Snyder_TigerFan
04-29-2007, 07:14 AM
Region I-3A track meet
At Ratliff Stadium, Odessa
Saturday's results
Boys
Team Standings - 1. Sanger 81, 2. Monahans 70; 3. Argyle 64; 4. Sweetwater 56; 5. Fort Stockton 47; 6. Vernon 40; 7. Wylie 38; 8. Decatur 35; 9. Borger 26; 10. Canyon 25; 11. Midland Greenwood 22; 12. Graham 14; 12. Dalhart 14; 14. Breckenridge 13; 15. Snyder 11; 16. Bowie 10; 17. Iowa Park 9; 17. Lubbock Cooper 9; 19. Seminole 8; 20. Pecos 6; 20. Levelland 6; 22. Perryton 4; 22. Andrews 4; 24. Burkburnett 2; 24. Brownfield 2; 26. Clyde 1.
High Jump - 1. Jacques Neyrey, Sanger, 6-06; 2. Jarred Till, Monahans, 6-04; 3. Lane Flowers, Midland Greenwood, 6-04.
Shot Put - Michael Murphee, Monahans, 57-10.5; 2. Michael Sauls, Borger, 54-11.5; 3. Billy Wright, Sanger, 50-06. 5. Daniel Rodriguez, Breckenridge, 47-03.
Triple Jump - 1. Jacques Neyrey, Sanger, 45-02.50; 2. Russell Covington, Monahans, 43-09.75. 3. Iowa Park, 43-00.50; 4. Austin Gray, Wylie, 42-05; 5. Jackie Cooper, Breckenridge, 42-02.
110 hurdles - 1. Derek Winn, Bowie, 14.95; 2. Brennan Lemieux, 15.44; 3. Eid, Al-Dosari, Canyon, 15.52.
300 hurdles - 1. Jacques Neyrey, Sanger, 39.34; 2. Brandon Cobb, Decatur, 40.20; 3. Toby Reddell, Graham, 40.25; 4. Tanner Mitchell, Wylie, 40.54.
100 - 1. Skye Green, Sweetwater, 10.73; 2. Garren Opdenhoff, Borger, 11.06; 3. Josh Tabor, Sanger, 11.22; 4. Kenneth Turner, Snyder 11.25.
200 - 1. Gary Edwards, Wylie, 22.17; 2. Garren Opdenhoff, Borger, 22.29; 3. Alex Carrow, Sanger, 22.63; 6. Chauncey Bradford, Breckenridge, 23.71.
400 - 1.Adrian Nevarez, Fort Stockton, 48.88; 2. Garrett Hughey, Argyle, 49.51; 3. Larry Johnson, Pecos, 49.92.
800 - 1. Spencer McGuffey, Argyle, 1:58.00; 2. Samuel Franklin, Fort Stockton, 1:58.22; 3. Brodie DeJernett, Sanger, 2:00.97; 5. Michael Strong, Wylie, 2:02.14.
1,600 - 1. Seth Allison, Canyon, 4:27.91; 2. Scott Harrison, Decatur, 4:30.65; 3. Scott Harrison, Argyle, 4:30.98.
400 relay - 1. Sweetwater (J.J. McCoy, Joseph Banyard, Duone Cunnings, Skye Green), 42.14; 2. Monahans 42.97; 3. Vernon 43.20. 4. Breckenridge 43.35. Wylie (DNF).
800 relay - 1. Sweetwater (McCoy, Banyard, Cunnings, Green), 1:27.60; 2. Vernon, 1:29.19; 3. Monahans, 1:29.57; 4. Wylie 1:31.82.
1,600 relay - 1. Fort Stockton, 3:20.52; 2. Sanger, 3:22.75; 3. Vernon, 3:25.65; 5. Wylie, 3:32.87.
Girls
Team Standings - 1. Canyon 111; 2. Argyle 74; 3. Wylie 56; 4. Sanger 46; 5. Clyde 44; 6. Sweetwater 40; 7. Lamesa 35; 8. Wichita Falls Hirschi 33; 9. Borger 23; 10. Iowa Park 22; 10. Monahans 22; 12. Dalhart 16; Pecos 16; 12. Graham 16; 15. Andrews 11.50; 16. Bridgeport 11; 17. Seminole 10; 17. Breckenridge 19; Gainesville 7; 20. Midland Greenwood 6; 20. Perryton 6; 22. Levelland 3; 23. Decatur 1; 24. Fort Stockton 0.50 .
Triple Jump - 1. Katie Grimes, Canyon, 36-06.5; 2. Shanna Miller, Lamesa, 36-06.25; 3. Emily Yates, Clyde, 35-11.50.
Triple Jump - 1. Katie Grimes, Canyon, 36-06.5; 2. Shanna Miller, Lamesa, 36-06.25; 3.
Pole Vault - 1. Jessica Bonfield, Argyle, 10-06; 2. Kaylee Brazeel, Argyle, 10-00; 3. Haley Jenkins, Clyde; 4. Kylee Singleton, Breckenridge, 9-06.
Shot put - 1. Katie Sanderson, Sanger, 39-05.75; 2. Chantell Mazone, Pecos, 38-11; 3. Bethany Willmon, Monahans, 38-10.5.
800 - 1. Lauren Simpson, Canyon, 2:19.77; 2. Vanessa Muncy, Canyon, 2:22.17; 3. Jennifer Portlock, Clyde, 2:25.28.
100 hurdles - 1. Katie Grimes, Canyon, 14.61; 2. Karter Ziegler, Iowa Park, 15.13; 3. Nadine Kruegel, Sanger, 15.5; 5. Marla Macroll, Wylie, 16.53.
300 hurdles - 1. Katie Grimes, Canyon, 43.61; 2. Lisa Maez, Dalhart, 45.87; 3. Leah Greenfield, Seminole, 46.91; 4. Amy Pease, Wylie, 46.94.
100 - 1. Whitney Grimes, Canyon, 12.52; 2. Emily Yates, Clyde, 12.55; 3. Jordan Latham, Monahans, 12.96; 5. Moran Sconiers, Wylie, 13.15.
200 - 1. Emily Yates, Clyde, 25.69; 2. Bessie Edwards, Wylie, 25.86; 3. Laura Padgett, Sanger.
400 - 1.Whitney Grimes, Canyon, 58.51; 2. Morgan Shelton, Sweetwater, 59.59; 3. Ashley Ricketson, Midland Greenwood, 1:00.04.
1,600 - 1. Kristie Krueger, Argyle, 5:02.32; 2. Lauren Simpson, Canyon, 5:18.95; 3. Kelsey Johnson, Iowa Park, 5:31.01.
400 relay - 1. Sanger, 49.86; 2. Wylie 49.90; 3. Wichita Falls Hirschi 50.25.
800 relay - 1. Wylie, 1:44.32; 2. Wichita Falls Hirschi, 1:45.83; 3. Sweetwater, 1:46.24; 5. Breckenridge, 1:48.55.
1,600 relay - 1. Canyon, 3:57.67; 2. Argyle, 4:01.50; 3. Sweetwater, 4:01.58; 5. Wylie 4:05.57.
Powered by vBulletin® Version 4.2.3 Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.