage) STILL #1 in Texas for 12 consecutive seasons among all UIL schools fielding a team since 2005 or earlier.

    4 Championships - 1986, 1987, 2015, 2016
    7 Final Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2014, 2015, 2016
    8 Semifinal Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2005, 2014, 2015, 2016
    11 Quarterfinal Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2005, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015. 2016
    28 Playoff Appearances

  4. #4
    Administrator WOS87's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Houston, TX
    Posts
    7,373

    Default

    5A

    Region III

    District 17-5A
    Corsicana - State Champs 1932, 1963
    Ennis - State Champs 1975, 2000, 2001, 2004, 2014
    Jacksonville*
    Lindale*
    Nacogdoches - Quarterfinals 1965
    Whitehouse - Regionals 1976, 2006, 2013

    District 18-5A
    A&M Consolidated - State Champs 1991
    Bryan - State Champs 1921
    Bryan Rudder - No playoff appearances
    College Station - Regionals 2015
    Temple - State Champs 1979, 1992
    Waco (Consolidated) - State Finalist 2006
    Waco University*

    District 19-5A
    Bastrop - Semifinalist 1966
    Bastrop Cedar Creek - Bi-District 2015
    Cedar Park - State Champs 2012, 2015
    Elgin*
    Georgetown - State Finalist 2012
    Georgetown East View - Area Round 2014
    Hutto*
    Leander Rouse - Semifinalist 2012
    Pflugerville Connally - Semifinalist 2004, 2005

    District 20-5A
    Brenham*
    Huntsville*
    Magnolia*
    Magnolia West - Regionals 2013
    Tomball - State Finalist 1984, 1985
    Tomball Memorial - Bi-District 2013
    Waller*
    Willis - Regionals 1994

    District 21-5A
    Conroe Caney Creek - Quarterfinals 2006
    Crosby - State Finalist 1960
    Dayton - State Finalist 2008
    Humble - Semifinalist 1962, 1995
    Humble Kingwood Park - Area Round 2010, 2014
    Barbers Hill - State Champs 1971, 1976
    New Caney - Area Round 1991
    New Caney Porter - No playoff appearances
    Splendora - Bi-District 1978, 1986, 1987, 1991. 1993, 2000, 2001, 2006, 2007

    District 22-5A
    Baytown Lee - State Finalist 1951, 1952
    Beaumont Central - Quarterfinals 2003, 2008
    Beaumont Ozen - Regionals 2004, 2005, 2011
    Livingston - Regionals 1962, 2007
    Lumberton - Regionals 2007
    Nederland - State Champs 1957
    Port Arthur Memorial - Semifinalist 2011
    Port Neches-Groves - State Champs 1953, 1955, 1975
    Vidor - Semifinalist 1964

    District 23-5A
    Fort Bend Elkins - Quarterfinals 1995
    Fort Bend Marshall - Quarterfinals 2012
    Fort Bend Willowridge - State Champs 1982
    Galena Park - State Finalist 1961, 1964
    Galveston Ball - Semifinalist 1994
    Manvel - State Finalist 2011
    Santa Fe - Bi-District 2002, 2005, 2009
    Texas City - State Champs 1997, 1999

    District 24-5A
    Houston Austin - State Finalist 1954
    Houston Davis - Quarterfinals 1934, 1940
    Houston Furr - Regionals 2006, 2007
    Houston Lee - Quarterfinals 1971
    Houston Madison - Semifinalist 2001
    Houston Milby - Quarterfinals 1961
    Houston Sharpstown - Area Round 2008, 2011
    Houston Sterling - Regionals 1970, 1984, 2001
    Houston Waltrip - Regionals 1991


    Region IV

    District 25-5A
    Austin High - State Champs 1942
    Austin Crockett*
    Austin LBJ - Quarterfinals 2007, 2014
    Austin Lanier*
    Austin McCallum*
    Austin Reagan - State Champs 1967, 1968, 1970
    Austin Travis*

