WOS87
11-11-2006, 01:01 AM
TEAMS IN *RED* HAVE CLINCHED A PLAYOFF BERTH
DISTRICT 25 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(2) *Wimberley* 3-0 (9-1)
(1) *Bandera* 2-1 (4-6)
(3) *Llano* 1-2 (6-4)
(4) Ingram Moore 0-3 (0-10)
Week 10 Games
Bandera - 42
Ingram Moore - 6
Wimberley - 42
Llano - 7
Division I - (1) Bandera 2-1 (4-6)
Division II Top Seed - (2) Wimberley 3-0 (9-1)
Division II Runnerup - (3) Llano 1-2 (6-4)
DISTRICT 26 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(3) *Luling* 3-0 (7-3)
(1) *La Vernia* 2-1 (7-3)
(4) *Marion* 1-2 (3-7)
(2) South San Antonio West 0-3 (5-5)
Week 10 Games
Marion - 35
South San Antonio West - 14
Luling - 28
La Vernia - 27
Division I - (1) La Vernia 2-1 (7-3)
Division II Top Seed - (3) Luling 3-0 (7-3)
Division II Runnerup - (4) Marion 1-2 (3-7)
DISTRICT 27 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(2) *Medina Valley* 4-0 (7-3)
(1) *Pleasanton* 3-1 (5-5)
(5) *Lytle* 2-2 (6-4)
(3) Somerset 1-3 (4-6)
(4) Poteet 0-4 (2-8)
Week 10 Games
Medina Valley - 21
Lytle - 17
Somerset - 48
Poteet - 14
Division I - (1) Pleasanton 3-1 (5-5)
Division II Top Seed - (2) Medina Valley 4-0 (7-3)
Division II Runnerup - (5) Lytle 2-2 (6-4)
DISTRICT 28 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(3) *Hondo* 4-0 (10-0)
(5) *Devine* 3-1 (9-1)
(1) *Pearsall* 2-2 (3-7)
(4) Crystal City 1-3 (3-7)
(2) Carrizo Springs 0-4 (0-10)
Week 10 Games
Hondo - 38
Devine - 13
Pearsall - 21
Carrizo Springs - 6
Division I - (1) Pearsall 2-2 (3-7)
Division II Top Seed - (3) Hondo 4-0 (10-0)
Division II Runnerup - (5) Devine 3-1 (9-1)
DISTRICT 29 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(2) *Cuero* 4-0 (10-0)
(1) *Gonzales* 3-1 (3-7)
(3) *Yoakum* 2-2 (5-5)
(4) Palacios 1-3 (3-7)
(5) Goliad 0-4 (2-8)
Week 10 Games
Cuero - 29
Goliad - 6
Yoakum - 20
Palacios - 16
Division I - (1) Gonzales 3-1 (3-7)
Division II Top Seed - (2) Cuero 4-0 (10-0)
Division II Runnerup - (3) Yoakum 2-2 (5-5)
DISTRICT 30 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(1) *Ingleside* 5-0 (9-1)
(6) *Orange Grove* 4-1 (9-1)
(2) *Sinton* 3-2 (4-6)
(3) Mathis 2-3 (4-6)
(5) CC West Oso 1-4 (4-6)
(4) Aransas Pass 0-5 (3-7)
Week 10 Games
Mathis - 20
Aransas Pass - 14
Ingleside - 31
Sinton - 6
Orange Grove - 44
CC West Oso - 7
Division I - (1) Ingleside 5-0 (9-1)
Division II Top Seed - (6) Orange Grove 4-1 (9-1)
Division II Runnerup - (2) Sinton 3-2 (4-6)
DISTRICT 31 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(2) *Raymondville* 3-1 (6-4)
(1) *Zapata* 4-0 (6-4)
(5) *Lyford* 2-2 (4-5)
(3) Falfurrias 1-3 (3-7)
(4) San Diego 0-4 (0-10)
