WOS87
12-06-2008, 11:23 PM
5A Division I Quarterfinals
Allen 34, Euless Trinity 21
Round Rock Stony Point 28, Dallas Skyline 14
Fort Bend Hightower 38, Pearland 21
San Antonio Clark 24, Austin Westlake 21
5A Division II Quarterfinals
Wylie 31, Cedar Hill 21
Copperas Cove 45, Klein Oak 7
Katy 42, La Porte 0
Smithson Valley 19, San Antonio Reagan 14
4A Division I Quarterfinals
Denton Guyer 37, Wolfforth Frenship 35
Longview 43, Hewitt Midway 42 (1OT)
Friendswood 19, Beaumont Central 18
Lake Travis 71, Killeen 9
4A Division II Quarterfinals
Everman 27, Stephenville 24
Sulphur Springs 52, Rockwall-Heath 47
Dayton 42, Brenham 21
Kerrville Tivy 45, Pflugerville Hendrickson 14
3A Division I Semifinals
Prosper 39, Abilene Wylie 38 (2OT)
Waco La Vega 41, Cuero 21
3A Division II Quarterfinals
Liberty Hill 48, Bridgeport 27
Celina 50, Kaufman 6
Carthage 31, Gilmer 28
Giddings 21, Bellville 20 (2OT)
2A Division I Semifinals
Muleshoe 35, Pilot Point 10
Kirbyville 61, Rice Consolidated 42
2A Division II Quarterfinals
Cisco 27, Idalou 13
Pottsboro 31, Grandview 9
Daingerfield 21, Newton 18
Blanco 27, Refugio 7
1A Division I Semifinals
Canadian 68, Quinlan Boles 27
Mart 22, Junction 12
1A Division II Quarterfinals
Stratford 55, Iraan 15
Albany 14, Archer City 7
Cayuga 27, Maud 18
Ganado 14, Falls City 7
6-man Division I Semifinals
Follett 64, Fort Davis 42
Strawn 102, Abbott 70
6-man Division II Semifinals
Borden County 52, Silverton 6
Woodson 101, Walnut Springs 63
Allen 34, Euless Trinity 21
Round Rock Stony Point 28, Dallas Skyline 14
Fort Bend Hightower 38, Pearland 21
San Antonio Clark 24, Austin Westlake 21
5A Division II Quarterfinals
Wylie 31, Cedar Hill 21
Copperas Cove 45, Klein Oak 7
Katy 42, La Porte 0
Smithson Valley 19, San Antonio Reagan 14
4A Division I Quarterfinals
Denton Guyer 37, Wolfforth Frenship 35
Longview 43, Hewitt Midway 42 (1OT)
Friendswood 19, Beaumont Central 18
Lake Travis 71, Killeen 9
4A Division II Quarterfinals
Everman 27, Stephenville 24
Sulphur Springs 52, Rockwall-Heath 47
Dayton 42, Brenham 21
Kerrville Tivy 45, Pflugerville Hendrickson 14
3A Division I Semifinals
Prosper 39, Abilene Wylie 38 (2OT)
Waco La Vega 41, Cuero 21
3A Division II Quarterfinals
Liberty Hill 48, Bridgeport 27
Celina 50, Kaufman 6
Carthage 31, Gilmer 28
Giddings 21, Bellville 20 (2OT)
2A Division I Semifinals
Muleshoe 35, Pilot Point 10
Kirbyville 61, Rice Consolidated 42
2A Division II Quarterfinals
Cisco 27, Idalou 13
Pottsboro 31, Grandview 9
Daingerfield 21, Newton 18
Blanco 27, Refugio 7
1A Division I Semifinals
Canadian 68, Quinlan Boles 27
Mart 22, Junction 12
1A Division II Quarterfinals
Stratford 55, Iraan 15
Albany 14, Archer City 7
Cayuga 27, Maud 18
Ganado 14, Falls City 7
6-man Division I Semifinals
Follett 64, Fort Davis 42
Strawn 102, Abbott 70
6-man Division II Semifinals
Borden County 52, Silverton 6
Woodson 101, Walnut Springs 63