Snyder_TigerFan
04-26-2006, 06:27 AM
Boys
Team standings
1. Graham A, 297-289 596; 2. Borger, 295-301 596 3.Lamesa, 296-314 610; 4. Glen Rose, 296-318 614; 5. Snyder, 301-314 315 6. Muleshoe, 311-305 616 7. Sweetwater, 297-325 622; 8. Bridgeport, 310-318 628; 9. (tie) Monahans, 309-322 631; Gainesville, 312-319 631; 11. River Road, 319-324 633; 12. Levelland, 321-335 656; 13. Graham B, 329-333 662; 14. Ranchview, 333-339 672; 15. Sanger, 336-345 681; 16. Comanche, 340-354 694.
Top 5 Medalists
1. Johnny Antle, Graham A, 68-72 140; 2. Trevor Turnbow, Muleshoe, 70-72 142; 3. Tyler Paige, Borger, 73-71 144; 4. (tie) Scott Brice, Graham A, 76-69 145; Phillip Wheeler, Glen Rose, 72-73 145.
Individual Results
Graham A (297-289 586): Johnny Antle, 68-72 140; Andrew Bryant, 74-72 146; Brice Scott, 76-69 145; Matt Allen, 79-76 155; Taylor Chamness, 80-83 163.
Borger (295-301 596): Ty Moose, 72-79 151; Tyler Fernandez, 73-77 150; Tyler Paige, 73-71 144; HJ Swender, 77-84 161; Jeremy Osborn, 78-74 152.
Lamesa (296-314 610): Brad Crossland, 71-78 149; Nathan Kirkland, 74-76 150; Randall Whitley, 74-85 159; Michael Morales, 77-82 159; Jordan Chapman, 79-78 157.
Glen Rose (296-318 614): Addison Blanks, 72-76 148; Phillip Wheeler, 72-73 145; Keith Olinick, 75-83 158; Matt Magee, 77-86 163; Clay Roberts, 83-86 169.
Snyder (301-314 315): Blake Seale, 72-82 154; Jay Weaver, 73-81 154; Matt Schoolcraft, 77-79 156; Syd Wiggins, 79-74 153; John Whitworth, 87-80 167.
Muleshoe (311-305 616): Trevor Turnbow, 70-72 142; Brian Poynor, 78-78 156; Myles James, 80-75 155; Cade Smith, 83-80 163; Patrick Precure, 88-89 177.
Sweetwater (297-325 622): Travis Henson, 70-76 146; Loren Rees, 72-78 150; Garrett Cypert, 76-86 162; Cameron Campbell, 79-85 164; Adrian Rosas, 83-91 174.
Bridgeport (310-78 153): Zach Cunningham, 75-78 153; Will Wingate, 76-82 158; Brock Rose, 79-79 158; Bryce Rose, 80-80 160; Austin Bell, 82-81 163.
Gainesville (312-319 628): Thomas Hughes, 74-85 159; Zach Claxton, 78-79 157; Blair Brown, 79-79 158; Luke Lanham, 81-76 157; Lyle Bellows, 91-88 179.
Monahans (309-322 631): Chad Gray, 73-83 156; Victor Calzada, 77-76 153; Joe Joe Birdwell, 78-80 158; Cory Petree, 81-85 166; Shelton Burnett, 86-83 169.
River Road (319-324 643): Matt Lichtie, 79-81 160; Kyler Cummins, 79-83 162; Keith Lichtie, 80-81 161; Matt Miller, 81-79 160; Shawn Williamson, 84-91 175.
Levelland (321-335 656): Derek Eddins, 78-83 161; Chase Veretto, 79-84 163; Jason Bushong, 79-86 165; Lucas Brink, 85-83 168; Tucker Hutto, 91-85 176.
Graham B (329-333 662): Drew McGee, 74-79 153; Dane Deamond, 82-85 167; Ben Chamness, 86-101 187; Chris Cantin, 87-85 85 172; Tucker Dalton, 87-84 171.
