WOS87
11-19-2006, 01:51 PM
Missing info:
Time of Canyon/Wylie game
Time and location of La Vernia/Pleasanton
Time and location of Pilot Point/Lake Worth
DIVISION I
Region I
BI-DISTRICT
Fort Stockton (9-1), bye
Andrews 37, Levelland 34
Canyon 28, WF Hirschi 21
Abilene Wylie 36, Decatur 35
REGIONAL
Fort Stockton (9-1) vs. Andrews (4-7), 7:30 p.m. Friday, Ratliff Stadium, Odessa.
Canyon (9-2) vs. Abilene Wylie (9-2), Saturday TBA at Lowrey Field, Lubbock
Region II
BI-DISTRICT
Royse City 45, Prosper 12
Kennedale 33, Dallas Roosevelt 26
Tyler Chapel Hill 30, Mabank 14
Texarkana Liberty-Eylau 39, Gilmer 36
REGIONAL
Royse City (10-1) vs. Kennedale (8-3), 7:30 p.m. Friday, Homer B. Johnson Stadium, Garland
Tyler Chapel Hill (6-5) vs. Texarkana Liberty-Eylau (8-3), 7:30 p.m. Friday, Hallsville
Region III
BI-DISTRICT
Robinson 49, Hutto 27
Palestine 40, Diboll 20
Silsbee 27, Splendora 25
Columbia 26, Bellville 12
REGIONAL
Robinson (9-2) vs. Palestine (9-2), 7:30 p.m. Friday, Floyd Casey Stadium, Waco
Silsbee (9-2) vs. Columbia (7-4), 7 p.m. Friday, Moorhead Stadium, Conroe
Region IV
BI-DISTRICT
La Vernia 42, Bandera 35
Pleasanton 28, Pearsall 15
Ingleside 31, Gonzales 22
La Feria 31, Zapata 26
REGIONAL
La Vernia (8-3) vs. Pleasanton (6-5), TBD
Ingleside (10-1) vs. La Feria (8-2), 6 p.m. Saturday, Javelina Stadium in Kingsville
DIVISION II
Region I
BI-DISTRICT
Monahans (9-1), bye
Snyder 42, Brownfield 12
Vernon 23, Perryton 7
Sweetwater 20, Argyle 14
Clint (9-1), bye
Midland Greenwood 28, Seminole 21
Graham 33, Dalhart 15
Sanger 49, Clyde 22
AREA
Monahans (9-1) vs. Snyder (8-3), 4 p.m. Friday, Lowrey Field, Lubbock.
Vernon (6-5) vs. Sweetwater (9-2), Saturday, 1pm, Aledo
Clint (9-1) vs. Midland Greenwood (10-1), 7:30 p.m. Friday, Pecos.
Graham (6-5) vs. Sanger (9-2), 7:30pm Saturday, Aledo
Region II
BI-DISTRICT
Celina 35, Quinlan Ford 7
Dallas Madison 39, West 25
Canton 28, Crandall 10
Texarkana Pleasant Grove 43, Longview Spring Hill 21
Pilot Point 14, Emory Rains 13
Lake Worth 48, Glen Rose 13
Brownsboro 44, Kaufman 7
Atlanta 30, Gladewater 8
AREA
Celina (11-0) vs. Dallas Madison (10-0), 7:30pm Friday, McKinney, Ron Poe Stadium
Canton (7-4) vs. Texarkana Pleasant Grove (4-7), 2:00pm, Saturday, Gladewater
Pilot Point (7-4) vs. Lake Worth (8-3), TBD
Brownsboro (8-3) vs. Atlanta (5-6), 7:30 p.m. Friday, Rose Stadium, Tyler
Region II
BI-DISTRICT
Waco LaVega 42, Cameron 26
Rusk 63, Madisonville 56, OT
West Orange-Stark 60, Liberty 0
Giddings 62, Wharton 14
Liberty Hill 54, China Spring 27
Crockett 49, Mexia 12
Kirbyville 27, Coldspring 12
Sweeny 31, La Grange 7
AREA
Waco LaVega (9-2) vs. Rusk (8-3), 1:00pm, Saturday, Corsicana
West Orange-Stark (11-0) vs. Giddings (11-0), Friday 7:30pm at Humble
Liberty Hill (8-2) vs. Crockett (7-4), 1:00 Saturday, Floyd Casey Stadium, Waco
Kirbyville (8-3) vs. Sweeny (9-2), 2:00pm Friday, Conroe
Region IV
BI-DISTRICT
Wimberley 56, Marion 20
Medina Valley 20, Devine 14
Cuero 48, Sinton 0
Rio Hondo 37, Raymondville 0
Llano 26, Luling 20
Hondo 47, Lytle 6
Orange Grove 42, Yoakum 14
Port Isabel 34, Lyford 6
AREA
Wimberley (10-1) vs. Medina Valley (8-3), 7:30 p.m. Friday, Comalander Stadium, S. Antonio
Cuero (11-0) vs. Rio Hondo (10-1), 7:30 p.m. Friday, Buccaneer Stadium, C. Christi
Llano (7-4) vs. Hondo (11-0), 7:30pm Friday, San Marcos
Orange Grove (10-1) vs. Port Isabel (9-2), 8 p.m. Friday, Alice
Time of Canyon/Wylie game
Time and location of La Vernia/Pleasanton
Time and location of Pilot Point/Lake Worth
DIVISION I
Region I
BI-DISTRICT
Fort Stockton (9-1), bye
Andrews 37, Levelland 34
Canyon 28, WF Hirschi 21
Abilene Wylie 36, Decatur 35
REGIONAL
Fort Stockton (9-1) vs. Andrews (4-7), 7:30 p.m. Friday, Ratliff Stadium, Odessa.
