WOS87
11-11-2006, 07:11 PM
TEAMS IN *RED* HAVE ALREADY CLINCHED A PLAYOFF BERTH
DISTRICT 9 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(7) *Celina* 7-0 (10-0)
(5) *Prosper* 6-1 (8-2)
(6) *Pilot Point* 5-2 (6-4)
(2) Princeton 4-3 (6-4)
(8) Van Alstyne 2-5 (2-8)
(4) Whitesboro 2-5 (4-6)
(3) Bonham 1-6 (2-8)
(1) Frisco Wakeland 1-6 (3-7)
Week 10 Games
Pilot Point - 34
Frisco Wakeland - 0
Princeton - 33
Van Alstyne - 20
Prosper - 63
Bonham - 33
Celina - 34
Whitesboro - 9
Division I - (5) Prosper 6-1 (8-2)
Division II Top Seed - (7) Celina 7-0 (10-0)
Division II Runnerup - (6) Pilot Point 5-2 (6-4)
DISTRICT 10 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(1) *Royse City* 5-0 (9-1)
(5) *Emory Rains* 4-1 (8-2)
(2) *Quinlan Ford* 3-2 (5-5)
(3) Wills Point 2-3 (4-6)
(4) Commerce 1-4 (3-7)
(6) Nevada Community 0-5 (2-8)
Week 10 Games
Quinlan Ford - 13
Commerce - 12
Wills Point - 39
Nevada Community - 7
Royse City - 38
Emory Rains - 28
Division I - (1) Royse City 5-0 (9-1)
Division II Top Seed - (5) Emory Rains 4-1 (8-2)
Division II Runnerup - (2) Quinlan For 3-2 (5-5)
[color=yellow]DISTRICT 11 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(6) *Dallas Madison* 5-0 (9-0)
(1) *Dallas Roosevelt* 4-1 (7-3)
(5) *Lake Worth* 3-2 (7-3)
(4) Carrollton Ranchview 2-3 (4-6)
(3) Ft Worth Castleberry 1-4 (3-7)
(2) Ft Worth Diamond Hill-Jarvis 0-5 (2-8)
Week 10 Games
Roosevelt - 13
Ranchview - 9
Madison - 48
Diamond Hill-Jarvis - 21
Lake Worth - 35
Castleberry - 21
Division I - (1) Dallas Roosevelt 4-1 (7-3)
Division II Top Seed - (6) Dallas Madison 5-0 (9-0)
Division II Runnerup - (5) Lake Worth 3-2 (7-3)
DISTRICT 12 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(3) *Glen Rose* 4-1 (5-5)
(1) *Kennedale* 4-1 (7-3)
(2) *West* 4-1 (8-2)
(5) Hillsboro 2-3 (5-5)
(6) Whitney 1-4 (3-7)
(4) Venus 0-5 (0-10)
Week 10 Games
Glen Rose - 13
Whitney - 7
West - 27
Hillsboro - 14
Kennedale - 63
Venus - 0
Division I - (1) Kennedale 4-1 (7-3)
Division II Top Seed - (3) Glen Rose 4-1 (5-5)
Division II Runnerup - (2) West 4-1 (8-2)
DISTRICT 13 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(2) *Kaufman* 4-1 (5-5)
(3) *Crandall* 4-1 (5-5)
(1) *Mabank* 4-1 (6-4)
(4) Ferris 2-3 (3-7)
(5) Kemp 1-4 (1-9)
(6) Eustace 0-5 (1-9)
Week 10 Games
Ferris - 35
Eustace - 7
Crandall - 25
Kaufman - 22
Mabank - 35
Kemp - 0
Division I - (1) Mabank 4-1 (6-4)
Division II Top Seed - (3) Crandall 4-1 (5-5)
Division II Runnerup - (2) Kaufman 4-1 (5-5)
DISTRICT 14 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(3) *Brownsboro* 4-1 (7-3)
(2) *Tyler Chapel Hill* 3-2 (5-5)
(5) *Canton* 3-2 (6-4)
(1) Athens 2-3 (4-6)
(4) Van 2-3 (6-4)
(6) Bullard 1-4 (4-6)
Week 10 Games
Brownsboro - 58
Athens - 31
Canton - 34
Bullard - 14
Chapel Hill - 21
Van - 7
Division I - (2) Tyler Chapel Hill 3-2 (5-5)
Division II Top Seed - (3) Brownsboro 4-1 (7-3)
Division II Runnerup - (5) Canton 3-2 (6-4)
DISTRICT 15 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(1) *Gilmer* 5-0 (10-0)
(3) *Spring Hill* 4-1 (6-4)