Ranchview (333-339 672): Logan Lecour, 81-87 168; Brandon Banks, 83-80 163; Jeremy Rios, 84-82 166; Andy Jung, 85-90 175; John McQuitty, 86-91 177.
Sanger (336-345 681): Clay McCuistion, 77-80 157; Ethan Rankin, 80-88 168; Josh Bulger, 89-86 175; Tanner Green, 90-91 181; Brad Hall, 101-93 194.
Comanche (340-354 694): Kobe Kimmell, 76-82 158; Jacob Marwitz, 85-93 178; Randison Kunkel, 89-95 184; Riley Hillard, 90-84 174; Cole Franco, 98-wd-wd
Girls
Team Standings
1. Snyder, 306-310 616; 2. Pecos, 332-337 669; 3. Monahans, 335-343 678; 4. Sweetwater, 335-366 701; 5. Breckenridge, 345-366 711; 6. Canyon, 357-368 725; 7. Graham, 353-381 734; 8. Glen Rose, 372-393 765; 9. Levelland, 372-394 766; 10. Bridgeport, 385-395 780; 11. Borger, 382-401 783; 12. Whitesboro, 400-391 791; 13. Sanger, 385-412 797; 14. Decatur, 381-417 798; 15. Whitney, 441-464 905; 16. Lubbock Cooper, 481-488 969.
Top 10 Medalists
1. Shelly Martinez, Pecos, 69-73 142; 2. Kelli Knight, Breckenridge, 71-72 143; 3. Chandra Alexander, Snyder, 74-77 151; 4. Ashley Luecke, Snyder, 79-74 153; 5. (tie) Paige Shaw, Monahans, 77-78 155; Shannon Mangis, Snyder, 76-79 155; 7. Christi Williams, Snyder, 77-80 157; 8. Kelly Clifton, Vernon, 83-78 161; 9. Ashley Timm, Sweetwater, 76-86 162; 10. Alex Smith, Decatur, 78-85 163.
Individual Results
Snyder (306-310-616): Chandra Alexander, 74-77 151; Shannon Mangis, 76-79 155; Christi Williams, 77-80 157; Ashley Luecke, 79-74 153; Ashly Rodriguez, 82-84 166.
Pecos (332-337-678): Shelly Martinez, 69-73 142; Carolina Briones, 87-90 177; Eleanor Mason, 88-86 174; Rica Pino, 88-91 179; Stephanie Galindo, 97-88 185.
Monahans (335-343-678): Paige Shaw, 77-78 155; Victoria Moore, 84-87 171; Jordan Jernigan, 85-87 172; Brittany West, 89-97 186; Kelsey Kilcrease, 93-91 184.
Sweetwater (335-366-701): Ashley Timm, 76-86 162; Kirsten Elliott, 80-86 166; Sara Scott, 85-95 180; Jayla Moore, 94-108 202; Sarah Cumbie, 110-99 209.
Breckenridge (345-366-711): Kelli Knight, 71-72 143; Danielle Wilson, 85-101 186; Kendall Parker, 88-92 180; Kaysi Adams, 101-101 202; Jessica Dye, 111-112 223.
Canyon (357-368-725): Taysha Butler, 84-84 168; Lindsey Lyons, 88-93 181; Victoria Messer, 90-103 193; Haleigh Ward, 95-93 188; Andrea Blakeman, 95-98 193.
Graham (353-381-734): Cyndi Joyer, 81-89 170; Aaron Ramsey, 90-94 184; Sarah Stamper, 90-102 192; Morgan Reed, 92-93 188; Maddie Miller, 102-108 210.
Glen Rose (372-393-765): Larynn Mitchell, 80-87 167; Randi Robertson, 91-91 182; Katy Stegall, 100-113 213; Dorsi Pendleton, 101-106 207; Paige Brown, 107-109 216.
Levelland (372-394-766): Addie Vest, 84-95 179; Alex Myatt, 87-100 187; Kendra Davidson, 100-94 194; Baylee Brashear, 101-105 206; Krystal Carranza, 111-121 232.