    District 26-5A
    Boerne Champion - Quarterfinals 2010
    Medina Valley*
    Dripping Springs*
    Kerrville Tivy*
    Lockhart*
    Marble Falls*
    San Antonio Alamo Heights*
    Seguin*

    District 27-5A
    Angleton*
    Port Lavaca Calhoun*
    Richmond Foster - Regionals 2004, 2015
    Lamar Consolidated*
    Rosenberg Terry - Regionals 2005, 2008, 2010
    Victoria East - Regionals 2010
    Victoria West - Regionals 2013, 2014, 2015

    District 28-5A
    San Antonio Brackenridge*
    San Antonio Burbank*
    San Antonio Edison*
    San Antonio Highlands - Semifinalist 1964
    San Antonio Sam Houston - Quarterfinals 1958, 1960
    San Antonio Jefferson*
    San Antonio Kennedy*
    San Antonio Lanier*
    San Antonio Memorial*

    District 29-5A
    Eagle Pass Winn - No playoff appearances
    Floresville*
    San Antonio Harlandale*
    San Antonio McCollum - Area Round 2004
    San Antonio Southside*
    Uvalde*

    District 30-5A
    Alice*
    Corpus Christi Calallen - State Finalist 2005
    Corpus Christi Flour Bluff*
    Corpus Christi Tuloso-Midway*
    Corpus Christi Memorial - New School
    Corpus Christi Carroll - Quarterfinals 1988, 1991, 1997, 2000, 2001
    Corpus Christi King - Regionals 1992, 2002, 2003
    Corpus Christi Miller*
    Corpus Christi Moody*
    Corpus Christi Ray*
    Gregory-Portland*

    District 31-5A
    Laredo Cigarroa*
    Laredo Martin*
    Laredo Nixon*
    Mission Sharyland*
    Pharr Valley View*
    Rio Grande City*
    Roma*
    Sharyland Pioneer*

    District 32-5A
    Brownsville Lopez*
    Brownsville Pace*
    Brownsville Porter*
    Brownsville Memorial*
    Donna*
    Donna North*
    Edcouch-Elsa*
    Mercedes*
    384-92-3 (80.48% win percentage) STILL #1 in Texas for 12 consecutive seasons among all UIL schools fielding a team since 2005 or earlier.

    4 Championships - 1986, 1987, 2015, 2016
    7 Final Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2014, 2015, 2016
    8 Semifinal Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2005, 2014, 2015, 2016
    11 Quarterfinal Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2005, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015. 2016
    28 Playoff Appearances

  5. #5
    Administrator WOS87's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Houston, TX
    Posts
    7,373

    Default

    4A


    Division I

    Region I

    District 1-4A
    Borger - State Finalist 1962
    Levelland*
    Lubbock Estacado - State Champs 1968
    Pampa*

    District 2-4A
    Andrews*
    Clint - Bi-District 1960, 1965, 1982, 1983, 1990, 1992, 1993, 1994, 1998, 1999, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015
    Clint Mountain View - Bi-District 2000, 2001, 2003, 2010, 2012, 2014, 2015
    Fabens*
    San Elizario - Bi-District 1999

    District 3-4A
    Abilene Wylie - State Champs 2004
    Big Spring*
    Brownwood - State Champs 1960, 1965, 1967, 1969, 1970, 1978, 1981
    Snyder - Semifinalist 2004, 2007
    Stephenville - State Champs 1993, 1994, 1998, 1999, 2012

    District 4-4A
    Argyle - State Champs 2013
    Burkburnett*
    Decatur*
    Gainesville - State Champs 2003
    Sanger*
    Wichita Falls Hirschi - Semifinalist 1964


    Region II

    District 5-4A
    Fort Worth Diamond Hill-Jarvis*
    Kennedale - Quarterfinals 2001, 2003, 2005
    Lake Worth - Regionals 1949, 1965, 2000
    Mineral Wells*
    Fort Worth Castleberry - Bi-District 1963, 1964, 1994, 1995, 2009, 2013
    Springtown*