(2) *Gladewater* 3-2 (4-6)
(4) Mineola 2-3 (3-7)
(5) White Oak 1-4 (2-8)
(6) Gladewater Sabine 0-5 (0-10)
Week 10 Games
Gilmer - 49
Gladewater - 21
Spring Hill - 45
Mineola - 22
White Oak - 41
Gladewater Sabine - 7
Division I - (1) Gilmer 5-0 (10-0)
Division II Top Seed - (3) Spring Hill 4-1 (6-4)
Division II Runnerup - (2) Gladewater 3-2 (4-6)
DISTRICT 16 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(4) *Atlanta* 4-0 (4-6)
(1) *Liberty-Eylau* 3-1 (7-3)
(3) *Pleasant Grove* 2-2 (3-7)
(2) Pittsburg 1-3 (2-8)
(5) Mount Vernon 0-4 (2-8)
Week 10 Games
Atlanta - 20
Liberty-Eylau - 17
Pleasant Grove - 31
Pittsburg - 20
Division I - (1) Liberty-Eylau 3-1 (7-3)
Division II Top Seed - (4) Atlanta 4-0 (4-6)
Division II Runnerup - (3) Pleasant Grove 2-2 (3-7)
3A REGION II PLAYOFF MATCHUPS
Division I
(Dist 9) Prosper (8-2) vs. (Dist 10) Royse City (9-1)
(Dist 11) Dallas Roosevelt (7-3) vs. (Dist 12) Kennedale (7-3)
(Dist 13) Mabank (6-4) vs. (Dist 14) Tyler Chapel Hill (5-5)
(Dist 15) Gilmer (10-0) vs. (Dist 16) Liberty-Eylau (7-3)
Division II
(Dist 9 #1) Celina (10-0) vs. (Dist 10 #2) Quinlan Ford (5-5)
(Dist 11 #1) Dallas Madison (9-0) vs. (Dist 12 #2) West (8-2)
(Dist 13 #1) Crandall (5-5) vs. (Dist 14 #2) Canton (6-4)
(Dist 15 #1) Spring Hill (6-4) vs. (Dist 16 #2) Pleasant Grove (3-7)
(Dist 9 #2) Pilot Point (6-4) vs. (Dist 10 #1) Emory Rains (8-2)
(Dist 11 #2) Lake Worth (7-3) vs. (Dist 12 #1) Glen Rose (5-5)
(Dist 13 #2) Kaufman (5-5) vs. (Dist 14 #1) Brownsboro (7-3)
(Dist 15 #2) Gladewater (4-6) vs. (Dist 16 #1) Atlanta (4-6)
DISTRICT 9 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(7) *Celina* 7-0 (10-0)
(5) *Prosper* 6-1 (8-2)
(6) *Pilot Point* 5-2 (6-4)
(2) Princeton 4-3 (6-4)
(8) Van Alstyne 2-5 (2-8)
(4) Whitesboro 2-5 (4-6)
(3) Bonham 1-6 (2-8)
(1) Frisco Wakeland 1-6 (3-7)
Week 10 Games
Pilot Point - 34
Frisco Wakeland - 0
Princeton - 33
Van Alstyne - 20
Prosper - 63
Bonham - 33
Celina - 34
Whitesboro - 9
Division I - (5) Prosper 6-1 (8-2)
Division II Top Seed - (7) Celina 7-0 (10-0)
Division II Runnerup - (6) Pilot Point 5-2 (6-4)
DISTRICT 10 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(1) *Royse City* 5-0 (9-1)
(5) *Emory Rains* 4-1 (8-2)
(2) *Quinlan Ford* 3-2 (5-5)
(3) Wills Point 2-3 (4-6)
(4) Commerce 1-4 (3-7)
(6) Nevada Community 0-5 (2-8)
Week 10 Games
Quinlan Ford - 13
Commerce - 12
Wills Point - 39
Nevada Community - 7
Royse City - 38
Emory Rains - 28
Division I - (1) Royse City 5-0 (9-1)
Division II Top Seed - (5) Emory Rains 4-1 (8-2)
Division II Runnerup - (2) Quinlan For 3-2 (5-5)
[color=yellow]DISTRICT 11 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(6) *Dallas Madison* 5-0 (9-0)
(1) *Dallas Roosevelt* 4-1 (7-3)
(5) *Lake Worth* 3-2 (7-3)
(4) Carrollton Ranchview 2-3 (4-6)
(3) Ft Worth Castleberry 1-4 (3-7)
(2) Ft Worth Diamond Hill-Jarvis 0-5 (2-8)
Week 10 Games
Roosevelt - 13
Ranchview - 9
Madison - 48
Diamond Hill-Jarvis - 21
Lake Worth - 35
Castleberry - 21
Division I - (1) Dallas Roosevelt 4-1 (7-3)