Bridgeport (385-395-780): Katie Gardner, 89-93 182; Courtney Reed, 96-97 193; Ashton Walling, 99-100 199; Paige Walker, 101-105 206; Alyssa McComis, 110-105 215.
Borger (382-401-783): Tiffany Downs, 80-85 165; Kelsey Snipes, 99-105 204; Samantha Bowden, 100-115 215; Kiana Bullard, 103-96 199; Kristen Presson, 108-116 224.
Whitesboro (400-391-791): Meghan Pike, 98-93 191; Ashley Brown, 99-95 194; Kaci Reed, 101-106 207; Amber Grounds, 102-97 199; Jessica Bertreaux, 114-124 238.
Sanger (385-412-797): Lynley Lovelace, 90-95 185; Lacey Spigner, 94-105 199; Chelsea Bulger, 95-94 189; Marissa Newton, 106-118 224; Katie Crutsinger, 126-124 250.
Decatur (381-417-798): Alex Smith, 78-85 163; Lauren Spence, 89-98 187; Theresa Johnson, 106-118 224; Taylor Adams, 108-124 232; Jennifer Spain, 110-114 224.
Whitney (441-464-905): Maci Alexander, 96-118 214; Hannah Eubank, 109-107 216; Charlcie Cagle, 115-122 237; Amanda Dupnik, 121-117 238; Lyia Clark, 128-125 253.
Cooper (481-488-969): Katie Trantham, 109-128 237; Chelsea Simpson, 118-110 228; Morgan Abbott, 119-119 238; Tara Sansing, 135-133 268; Reagan Wright, 135-133 268.
Individual Medalists: Corlee Priestly, Dalhart, 87-93 180; Sarah Sullivant, Gainesville, 83-91 174; Rita Berumen, Little Elm, 101-109 210; Monica Harris, Merkel, 83-86 169; Ashley Dickson, Muleshoe, 103-112 215; Crystal Caviness, Seminole, 87-99 186; Kelly Clifton, Vernon, 83-78 161
Team standings
1. Graham A, 297-289 596; 2. Borger, 295-301 596 3.Lamesa, 296-314 610; 4. Glen Rose, 296-318 614; 5. Snyder, 301-314 315 6. Muleshoe, 311-305 616 7. Sweetwater, 297-325 622; 8. Bridgeport, 310-318 628; 9. (tie) Monahans, 309-322 631; Gainesville, 312-319 631; 11. River Road, 319-324 633; 12. Levelland, 321-335 656; 13. Graham B, 329-333 662; 14. Ranchview, 333-339 672; 15. Sanger, 336-345 681; 16. Comanche, 340-354 694.
Top 5 Medalists
1. Johnny Antle, Graham A, 68-72 140; 2. Trevor Turnbow, Muleshoe, 70-72 142; 3. Tyler Paige, Borger, 73-71 144; 4. (tie) Scott Brice, Graham A, 76-69 145; Phillip Wheeler, Glen Rose, 72-73 145.
Individual Results
Graham A (297-289 586): Johnny Antle, 68-72 140; Andrew Bryant, 74-72 146; Brice Scott, 76-69 145; Matt Allen, 79-76 155; Taylor Chamness, 80-83 163.
Borger (295-301 596): Ty Moose, 72-79 151; Tyler Fernandez, 73-77 150; Tyler Paige, 73-71 144; HJ Swender, 77-84 161; Jeremy Osborn, 78-74 152.
Lamesa (296-314 610): Brad Crossland, 71-78 149; Nathan Kirkland, 74-76 150; Randall Whitley, 74-85 159; Michael Morales, 77-82 159; Jordan Chapman, 79-78 157.
Glen Rose (296-318 614): Addison Blanks, 72-76 148; Phillip Wheeler, 72-73 145; Keith Olinick, 75-83 158; Matt Magee, 77-86 163; Clay Roberts, 83-86 169.