    District 6-4A
    Alvarado - State Finalist 2011
    Carrollton Ranchview - Area Round 2014
    Dallas Carter - Semifinalist 1971, 1974, 1982, 1990 (forfeited 1988 State Title)
    Wilmer-Hutchins*
    Dallas Pinkston*
    Midlothian Heritage - No playoff appearances

    District 7-4A
    Anna - Quarterfinals 1976
    Paris - State Champs 1988
    Paris North Lamar - Area Round 2006
    Princeton - Quarterfinals 1974
    Quinlan Ford*
    Liberty-Eylau - State Champs 1999, 2006

    District 8-4A
    Athens*
    Brownsboro - Quarterfinals 1967, 2006
    Crandall*
    Kaufman*
    Mabank*
    Terrell*
    Van*


    Region III

    District 9-4A
    Bullard - Regionals 2011
    Carthage - State Champs 2008, 2009, 2010, 2013, 2016
    Center*
    Henderson*
    Kilgore*
    Palestine - State Champs 1964
    Tyler Chapel Hill - State Champs 1989, 2011

    District 10-4A
    Bridge City - State Champs 1966
    Cleveland - Quarterfinals 1999, 2000
    Huffman Hargrave - Regionals 2004, 2010, 2011
    Navasota - State Champs 2012, 2014
    Little Cypress-Mauriceville - Quarterfinals 1997
    Silsbee - Semifinalist 1977

    District 11-4A
    Houston Kashmere - Quarterfinals 1969, 1975, 1977
    Houston North Forest - Area Round 2012, 2015
    Houston Scarborough - Area Round 1995
    Houston Washington - Semifinalist 1968
    Houston Wheatley - Area Round 2005, 2010, 2011
    Houston Worthing - Area Round 2001, 2004, 2010
    Houston Yates - State Champs 1985

    District 12-4A
    Bay City - State Champs 1983, 2000
    El Campo - State Finalist 1967, 2012
    Brazosport*
    Needville - Semifinalist 1965, 1989
    Sealy - State Champs 1978, 1994, 1995, 1996, 1997
    Stafford - Regionals 2012, 2013
    West Columbia - State Finalist 1969


    Region IV

    District 13-4A
    Burnet*
    China Spring - State Champs 1978
    Gatesville*
    Lampasas*
    Liberty Hill - State Champs 2006, 2007
    Waco La Vega - State Champs 2015

    District 14-4A
    Austin Eastside Memorial - No playoff appearances
    Boerne*
    Canyon Lake - Regionals 2010
    Fredericksburg*
    Taylor*

    District 15-4A
    Beeville Jones*
    La Vernia - Quarterfinals 2011, 2013
    Pleasanton*
    Robstown*
    Rockport-Fulton*
    Somerset*

    District 16-4A
    Hidalgo Early College*
    Kingsville King*
    La Feria*
    Rio Grande City La Grulla - Area Round 2013
    Zapata - Regionals 2003, 2004
    384-92-3 (80.48% win percentage) STILL #1 in Texas for 12 consecutive seasons among all UIL schools fielding a team since 2005 or earlier.

    4 Championships - 1986, 1987, 2015, 2016
    7 Final Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2014, 2015, 2016
    8 Semifinal Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2005, 2014, 2015, 2016
    11 Quarterfinal Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2005, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015. 2016
    28 Playoff Appearances

  6. #6
    Administrator WOS87's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Houston, TX
    Posts
    7,373

    Default

    4A


    Division II

    Region I

    District 1-4A
    Brownfield*
    Bushland - State Finalist 2009
    Dalhart*
    Denver City*
    Perryton*

    District 2-4A
    Fort Stockton*
    Lamesa*
    Midland Greenwood - State Finalist 2002
    Monahans - State Champs 1948
    Pecos*
    Seminole*
    Sweetwater - State Champs 1985