Week 10 Games
Falfurrias - 35
San Diego - 8
Zapata - 29
Lyford - 28
Division I - (1) Zapata 4-0 (6-4)
Division II Top Seed - (2) Raymondville 3-1 (6-4)
Division II Runnerup - (5) Lyford 2-2 (4-5)
DISTRICT 32 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(3) *Port Isabel* 4-0 (8-2)
(4) *Rio Hondo* 3-1 (9-1)
(1) *La Feria* 2-2 (7-2)
(2) Hidalgo 1-3 (5-5)
(5) Progreso 0-4 (2-67
Week 10 Games
Hidalgo - 58
Progreso - 24
Rio Hondo - 47
La Feria - 14
Division I - (1) La Feria 2-2 (7-2)
Division II Top Seed - (3) Port Isabel 4-0 (8-2)
Division II Runnerup - (4) Rio Hondo 3-1 (9-1)
3A REGION IV PLAYOFF MATCHUPS
Division I
(Dist 25) Bandera (4-6) vs. (Dist 26) La Vernia (7-3)
(Dist 27) Pleasanton (5-5) vs. (Dist 28) Pearsall (3-7)
(Dist 29) Gonzales (3-7) vs. (Dist 30) Ingleside (9-1)
(Dist 31) Zapata (6-4) vs. (Dist 32) La Feria (7-2)
Division II
(Dist 25 #1) Wimberley (9-1) vs. (Dist 26 #2) Marion (3-7)
(Dist 27 #1) Medina Valley (7-3) vs. (Dist 28 #2) Devine (9-1)
(Dist 29 #1) Cuero (10-0) vs. (Dist 30 #2) Sinton (4-6)
(Dist 31 #1) Raymondville (6-4) vs. (Dist 32 #2) Rio Hondo (9-1)
(Dist 25 #2) Llano (6-4) vs. (Dist 26 #1) Luling (7-3)
(Dist 27 #2) Lytle (6-4) vs. (Dist 28 #1) Hondo (10-0)
(Dist 29 #2) Yoakum (5-5) vs. (Dist 30 #1) Orange Grove (9-1)
(Dist 31 #2) Lyford (4-5) vs. (Dist 32 #1) Port Isabel (8-2)
DISTRICT 25 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(2) *Wimberley* 3-0 (9-1)
(1) *Bandera* 2-1 (4-6)
(3) *Llano* 1-2 (6-4)
(4) Ingram Moore 0-3 (0-10)
Week 10 Games
Bandera - 42
Ingram Moore - 6
Wimberley - 42
Llano - 7
Division I - (1) Bandera 2-1 (4-6)
Division II Top Seed - (2) Wimberley 3-0 (9-1)
Division II Runnerup - (3) Llano 1-2 (6-4)
DISTRICT 26 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(3) *Luling* 3-0 (7-3)
(1) *La Vernia* 2-1 (7-3)
(4) *Marion* 1-2 (3-7)
(2) South San Antonio West 0-3 (5-5)
Week 10 Games
Marion - 35
South San Antonio West - 14
Luling - 28
La Vernia - 27
Division I - (1) La Vernia 2-1 (7-3)
Division II Top Seed - (3) Luling 3-0 (7-3)
Division II Runnerup - (4) Marion 1-2 (3-7)
DISTRICT 27 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(2) *Medina Valley* 4-0 (7-3)
(1) *Pleasanton* 3-1 (5-5)
(5) *Lytle* 2-2 (6-4)
(3) Somerset 1-3 (4-6)
(4) Poteet 0-4 (2-8)
Week 10 Games
Medina Valley - 21
Lytle - 17
Somerset - 48
Poteet - 14
Division I - (1) Pleasanton 3-1 (5-5)
Division II Top Seed - (2) Medina Valley 4-0 (7-3)
Division II Runnerup - (5) Lytle 2-2 (6-4)
DISTRICT 28 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(3) *Hondo* 4-0 (10-0)
(5) *Devine* 3-1 (9-1)
(1) *Pearsall* 2-2 (3-7)
