mudcat
02-01-2008, 11:31 AM
2008-10 Official Football District Alignment Conference 1A Six Man- Division I
The following districts have byes: 2, 6, 12, 15
REGION 1
DISTRICT 1
Briscoe Fort Elliot
Follett
Happy
McLean
Turkey Valley
DISTRICT 3
Hart
Kress
Petersburg
Whiteface
Whitharral
DISTRICT 4
Lorenzo
Meadow
New Home
Ropesville Ropes
Wellman-Union
REGION 2
DISTRICT 5
Crowell
Knox City
Newcastle
Paducah
Throckmorton
Vernon Northside
DISTRICT 7
Aspermont
Ira
Lenorah Grady
Loraine
O¹Donnell
Spur
DISTRICT 8
Fort Davis
Garden City
Rankin
Sterling City
Water Valley
REGION 3
DISTRICT 9
Eden
Richland Springs
Robert Lee
Rochelle
Santa Anna
Veribest
DISTRICT 10
Blanket
Gordon
Gustine
May
Rising Star
Strawn
DISTRICT 11
Dallas I Am That I Am
Greenville Phoenix Charter
Irving Universal Academy
Rowlett Advantage
Saint Jo
REGION 4
DISTRICT 13
Abbott
Aquilla
Blum
Bynum
Covington
Kopperl
Milford
DISTRICT 14
Apple Springs
Avalon
Coolidge
Oakwood
Penelope
Trinidad
DISTRICT 16
Buckholts
Calvert
Lometa
Prairie Lea
2008-10 Official Football District Alignment Conference 1A Six Man- Division 2
The following districts have byes: 3, 7, 10, 16
REGION 1
DISTRICT 1
Groom
Hedley
Higgins
Lefors
Miami
Samnorwood
DISTRICT 2
Amherst
Cotton Center
Lazbuddie
Matador Motley County
Silverton
DISTRICT 4
Afton Patton Springs
Benjamin
Chillicothe
Guthrie
Harrold
Jayton
REGION 2
DISTRICT 5
Lamesa Klondike
Loop
Southland
Welch Dawson
Wilson
DISTRICT 6
Ackerly Sands
Gail Borden
Grandfalls-Royalty
Imperial Buena Vista
Westbrook
DISTRICT 8
Balmorhea
Dell City
Marathon
Sanderson
Sierra Blanca
REGION 3
DISTRICT 9
Bowie Gold-Burg
Byers
Forestburg
Ladonia Fannindel
Novice
DISTRICT 11
Bryson
Haskell Paint Creek
Lueders-Avoca
Rule
Woodson
DISTRICT 12
Blackwell
Hermleigh
Moran
Roscoe Highland
Trent
REGION 4
DISTRICT 13
Brookesmith
Cherokee
Lohn
Paint Rock
Valera Panther Creek
Zephyr
DISTRICT 14
Cranfills Gap
Jonesboro
Mullin
Sidney
Star
DISTRICT 15
Iredell
Laird Hill Leveretts Chapel
Morgan
Oglesby
Walnut Springs
The following districts have byes: 2, 6, 12, 15
REGION 1
DISTRICT 1
Briscoe Fort Elliot
Follett
Happy
McLean
Turkey Valley
DISTRICT 3
Hart
Kress
Petersburg
Whiteface
Whitharral
DISTRICT 4
Lorenzo
Meadow
New Home
Ropesville Ropes
Wellman-Union
REGION 2
DISTRICT 5
Crowell
Knox City
Newcastle
Paducah
Throckmorton
Vernon Northside
DISTRICT 7
Aspermont
Ira
Lenorah Grady
Loraine
O¹Donnell
Spur
DISTRICT 8
Fort Davis
Garden City
Rankin
Sterling City
Water Valley
REGION 3
DISTRICT 9
Eden
Richland Springs
Robert Lee
Rochelle
Santa Anna
Veribest
DISTRICT 10
Blanket
Gordon
Gustine
May
Rising Star
Strawn
DISTRICT 11
Dallas I Am That I Am
Greenville Phoenix Charter
Irving Universal Academy
Rowlett Advantage
Saint Jo
REGION 4
DISTRICT 13
Abbott
Aquilla
Blum
Bynum
Covington
Kopperl
Milford
DISTRICT 14
Apple Springs
Avalon
Coolidge
Oakwood
Penelope
Trinidad
DISTRICT 16
Buckholts
Calvert
Lometa
Prairie Lea
2008-10 Official Football District Alignment Conference 1A Six Man- Division 2
The following districts have byes: 3, 7, 10, 16
REGION 1
DISTRICT 1
Groom
Hedley
Higgins
Lefors
Miami
Samnorwood
DISTRICT 2
Amherst
Cotton Center
Lazbuddie
Matador Motley County
Silverton
DISTRICT 4
Afton Patton Springs
Benjamin
Chillicothe
Guthrie
Harrold
Jayton
REGION 2
DISTRICT 5
Lamesa Klondike
Loop
Southland
Welch Dawson
Wilson
DISTRICT 6
Ackerly Sands
Gail Borden
Grandfalls-Royalty
Imperial Buena Vista
Westbrook
DISTRICT 8
Balmorhea
Dell City
Marathon
Sanderson
Sierra Blanca
REGION 3
DISTRICT 9
Bowie Gold-Burg
Byers
Forestburg
Ladonia Fannindel
Novice
DISTRICT 11
Bryson
Haskell Paint Creek
Lueders-Avoca
Rule
Woodson
DISTRICT 12
Blackwell
Hermleigh
Moran
Roscoe Highland
Trent
REGION 4
DISTRICT 13
Brookesmith
Cherokee
Lohn
Paint Rock
Valera Panther Creek
Zephyr
DISTRICT 14
Cranfills Gap
Jonesboro
Mullin
Sidney
Star
DISTRICT 15
Iredell
Laird Hill Leveretts Chapel
Morgan
Oglesby
Walnut Springs