    District 3-4A
    Bridgeport - Semifinalist 2001
    Graham - State Finalist 2009
    Iowa Park - State Champs 1969, 1970
    Krum - Quarterfinals 2015
    Vernon - State Champs 1990

    District 4-4A
    Fort Worth Benbrook - No playoff appearances
    Glen Rose - Quarterfinals 2007
    Godley*
    Hillsboro*
    Venus - Area Round 2014
    Waxahachie Life - No playoff appearances

    Region II

    District 5-4A
    Aubrey - Regionals 2006, 2009
    Bonham*
    Caddo Mills*
    Celina - State Champs 1974, 1995, 1998, 1999, 2000, 2001, 2005, 2007
    Melissa - State Champs 2011
    Nevada Community*

    District 6-4A
    Canton*
    Dallas Lincoln*
    Dallas Roosevelt - Quarterfinals 2007
    Emory Rains*
    Ferris*
    Wills Point*

    District 7-4A
    Atlanta*
    Gilmer - State Champs 2004, 2009, 2014
    Gladewater*
    Longview Spring Hill - Quarterfinals 2000, 2002
    Pittsburg - State Champs 1980
    Pleasant Grove - Quarterfinals 2001, 2009

    District 8-4A
    Diboll - Regionals 1970, 1971, 1982
    Huntington - No playoff appearances
    Jasper - State Finalist 2004
    Rusk*
    Tatum - State Champs 2005, 2006

    Region III

    District 9-4A
    Fairfield - State Finalist 2013
    Lorena*
    Mexia*
    Robinson - State Finalist 2006
    Salado*
    Waco Connally - Quarterfinals 1961, 1990, 2004

    District 10-4A
    Caldwell - Regionals 1932, 1939, 1980, 2004, 2009, 2015
    Columbus - Semifinalist 1993
    Giddings - State Champs 1951
    Gonzales*
    La Grange - State Champs 1975, 2000
    Smithville*

    District 11-4A
    Bellville - State Finalist 1960, 1977
    Tarkington - Area Round 2014
    Madisonville*
    Brookshire Royal - State Finalist 1998
    Shepherd - Bi-District 1992, 1994, 1999, 2014, 2015

    District 12-4A
    Hamshire-Fannett - Semifinalist 1975
    Liberty - Semifinalist 1958, 1963
    Orangefield - Area Round 1988, 1998, 2003, 2014, 2015
    Hardin-Jefferson - Quarterfinals 1966
    West Orange-Stark - State Champs 1986, 1987, 2015, 2016

    Region IV

    District 13-4A
    Bandera - State Champs 2002
    Geronimo Navarro - Semifinalist 2016
    Hondo - State Finalist 1956
    Llano*
    Wimberley - State Champs 2005, 2011

    District 14-4A
    Carrizo Springs*
    Crystal City*
    Devine*
    Lytle*
    Pearsall - Quarterfinals 1950, 1951, 1957, 1958
    Poteet*

    District 15-4A
    Aransas Pass*
    Ingleside - State Finalist 1962, 1964
    Cuero - State Champs 1973, 1974, 1987
    Sinton - State Finalist 2001
    Sweeny - State Champs 1966
    Wharton*

    District 16-4A
    Corpus Christi West Oso - Regionals 1952, 1988, 1998, 1999, 2002
    Orange Grove - Regionals 2006, 2012
    Port Isabel - Semifinalist 1981, 1994, 2003
    Progreso - Bi-District 1990
    Raymondville - Quarterfinals 1998
    Rio Hondo - Regionals 1960, 1961, 2008
    384-92-3 (80.48% win percentage) STILL #1 in Texas for 12 consecutive seasons among all UIL schools fielding a team since 2005 or earlier.