Canyon (9-2) vs. Abilene Wylie (9-2), Saturday TBA at Lowrey Field, Lubbock
Region II
BI-DISTRICT
Royse City 45, Prosper 12
Kennedale 33, Dallas Roosevelt 26
Tyler Chapel Hill 30, Mabank 14
Texarkana Liberty-Eylau 39, Gilmer 36
REGIONAL
Royse City (10-1) vs. Kennedale (8-3), 7:30 p.m. Friday, Homer B. Johnson Stadium, Garland
Tyler Chapel Hill (6-5) vs. Texarkana Liberty-Eylau (8-3), 7:30 p.m. Friday, Hallsville
Region III
BI-DISTRICT
Robinson 49, Hutto 27
Palestine 40, Diboll 20
Silsbee 27, Splendora 25
Columbia 26, Bellville 12
REGIONAL
Robinson (9-2) vs. Palestine (9-2), 7:30 p.m. Friday, Floyd Casey Stadium, Waco
Silsbee (9-2) vs. Columbia (7-4), 7 p.m. Friday, Moorhead Stadium, Conroe
Region IV
BI-DISTRICT
La Vernia 42, Bandera 35
Pleasanton 28, Pearsall 15
Ingleside 31, Gonzales 22
La Feria 31, Zapata 26
REGIONAL
La Vernia (8-3) vs. Pleasanton (6-5), TBD
Ingleside (10-1) vs. La Feria (8-2), 6 p.m. Saturday, Javelina Stadium in Kingsville
DIVISION II
Region I
BI-DISTRICT
Monahans (9-1), bye
Snyder 42, Brownfield 12
Vernon 23, Perryton 7
Sweetwater 20, Argyle 14
Clint (9-1), bye
Midland Greenwood 28, Seminole 21
Graham 33, Dalhart 15
Sanger 49, Clyde 22
AREA
Monahans (9-1) vs. Snyder (8-3), 4 p.m. Friday, Lowrey Field, Lubbock.
Vernon (6-5) vs. Sweetwater (9-2), Saturday, 1pm, Aledo
Clint (9-1) vs. Midland Greenwood (10-1), 7:30 p.m. Friday, Pecos.
Graham (6-5) vs. Sanger (9-2), 7:30pm Saturday, Aledo
Region II
BI-DISTRICT
Celina 35, Quinlan Ford 7
Dallas Madison 39, West 25
Canton 28, Crandall 10
Texarkana Pleasant Grove 43, Longview Spring Hill 21
Pilot Point 14, Emory Rains 13
Lake Worth 48, Glen Rose 13
Brownsboro 44, Kaufman 7
Atlanta 30, Gladewater 8
AREA
Celina (11-0) vs. Dallas Madison (10-0), 7:30pm Friday, McKinney, Ron Poe Stadium
Canton (7-4) vs. Texarkana Pleasant Grove (4-7), 2:00pm, Saturday, Gladewater
Pilot Point (7-4) vs. Lake Worth (8-3), TBD
Brownsboro (8-3) vs. Atlanta (5-6), 7:30 p.m. Friday, Rose Stadium, Tyler
Region II
BI-DISTRICT
Waco LaVega 42, Cameron 26
Rusk 63, Madisonville 56, OT
West Orange-Stark 60, Liberty 0
Giddings 62, Wharton 14
Liberty Hill 54, China Spring 27
Crockett 49, Mexia 12
Kirbyville 27, Coldspring 12
Sweeny 31, La Grange 7
AREA
Waco LaVega (9-2) vs. Rusk (8-3), 1:00pm, Saturday, Corsicana
West Orange-Stark (11-0) vs. Giddings (11-0), Friday 7:30pm at Humble
Liberty Hill (8-2) vs. Crockett (7-4), 1:00 Saturday, Floyd Casey Stadium, Waco
Kirbyville (8-3) vs. Sweeny (9-2), 2:00pm Friday, Conroe
Region IV
BI-DISTRICT
Wimberley 56, Marion 20
Medina Valley 20, Devine 14
Cuero 48, Sinton 0
Rio Hondo 37, Raymondville 0
Llano 26, Luling 20
Hondo 47, Lytle 6
Orange Grove 42, Yoakum 14
Port Isabel 34, Lyford 6
AREA
Wimberley (10-1) vs. Medina Valley (8-3), 7:30 p.m. Friday, Comalander Stadium, S. Antonio
Cuero (11-0) vs. Rio Hondo (10-1), 7:30 p.m. Friday, Buccaneer Stadium, C. Christi
Llano (7-4) vs. Hondo (11-0), 7:30pm Friday, San Marcos
Orange Grove (10-1) vs. Port Isabel (9-2), 8 p.m. Friday, Alice