pirate4state
04-24-2006, 03:21 PM
Texas Girls Coaches Association - 2006 Softball Poll
April 24, 2006
Conference 3A
1. Splendora, Region III, district 23 winner
2. Rockdale, Region III, district 19 winner
3. Columbia, Region IV, district 25 winner
4. Bellville, Region III, district 20 winner
5. Barbers Hill, Region III, district 23 runner-up
6. Bridge City, Region III, district 24 winner
7. Huntington, Region II, district 21 winner
8. Van, Region II, district 15 winner
9. Lindale, Region II, district 15 runner up (?)
10. Levelland, Region I, district 2 winner
11. LaGrange, Region III, district 19 runner-up
12. Carthage, Region II, district 16 winner
13. Monahans, Region I, district 3 winner
14. Marion, Region IV, district 28
15. Lyford, Region IV, district 32 runner up
16. Pollock Central, Region II, district 21 runner-up (?)
17. Huffman Hargrave, Region III, district 23 3rd place finisher
18. Decatur, Region I, district 7 winner
19. Devine, Region IV, district 29
20t. Shepherd, Region III, district 22 winner
20t. Yoakum, Region VI, district 26
20t. Madisonville, Region III, district 18 winner
20t. Halletsville, Region IV, district 26
April 24, 2006
Conference 3A
1. Splendora, Region III, district 23 winner
2. Rockdale, Region III, district 19 winner
3. Columbia, Region IV, district 25 winner
4. Bellville, Region III, district 20 winner
5. Barbers Hill, Region III, district 23 runner-up
6. Bridge City, Region III, district 24 winner
7. Huntington, Region II, district 21 winner
8. Van, Region II, district 15 winner
9. Lindale, Region II, district 15 runner up (?)
10. Levelland, Region I, district 2 winner
11. LaGrange, Region III, district 19 runner-up
12. Carthage, Region II, district 16 winner
13. Monahans, Region I, district 3 winner
14. Marion, Region IV, district 28
15. Lyford, Region IV, district 32 runner up
16. Pollock Central, Region II, district 21 runner-up (?)
17. Huffman Hargrave, Region III, district 23 3rd place finisher
18. Decatur, Region I, district 7 winner
19. Devine, Region IV, district 29
20t. Shepherd, Region III, district 22 winner
20t. Yoakum, Region VI, district 26
20t. Madisonville, Region III, district 18 winner
20t. Halletsville, Region IV, district 26