    4 Championships - 1986, 1987, 2015, 2016
    7 Final Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2014, 2015, 2016
    8 Semifinal Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2005, 2014, 2015, 2016
    11 Quarterfinal Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2005, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015. 2016
    28 Playoff Appearances

  7. #7
    Administrator WOS87's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Houston, TX
    Posts
    7,373

    Default

    3A


    Division I

    Region I

    District 1-3A
    Amarillo River Road*
    Friona*
    Littlefield*
    Muleshoe*
    Shallowater*
    Slaton*

    District 2-3A
    Crane*
    Kermit*
    San Angelo Grape Creek*
    Tornillo*
    Wall*

    District 3-3A
    Brady*
    Clyde*
    Comanche*
    Early*
    Merkel*
    Tuscola Jim Ned*

    District 4-3A
    Bowie*
    Boyd*
    Breckenridge*
    Brock*
    Paradise*
    Ponder*


    Region II

    District 5-3A
    Callisburg*
    Howe*
    Pilot Point*
    Pottsboro*
    Van Alstyne*
    Whitesboro*

    District 6-3A
    Dallas Life Oak Cliff*
    Dallas Madison*
    Grandview*
    Kemp*
    Maypearl*
    Palmer*
    Scurry-Rosser*
    Sunnyvale*

    District 7-3A
    Commerce*
    Farmersville*
    Grand Saline*
    Mineola*
    Mount Vernon*
    Quitman*
    Winnsboro*

    District 8-3A
    Gladewater Sabine*
    Hughes Springs*
    Jefferson*
    New Boston*
    Redwater*
    White Oak*


    Region III

    District 9-3A
    Elkhart*
    Eustace*
    Groesbeck*
    Malakoff*
    Palestine Westwood*
    Teague*
    West*
    Whitney*

    District 10-3A
    Cameron Yoe - State Champs 1981, 2012, 2013, 2014
    Franklin*
    Jarrell*
    Little River Academy*
    McGregor*
    Rockdale*
    Troy*

    District 11-3A
    Buna - Area Round 1983, 2009, 2014
    Coldspring-Oakhurst - State Finalist 1992, 2010
    Kirbyville - State Finalist 2008, 2009
    Kountze - Semifinalist 1967
    Trinity*
    Warren - Regional 1958
    Woodville - Area Round 1983, 2009

    District 12-3A
    Anahuac - Quarterfinals 1959, 1976
    Hardin - Area Round 2007, 2008
    Hempstead*
    Hitchcock - Quarterfinals 1988, 2015
    East Chambers - Regionals 1968, 1969, 1998, 1999, 2010. 2011. 2014
    La Marque - State Champs 1995, 1996, 1997, 2003, 2006


    Region IV

    District 13-3A
    Ingram Moore*
    Lago Vista*
    Luling*
    Marion*
    San Antonio Cole*
    Universal City Randolph*

    District 14-3A
    Rice Consolidated*
    Edna*
    Hallettsville*
    Palacios*
    Van Vleck*
    Vanderbilt Industrial*
    Yoakum*

    District 15-3A
    Cotulla*
    George West*
    Goliad*
    Jourdanton*
    Mathis*
    Taft*

    District 16-3A
    Bishop*
    Falfurrias*
    Lyford*
    San Diego*
    Santa Gertrudis Academy*
    Santa Rosa*

  8. #8
    Administrator WOS87's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Houston, TX
    Posts
    7,373

    Default

    3A


    Division II

    Region I

    District 1-3A
    Amarillo Highland Park*
    Canadian*
    Childress*
    Dimmitt*
    Spearman*
    Tulia*

    District 2-3A
    Coahoma*
    Colorado City*
    Idalou*
    Lubbock Roosevelt*
    Stanton*

    District 3-3A
    Alpine*
    Ballinger*
    Big Lake Reagan County*
    San Angelo TLC Academy*
    Sonora*


    Region II

    District 5-3A
    Henrietta*
    Holliday*
    Jacksboro*
    Millsap*
    Nocona*
    Wichita Falls City View*

