-
All-American
Pigskin prep's 4A Div I week 4 picks
Dist. 1
Pampa at Bushland (26)
Borger at Dumas (14)
Levelland at Brownfield (12)
Lubbock Estacado at Shallowater (20)
(PK) Seminole at Fort Stockton
Dist. 2
(NP) Clint Mountain View at Chaparral, NM
San Elizario at El Paso Cathedral (20)
(13) Andrews vs Monahans
(NP) Clint vs Hatch Valley, NM
Fabens vs Pecos (8)
Dist. 3
(9) Big Spring at Hereford
Stephenville at Lubbock-Cooper (4)
(24) Abilene Wylie at N. Richland Hills Birdville
(13) Brownwood at Alvarado
Snyder vs Sweetwater (36)
Dist. 4
(15) Mineral Wells at Iowa Park
Graham at Argyle (17)
Burkburnett at Bridgeport (18)
Decatur at Carrollton Ranchview (3)
Wichita Falls Hirschi at Vernon (41)
(NP) Gainesville at Ardmore, OK
Dist. 5
Springtown vs Open
Fort Worth Castleberry vs Open
FW Diamond Hill-Jarvis at Fort Worth North Side (21)
Lake Worth vs Godley (PK)
Alvarado vs Brownwood (13)
(17) Kennedale vs Kaufman
Dist. 6
Dallas Carter at Dallas Lincoln (22)
Dallas Pinkston at Dallas Spruce (26)
(17) Argyle vs Graham
(NP) Sanger vs Lone Grove, OK
(3) Carrollton Ranchview vs Decatur
Wilmer-Hutchins at Dallas Madison (11)
Dist. 7
(33) Paris vs Palestine
(13) Paris North Lamar at Anna
(26) Princeton vs Crandall match-up
Quinlan Ford at Texarkana Pleasant Grove (36)
Pittsburg at Atlanta (14)
(3) Texarkana Liberty-Eylau at Tatum
Dist. 8
(10) Mabank vs Kemp
Crandall at Princeton (26)
Kaufman at Kennedale (17)
(25) Van at Brownsboro
Wills Point at Mineola (26)
(31) Athens vs Rusk
Dist. 9
(16) Henderson vs Newton
Kilgore vs Texarkana Texas (14)
Tyler Chapel Hill at Port Neches-Groves (22)
(9) Carthage vs Gladewater
Brownsboro vs Van (25)
Palestine at Paris (33)
Dist. 10
Little Cypress-Mauriceville vs Hardin-Jefferson (3)
(5) Jasper vs Center
(4) Bridge City at Liberty
Silsbee vs West Orange-Stark (17)
Cleveland vs Coldspring-Oakhurst (9)
(11) Huffman Hargrave vs Shepherd
Splendora at Houston Kashmere (18)
Dist. 11
(81) Houston Furr vs Houston KIPP Northeast
(31) Houston Sterling at Houston Scarborough
Houston Washington at Houston Northbrook (19)
Houston Wheatley vs Galveston Ball (27)
(NP) Navasota vs Lake Area New Tech, LA
Sealy at Bellville (15)
Dist. 12
Bay City at Houston St. Pius X (32)
(5) El Campo vs Wharton
Freeport Brazosport at La Marque (12)
Needville vs Open
Stafford vs Open
(27) West Columbia at Sweeny
Dist. 13
Lampasas vs Lorena (4)
(17) China Spring at Bullard
Gatesville vs West (3)
(21) Burnet at Waco University
Robinson at Fairfield (19)
(9) Waco La Vega vs Mexia
Dist. 14
Boerne at San Antonio Antonian Prep (10)
Fischer Canyon Lake vs Wimberley (9)
(14) Fredericksburg at Llano
(30) Liberty Hill vs Waco Connally
Taylor at La Grange (36)
(3) Bandera vs Comfort
Dist. 15
(12) Pleasanton vs Poteet
Beeville Jones vs Sinton (30)
(29) Rockport-Fulton vs Ingleside
La Vernia vs Open
Gonzales vs Open
Robstown vs Kingsville King (15)
Dist. 16
(15) Kingsville King at Robstown
Hidalgo at Rio Hondo (2)
La Feria at Sharyland Pioneer (12)
(8) Zapata vs Carrizo Springs
(14) RGC La Grulla vs Lytle
Posting Permissions
- You may not post new threads
- You may not post replies
- You may not post attachments
- You may not edit your posts
-
Forum Rules