Snyder (301-314 315): Blake Seale, 72-82 154; Jay Weaver, 73-81 154; Matt Schoolcraft, 77-79 156; Syd Wiggins, 79-74 153; John Whitworth, 87-80 167.
Muleshoe (311-305 616): Trevor Turnbow, 70-72 142; Brian Poynor, 78-78 156; Myles James, 80-75 155; Cade Smith, 83-80 163; Patrick Precure, 88-89 177.
Sweetwater (297-325 622): Travis Henson, 70-76 146; Loren Rees, 72-78 150; Garrett Cypert, 76-86 162; Cameron Campbell, 79-85 164; Adrian Rosas, 83-91 174.
Bridgeport (310-78 153): Zach Cunningham, 75-78 153; Will Wingate, 76-82 158; Brock Rose, 79-79 158; Bryce Rose, 80-80 160; Austin Bell, 82-81 163.
Gainesville (312-319 628): Thomas Hughes, 74-85 159; Zach Claxton, 78-79 157; Blair Brown, 79-79 158; Luke Lanham, 81-76 157; Lyle Bellows, 91-88 179.
Monahans (309-322 631): Chad Gray, 73-83 156; Victor Calzada, 77-76 153; Joe Joe Birdwell, 78-80 158; Cory Petree, 81-85 166; Shelton Burnett, 86-83 169.
River Road (319-324 643): Matt Lichtie, 79-81 160; Kyler Cummins, 79-83 162; Keith Lichtie, 80-81 161; Matt Miller, 81-79 160; Shawn Williamson, 84-91 175.
Levelland (321-335 656): Derek Eddins, 78-83 161; Chase Veretto, 79-84 163; Jason Bushong, 79-86 165; Lucas Brink, 85-83 168; Tucker Hutto, 91-85 176.
Graham B (329-333 662): Drew McGee, 74-79 153; Dane Deamond, 82-85 167; Ben Chamness, 86-101 187; Chris Cantin, 87-85 85 172; Tucker Dalton, 87-84 171.
Ranchview (333-339 672): Logan Lecour, 81-87 168; Brandon Banks, 83-80 163; Jeremy Rios, 84-82 166; Andy Jung, 85-90 175; John McQuitty, 86-91 177.
Sanger (336-345 681): Clay McCuistion, 77-80 157; Ethan Rankin, 80-88 168; Josh Bulger, 89-86 175; Tanner Green, 90-91 181; Brad Hall, 101-93 194.
Comanche (340-354 694): Kobe Kimmell, 76-82 158; Jacob Marwitz, 85-93 178; Randison Kunkel, 89-95 184; Riley Hillard, 90-84 174; Cole Franco, 98-wd-wd
Girls
Team Standings
1. Snyder, 306-310 616; 2. Pecos, 332-337 669; 3. Monahans, 335-343 678; 4. Sweetwater, 335-366 701; 5. Breckenridge, 345-366 711; 6. Canyon, 357-368 725; 7. Graham, 353-381 734; 8. Glen Rose, 372-393 765; 9. Levelland, 372-394 766; 10. Bridgeport, 385-395 780; 11. Borger, 382-401 783; 12. Whitesboro, 400-391 791; 13. Sanger, 385-412 797; 14. Decatur, 381-417 798; 15. Whitney, 441-464 905; 16. Lubbock Cooper, 481-488 969.
Top 10 Medalists
1. Shelly Martinez, Pecos, 69-73 142; 2. Kelli Knight, Breckenridge, 71-72 143; 3. Chandra Alexander, Snyder, 74-77 151; 4. Ashley Luecke, Snyder, 79-74 153; 5. (tie) Paige Shaw, Monahans, 77-78 155; Shannon Mangis, Snyder, 76-79 155; 7. Christi Williams, Snyder, 77-80 157; 8. Kelly Clifton, Vernon, 83-78 161; 9. Ashley Timm, Sweetwater, 76-86 162; 10. Alex Smith, Decatur, 78-85 163.
Individual Results
Snyder (306-310-616): Chandra Alexander, 74-77 151; Shannon Mangis, 76-79 155; Christi Williams, 77-80 157; Ashley Luecke, 79-74 153; Ashly Rodriguez, 82-84 166.
Pecos (332-337-678): Shelly Martinez, 69-73 142; Carolina Briones, 87-90 177; Eleanor Mason, 88-86 174; Rica Pino, 88-91 179; Stephanie Galindo, 97-88 185.
Monahans (335-343-678): Paige Shaw, 77-78 155; Victoria Moore, 84-87 171; Jordan Jernigan, 85-87 172; Brittany West, 89-97 186; Kelsey Kilcrease, 93-91 184.
Sweetwater (335-366-701): Ashley Timm, 76-86 162; Kirsten Elliott, 80-86 166; Sara Scott, 85-95 180; Jayla Moore, 94-108 202; Sarah Cumbie, 110-99 209.
Breckenridge (345-366-711): Kelli Knight, 71-72 143; Danielle Wilson, 85-101 186; Kendall Parker, 88-92 180; Kaysi Adams, 101-101 202; Jessica Dye, 111-112 223.
Canyon (357-368-725): Taysha Butler, 84-84 168; Lindsey Lyons, 88-93 181; Victoria Messer, 90-103 193; Haleigh Ward, 95-93 188; Andrea Blakeman, 95-98 193.
Graham (353-381-734): Cyndi Joyer, 81-89 170; Aaron Ramsey, 90-94 184; Sarah Stamper, 90-102 192; Morgan Reed, 92-93 188; Maddie Miller, 102-108 210.
Glen Rose (372-393-765): Larynn Mitchell, 80-87 167; Randi Robertson, 91-91 182; Katy Stegall, 100-113 213; Dorsi Pendleton, 101-106 207; Paige Brown, 107-109 216.
Levelland (372-394-766): Addie Vest, 84-95 179; Alex Myatt, 87-100 187; Kendra Davidson, 100-94 194; Baylee Brashear, 101-105 206; Krystal Carranza, 111-121 232.
Bridgeport (385-395-780): Katie Gardner, 89-93 182; Courtney Reed, 96-97 193; Ashton Walling, 99-100 199; Paige Walker, 101-105 206; Alyssa McComis, 110-105 215.
Borger (382-401-783): Tiffany Downs, 80-85 165; Kelsey Snipes, 99-105 204; Samantha Bowden, 100-115 215; Kiana Bullard, 103-96 199; Kristen Presson, 108-116 224.
Whitesboro (400-391-791): Meghan Pike, 98-93 191; Ashley Brown, 99-95 194; Kaci Reed, 101-106 207; Amber Grounds, 102-97 199; Jessica Bertreaux, 114-124 238.
Sanger (385-412-797): Lynley Lovelace, 90-95 185; Lacey Spigner, 94-105 199; Chelsea Bulger, 95-94 189; Marissa Newton, 106-118 224; Katie Crutsinger, 126-124 250.
Decatur (381-417-798): Alex Smith, 78-85 163; Lauren Spence, 89-98 187; Theresa Johnson, 106-118 224; Taylor Adams, 108-124 232; Jennifer Spain, 110-114 224.
Whitney (441-464-905): Maci Alexander, 96-118 214; Hannah Eubank, 109-107 216; Charlcie Cagle, 115-122 237; Amanda Dupnik, 121-117 238; Lyia Clark, 128-125 253.
Cooper (481-488-969): Katie Trantham, 109-128 237; Chelsea Simpson, 118-110 228; Morgan Abbott, 119-119 238; Tara Sansing, 135-133 268; Reagan Wright, 135-133 268.
Individual Medalists: Corlee Priestly, Dalhart, 87-93 180; Sarah Sullivant, Gainesville, 83-91 174; Rita Berumen, Little Elm, 101-109 210; Monica Harris, Merkel, 83-86 169; Ashley Dickson, Muleshoe, 103-112 215; Crystal Caviness, Seminole, 87-99 186; Kelly Clifton, Vernon, 83-78 161