    District 6-3A
    Cooper*
    Gunter*
    Leonard*
    Paris Chisum*
    Prairiland*
    S&S Consolidated*
    Whitewright*

    District 7-3A
    Daingerfield*
    De Kalb*
    New Diana*
    Omaha Paul Pewitt*
    Ore City*
    Queen City*

    District 8-3A
    Alba-Golden*
    Big Sandy Harmony*
    Como-Pickton*
    Edgewood*
    Lone Oak*
    Winona*


    Region III

    District 9-3A
    Arp*
    Beckville*
    Elysian Fields*
    Harleton*
    New London*
    Troup*
    Waskom*

    District 10-3A
    Corrigan-Camden - State Champs 1988, 2002
    Crockett*
    Frankston*
    Garrison*
    Hemphill - Semifinalist 2001
    Newton - State Champs 1974, 1998, 2005

    District 11-3A
    Blooming Grove*
    Clifton*
    Dallas A+ Academy
    Dallas Triple A Academy
    Corsicana Mildred*
    Rice*
    Rio Vista*

    District 12-3A
    Anderson-Shiro*
    Bruceville-Eddy*
    Buffalo*
    Hearne*
    Jewett Leon*
    Marlin*
    New Waverly - Semifinalist 1972


    Region IV

    District 13-3A
    Blanco*
    Comfort*
    Florence*
    Johnson City*
    Lexington*
    Rogers*

    District 14-3A
    Bloomington*
    Boling*
    Danbury*
    East Bernard - State Champs 1977, 2012
    Tidehaven*
    Schulenburg*
    Wallis Brazos*

    District 15-3A
    Dilley*
    Karnes City*
    Natalia*
    Nixon Smiley*
    Poth*
    Stockdale*

    District 16-3A
    Banquete*
    Corpus Christi London*
    Hebbronville*
    Monte Alto*
    Odem*
    Skidmore-Tynan*
    384-92-3 (80.48% win percentage) STILL #1 in Texas for 12 consecutive seasons among all UIL schools fielding a team since 2005 or earlier.

    4 Championships - 1986, 1987, 2015, 2016
    7 Final Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2014, 2015, 2016
    8 Semifinal Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2005, 2014, 2015, 2016
    11 Quarterfinal Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2005, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015. 2016
    28 Playoff Appearances

  9. #9
    Administrator WOS87's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Houston, TX
    Posts
    7,373

    Default

    2A


    Division I


    Region III

    District 11-2A
    San Augustine - State Champs 2003

    District 12-2A
    Deweyville - Area Round 2012
    West Hardin - Area Round 2008
    West Sabine - Semifinalist 2002
    Groveton - State Champs 1984, 1989, 1990


    Region IV

    District 15-2A
    Refugio - State Champs 1970, 1982, 2011, 2016
    384-92-3 (80.48% win percentage) STILL #1 in Texas for 12 consecutive seasons among all UIL schools fielding a team since 2005 or earlier.

    4 Championships - 1986, 1987, 2015, 2016
    7 Final Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2014, 2015, 2016
    8 Semifinal Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2005, 2014, 2015, 2016
    11 Quarterfinal Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2005, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015. 2016
    28 Playoff Appearances

  10. #10
    Administrator WOS87's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Houston, TX
    Posts
    7,373

    Default

    2A


    Division II


    Region III

    District 12-2A
    Sabine Pass - Bi-District 1974, 1983, 2011
    Evadale - Quarterfinals 1991
    Hull-Daisetta - State Champs 1979
    Burkeville - State Champs 1986, 2001
    Colmesneil - Quarterfinals 1980
    384-92-3 (80.48% win percentage) STILL #1 in Texas for 12 consecutive seasons among all UIL schools fielding a team since 2005 or earlier.