Division II Top Seed - (6) Dallas Madison 5-0 (9-0)
Division II Runnerup - (5) Lake Worth 3-2 (7-3)
DISTRICT 12 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(3) *Glen Rose* 4-1 (5-5)
(1) *Kennedale* 4-1 (7-3)
(2) *West* 4-1 (8-2)
(5) Hillsboro 2-3 (5-5)
(6) Whitney 1-4 (3-7)
(4) Venus 0-5 (0-10)
Week 10 Games
Glen Rose - 13
Whitney - 7
West - 27
Hillsboro - 14
Kennedale - 63
Venus - 0
Division I - (1) Kennedale 4-1 (7-3)
Division II Top Seed - (3) Glen Rose 4-1 (5-5)
Division II Runnerup - (2) West 4-1 (8-2)
DISTRICT 13 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(2) *Kaufman* 4-1 (5-5)
(3) *Crandall* 4-1 (5-5)
(1) *Mabank* 4-1 (6-4)
(4) Ferris 2-3 (3-7)
(5) Kemp 1-4 (1-9)
(6) Eustace 0-5 (1-9)
Week 10 Games
Ferris - 35
Eustace - 7
Crandall - 25
Kaufman - 22
Mabank - 35
Kemp - 0
Division I - (1) Mabank 4-1 (6-4)
Division II Top Seed - (3) Crandall 4-1 (5-5)
Division II Runnerup - (2) Kaufman 4-1 (5-5)
DISTRICT 14 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(3) *Brownsboro* 4-1 (7-3)
(2) *Tyler Chapel Hill* 3-2 (5-5)
(5) *Canton* 3-2 (6-4)
(1) Athens 2-3 (4-6)
(4) Van 2-3 (6-4)
(6) Bullard 1-4 (4-6)
Week 10 Games
Brownsboro - 58
Athens - 31
Canton - 34
Bullard - 14
Chapel Hill - 21
Van - 7
Division I - (2) Tyler Chapel Hill 3-2 (5-5)
Division II Top Seed - (3) Brownsboro 4-1 (7-3)
Division II Runnerup - (5) Canton 3-2 (6-4)
DISTRICT 15 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(1) *Gilmer* 5-0 (10-0)
(3) *Spring Hill* 4-1 (6-4)
(2) *Gladewater* 3-2 (4-6)
(4) Mineola 2-3 (3-7)
(5) White Oak 1-4 (2-8)
(6) Gladewater Sabine 0-5 (0-10)
Week 10 Games
Gilmer - 49
Gladewater - 21
Spring Hill - 45
Mineola - 22
White Oak - 41
Gladewater Sabine - 7
Division I - (1) Gilmer 5-0 (10-0)
Division II Top Seed - (3) Spring Hill 4-1 (6-4)
Division II Runnerup - (2) Gladewater 3-2 (4-6)
DISTRICT 16 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(4) *Atlanta* 4-0 (4-6)
(1) *Liberty-Eylau* 3-1 (7-3)
(3) *Pleasant Grove* 2-2 (3-7)
(2) Pittsburg 1-3 (2-8)
(5) Mount Vernon 0-4 (2-8)
Week 10 Games
Atlanta - 20
Liberty-Eylau - 17
Pleasant Grove - 31
Pittsburg - 20
Division I - (1) Liberty-Eylau 3-1 (7-3)
Division II Top Seed - (4) Atlanta 4-0 (4-6)
Division II Runnerup - (3) Pleasant Grove 2-2 (3-7)
3A REGION II PLAYOFF MATCHUPS
Division I
(Dist 9) Prosper (8-2) vs. (Dist 10) Royse City (9-1)
(Dist 11) Dallas Roosevelt (7-3) vs. (Dist 12) Kennedale (7-3)
(Dist 13) Mabank (6-4) vs. (Dist 14) Tyler Chapel Hill (5-5)
(Dist 15) Gilmer (10-0) vs. (Dist 16) Liberty-Eylau (7-3)
Division II
(Dist 9 #1) Celina (10-0) vs. (Dist 10 #2) Quinlan Ford (5-5)
(Dist 11 #1) Dallas Madison (9-0) vs. (Dist 12 #2) West (8-2)
(Dist 13 #1) Crandall (5-5) vs. (Dist 14 #2) Canton (6-4)
(Dist 15 #1) Spring Hill (6-4) vs. (Dist 16 #2) Pleasant Grove (3-7)
(Dist 9 #2) Pilot Point (6-4) vs. (Dist 10 #1) Emory Rains (8-2)
(Dist 11 #2) Lake Worth (7-3) vs. (Dist 12 #1) Glen Rose (5-5)
(Dist 13 #2) Kaufman (5-5) vs. (Dist 14 #1) Brownsboro (7-3)
(Dist 15 #2) Gladewater (4-6) vs. (Dist 16 #1) Atlanta (4-6)