Last weeks Poll with Friday's Results
Division 1
Region 1
1. Stephenville BYE
2. Big Spring LOST to #5 Andrews 42-43
3. Graham BYE
4. Abilene Wylie Beat D2 #4 Vernon 21-13
5. Andrews Beat #2 Big Spring 43-42
6. Brownwood Beat Region 2 #6 Springtown 30-7
7. Lubbock Estacado BYE
8. Gainesville BYE
t9. Pampa Beat Perryton 42-35 OT
t9. Levelland LOST to Bushland 27-28
other's receiving votes:
WF Hirschi BYE
Decatur BYE
Region 2
1. Argyle BYE
2. Kennedale BYE
3. Van BYE
4. Sanger BYE
5. Athens BYE
t6. Princeton BYE
t6. Springtown LOST to Region 1 #6 Brownwood 7-30
8. Paris BYE
9. Carrollton Ranchview Beat FW Castleberry 24-12
10. Dallas Carter BYE
Region 3
1. Navasota BYE
2. El Campo BYE
3. Columbia BYE
4. Henderson BYE
5. Stafford LOST to St. Pius 20-28
6. Huffman Hargrave Beat Silsbee 55-21
7. Kilgore Beat
8. Tyler Chapel Hill BYE
9. Sealy BYE
10. Little Cypress Mauriceville Beat Splendora 37-0
other's receiving votes: Silsbee
Region 4
1. La Vernia Beat D2 Region 4 #1 Navarro 40-18
2. Burnet BYE
3. Robinson BYE
4. Liberty Hill BYE
5. Rockport Fulton BYE
6. Boerne BYE
7. China Spring BYE
8. Waco La Vega BYE
9. Fredericksburg BYE
10. Pleasanton BYE
Division 2
Region 1
1. Celina BYE
2. Sweetwater BYE
3. Monahans BYE
4. Vernon LOST to D1 #4 Abilene Wylie 13-21
5. Perryton LOST to D1 Region 1 #9 Pampa 35-42 OT
t6. Bushland Beat D1 Region 1 #9 28-27
t6. D. Lincoln BYE
8. Iowa Park BYE
9. Dalhart Beat Seminole 28-10
10. Krum BYE
Region 2
1. Gilmer BYE
2. Gladewater BYE
3. Atlanta BYE
4. Tatum LOST to Region 3 #4 Hardin Jefferson 14-21
5. Coldspring BYE
6. Fairfield BYE
7. Bullard BYE
t8. Canton BYE
t8. Mexia LOST to Caldwell 32-42
10. Cleveland Tarkington BYE
other's receiving votes:
Texarkana Pleasant Grove BYE
Region 3
1. La Grange Beat Region 4 #2 Yoakum 42-17
2. La Marque Beat #8 Sweeny 43-29
3. West Orange Stark LOST to Newton 7-19
4. Hardin Jefferson Beat Region 2 #4 21-14
5. Giddings LOST to Region 4 #3 Cuero 31-62
6. Wharton Beat Lamar Consolidated 41-21
7. Bellville Beat Gonzales 55-21
8. Sweeny LOST to #2 La Marque 29-43
9. Orangefield Beat H. Worthing 52-30
10. Columbus LOST to Hallettsville 12-57
Region 4
1. Geronimo Navarro LOST to D1 #1 La Vernia 18-40
2. Yoakum LOST to Region 3 #1 La Grange 17-42
t3. Cuero Beat Region 3 #5 Giddings 62-31
t3. Port Isabel BYE
5. Sinton Beat Raymondville 20-7
6. Ingleside LOST to Kingsville King 21-22 OT
7. Orange Grove BYE
8. Wimberley Beat Iowa Park 35-14
t9. Jourdanton Beat Pearsall 38-7
t9. Rio Hondo BYE