    4 Championships - 1986, 1987, 2015, 2016
    7 Final Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2014, 2015, 2016
    8 Semifinal Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2005, 2014, 2015, 2016
    11 Quarterfinal Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2005, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015. 2016
    28 Playoff Appearances

  11. #11
    Administrator WOS87's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Houston, TX
    Posts
    7,373

    Default

    Closed Schools

    *These are histories of programs that no longer exist due to merging with other schools, dividing into multiple schools or dropping an active football program*


    Aldine Carver
    Beaumont-Charlton-Pollard
    Beaumont Forest Park
    Beaumont French - State Champs 1984
    Beaumont Hebert - State Champs 1976
    Beaumont High
    Beaumont South Park
    Charlton-Pollard
    Houston Forest Brook
    Houston Jones - Quarterfinals 1964, 1965, 1985
    Houston Lincoln
    Houston Smiley
    Houston Spring Branch
    Houston Westchester
    Orange Lutcher Stark
    Port Arthur Jefferson - State Champs 1929, 1944
    Port Arthur Lincoln
    Port Arthur Stephen F. Austin
    Waco High - State Champs 1922, 1925, 1926, 1927, 1945, 1948
    West Orange
    Victoria High
    Victoria Memorial
    Victoria Stroman
    384-92-3 (80.48% win percentage) STILL #1 in Texas for 12 consecutive seasons among all UIL schools fielding a team since 2005 or earlier.

    4 Championships - 1986, 1987, 2015, 2016
    7 Final Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2014, 2015, 2016
    8 Semifinal Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2005, 2014, 2015, 2016
    11 Quarterfinal Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2005, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015. 2016
    28 Playoff Appearances

  12. #12
    Administrator WOS87's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Houston, TX
    Posts
    7,373

    Default

    I went ahead and added what I have of all of the histories from the upcoming 4A Division I and II alignments as a lot of them are complete except for the past 6 years or so. I'll update them eventually but no reason not to put up what I already have. If anyone wants a particular program completed sooner just let me know and I'll put it at the top of the lift of things to do.
    384-92-3 (80.48% win percentage) STILL #1 in Texas for 12 consecutive seasons among all UIL schools fielding a team since 2005 or earlier.

    4 Championships - 1986, 1987, 2015, 2016
    7 Final Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2014, 2015, 2016
    8 Semifinal Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2005, 2014, 2015, 2016
    11 Quarterfinal Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2005, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015. 2016
    28 Playoff Appearances

  13. #13
    All-American coach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Fairfield
    Posts
    8,974
    Blog Entries
    1

    Default

    You do a great job and We take it for granted for what you do. Is there a way you can update Nacogdoches history? I am trying too look up some stuff on them.

    Thanks again.
    #37 Ranked Downlow Poster- Coach

  14. #14
    Administrator WOS87's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Houston, TX
    Posts
    7,373

    Default

    Quote Originally Posted by coach View Post
    You do a great job and We take it for granted for what you do. Is there a way you can update Nacogdoches history? I am trying too look up some stuff on them.

    Thanks again.
    Done
    384-92-3 (80.48% win percentage) STILL #1 in Texas for 12 consecutive seasons among all UIL schools fielding a team since 2005 or earlier.

    4 Championships - 1986, 1987, 2015, 2016
    7 Final Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2014, 2015, 2016
    8 Semifinal Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2005, 2014, 2015, 2016
    11 Quarterfinal Appearances - 1986, 1987, 1988, 2000, 2005, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015. 2016
    28 Playoff Appearances

  15. #15
    All-American
    Join Date
    Sep 2002
    Location
    Sinton, TX
    Posts
    25,163

    Default

    Yay WOS87!

    Go Sinton Pirates and Lady Pirates! I also like old movies like "Dawn at Socorro." I also like the Tour de France. I like the Pelican West Band located at South Padre Island, Texas. Phil is PhiI is Bill is the compassion police. He is also the Sinton Matador. Some call him the Sinton Prophet. {Also Captain Obvious. } BEWARE OF THE HOWLING BEAR! He's going for the Corner - he's got it! Roy Orbison rules.
    Phil C Cares!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •