payoff
06-27-2008, 10:21 AM
This was in the Abilene Reporter News
CLASS 3A
Pitchers
First Team: Joseph Alaniz, Sinton; Cole Stephens, Sanger; Zach Dodson, Medina Valley; Michael Wacha, Texarkana Pleasant Grove
Second Team: Mark Herrera, Cuero; Jordan Littlefield, Marion; Jordan Baker; Frisco Wakeland; Lance Day, Snyder
Third Team: Eric Brooks, Taylor; Jake Abbott, Princeton; Justin Parsons Jasper; Ethan Lutz, Bandera
Catchers
First Team: John Cannon, Hutto; Casey Jackson, Bridge City
Second Team: Ryan Small, Spring Hill; Jacob Felts, Orangefield
Third Team: Michael Morriss, Texarkana Pleasant Grove; Bryson Fuller, Lubbock Cooper; Ryan Hornback, Sweeny; Charley Waldrep, Celina
First Base
First Team: Lucas Cope, Eustace; Ben Butler, Graham
Second Team: Dusty Ross, Iowa Park; Dustin Jordan, Llano
Third Team: Rich Gonzalez, Columbus; Issac Tijerina, Medina Valley
Second Base
First Team: Adam Hicks, Rusk; Dustin Murdock, Snyder
Second Team: Chance Harryman, Cuero; Benny Woodard, Kennedale
Third Team: Fernando Sosa, Pleasanton; Robert Dunlop, Sinton
Shortstop
First Team: Riley Hornback, Sweeny; Smiley Alegria, Falfurrias; Brent Bollinger, Snyder
Second Team: Kodey Dixon, Brownfield; Troy McCartney, Celina; Ryan Westbrook, Lufkin Hudson
Third Team: Kamron Bounds, Lubbock Cooper; Ty Marlow, Giddings; Garrett Carey, Hutto
Third Base
First Team: Brady Capshaw, Kennedale; Anthony Trevino, Sinton
Second Team: Jace Lloyd, Mexia; Jesse Compton, Eustace
Third Team: Nick Sallings, Kemp; Tucker Alexander, Prosper; Timothy Stewart, Carthage
Outfield
First Team: Austin Taylor, Lubbock Cooper; Jared Duncan, Pittsburg; Malcolm Branson, Jasper; Clayton Rabbe, Lorena
Second Team: Lucas Cope, Eustace; Tyler Arndt, Cuero; John Speights, Mexia; David Alaniz, Port Isabel
Third Team: Charlie Moore, Bullard; Corey Lee, Andrews; Jeremy Murphy, Lufkin; Hudson Ty Moore, Liberty Hill; Randy Musgrove, Kirbyville
CLASS 3A
Pitchers
First Team: Joseph Alaniz, Sinton; Cole Stephens, Sanger; Zach Dodson, Medina Valley; Michael Wacha, Texarkana Pleasant Grove
Second Team: Mark Herrera, Cuero; Jordan Littlefield, Marion; Jordan Baker; Frisco Wakeland; Lance Day, Snyder
Third Team: Eric Brooks, Taylor; Jake Abbott, Princeton; Justin Parsons Jasper; Ethan Lutz, Bandera
Catchers
First Team: John Cannon, Hutto; Casey Jackson, Bridge City
Second Team: Ryan Small, Spring Hill; Jacob Felts, Orangefield
Third Team: Michael Morriss, Texarkana Pleasant Grove; Bryson Fuller, Lubbock Cooper; Ryan Hornback, Sweeny; Charley Waldrep, Celina
First Base
First Team: Lucas Cope, Eustace; Ben Butler, Graham
Second Team: Dusty Ross, Iowa Park; Dustin Jordan, Llano
Third Team: Rich Gonzalez, Columbus; Issac Tijerina, Medina Valley
Second Base
First Team: Adam Hicks, Rusk; Dustin Murdock, Snyder
Second Team: Chance Harryman, Cuero; Benny Woodard, Kennedale
Third Team: Fernando Sosa, Pleasanton; Robert Dunlop, Sinton
Shortstop
First Team: Riley Hornback, Sweeny; Smiley Alegria, Falfurrias; Brent Bollinger, Snyder
Second Team: Kodey Dixon, Brownfield; Troy McCartney, Celina; Ryan Westbrook, Lufkin Hudson
Third Team: Kamron Bounds, Lubbock Cooper; Ty Marlow, Giddings; Garrett Carey, Hutto
Third Base
First Team: Brady Capshaw, Kennedale; Anthony Trevino, Sinton
Second Team: Jace Lloyd, Mexia; Jesse Compton, Eustace
Third Team: Nick Sallings, Kemp; Tucker Alexander, Prosper; Timothy Stewart, Carthage
Outfield
First Team: Austin Taylor, Lubbock Cooper; Jared Duncan, Pittsburg; Malcolm Branson, Jasper; Clayton Rabbe, Lorena
Second Team: Lucas Cope, Eustace; Tyler Arndt, Cuero; John Speights, Mexia; David Alaniz, Port Isabel
Third Team: Charlie Moore, Bullard; Corey Lee, Andrews; Jeremy Murphy, Lufkin; Hudson Ty Moore, Liberty Hill; Randy Musgrove, Kirbyville