(4) Crystal City 1-3 (3-7)
(2) Carrizo Springs 0-4 (0-10)
Week 10 Games
Hondo - 38
Devine - 13
Pearsall - 21
Carrizo Springs - 6
Division I - (1) Pearsall 2-2 (3-7)
Division II Top Seed - (3) Hondo 4-0 (10-0)
Division II Runnerup - (5) Devine 3-1 (9-1)
DISTRICT 29 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(2) *Cuero* 4-0 (10-0)
(1) *Gonzales* 3-1 (3-7)
(3) *Yoakum* 2-2 (5-5)
(4) Palacios 1-3 (3-7)
(5) Goliad 0-4 (2-8)
Week 10 Games
Cuero - 29
Goliad - 6
Yoakum - 20
Palacios - 16
Division I - (1) Gonzales 3-1 (3-7)
Division II Top Seed - (2) Cuero 4-0 (10-0)
Division II Runnerup - (3) Yoakum 2-2 (5-5)
DISTRICT 30 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(1) *Ingleside* 5-0 (9-1)
(6) *Orange Grove* 4-1 (9-1)
(2) *Sinton* 3-2 (4-6)
(3) Mathis 2-3 (4-6)
(5) CC West Oso 1-4 (4-6)
(4) Aransas Pass 0-5 (3-7)
Week 10 Games
Mathis - 20
Aransas Pass - 14
Ingleside - 31
Sinton - 6
Orange Grove - 44
CC West Oso - 7
Division I - (1) Ingleside 5-0 (9-1)
Division II Top Seed - (6) Orange Grove 4-1 (9-1)
Division II Runnerup - (2) Sinton 3-2 (4-6)
DISTRICT 31 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(2) *Raymondville* 3-1 (6-4)
(1) *Zapata* 4-0 (6-4)
(5) *Lyford* 2-2 (4-5)
(3) Falfurrias 1-3 (3-7)
(4) San Diego 0-4 (0-10)
Week 10 Games
Falfurrias - 35
San Diego - 8
Zapata - 29
Lyford - 28
Division I - (1) Zapata 4-0 (6-4)
Division II Top Seed - (2) Raymondville 3-1 (6-4)
Division II Runnerup - (5) Lyford 2-2 (4-5)
DISTRICT 32 Standings after Week 10
(numbers in parentheses are enrollment ranking)
(3) *Port Isabel* 4-0 (8-2)
(4) *Rio Hondo* 3-1 (9-1)
(1) *La Feria* 2-2 (7-2)
(2) Hidalgo 1-3 (5-5)
(5) Progreso 0-4 (2-67
Week 10 Games
Hidalgo - 58
Progreso - 24
Rio Hondo - 47
La Feria - 14
Division I - (1) La Feria 2-2 (7-2)
Division II Top Seed - (3) Port Isabel 4-0 (8-2)
Division II Runnerup - (4) Rio Hondo 3-1 (9-1)
3A REGION IV PLAYOFF MATCHUPS
Division I
(Dist 25) Bandera (4-6) vs. (Dist 26) La Vernia (7-3)
(Dist 27) Pleasanton (5-5) vs. (Dist 28) Pearsall (3-7)
(Dist 29) Gonzales (3-7) vs. (Dist 30) Ingleside (9-1)
(Dist 31) Zapata (6-4) vs. (Dist 32) La Feria (7-2)
Division II
(Dist 25 #1) Wimberley (9-1) vs. (Dist 26 #2) Marion (3-7)
(Dist 27 #1) Medina Valley (7-3) vs. (Dist 28 #2) Devine (9-1)
(Dist 29 #1) Cuero (10-0) vs. (Dist 30 #2) Sinton (4-6)
(Dist 31 #1) Raymondville (6-4) vs. (Dist 32 #2) Rio Hondo (9-1)
(Dist 25 #2) Llano (6-4) vs. (Dist 26 #1) Luling (7-3)
(Dist 27 #2) Lytle (6-4) vs. (Dist 28 #1) Hondo (10-0)
(Dist 29 #2) Yoakum (5-5) vs. (Dist 30 #1) Orange Grove (9-1)
(Dist 31 #2) Lyford (4-5) vs. (Dist 32 #1) Port Isabel (8-2)