Buccaneer
12-29-2005, 04:18 PM
Class 3A District Predictions Borrowed from Texas Hoops
--------------------------------------------------------------------------------
With a lot of districts starting tomorrow or next week I decided to predict who I thought would go to the playoffs from every district in 3A. Reply with your opinions I would like to know what everyone thinks.
District 1- 1. Perryton, 2. Canyon, 3. River road
District 2- 1. Levelland, 2. Brownfield 3. Muleshoe
District 3- 1. Seminole, 2. Midland Greenwood, 3. Monahans
District 4- 1. Abiliene Wylie, 2. Clyde, 3. Merkel
District 5- 1. Iowa Park, 2. Graham, 3. WF Hirschi
District 6- 1. Bowie, 2. Gainesville, 3. Sanger
District 7- 1. bridgeport, 2. Little Elm, 3. Carrolton Ranchview
District 8- 1. Glen Rose, 2. West, 3. Whitney
District 9- 1. Princeton, 2. Van Alstyne, 3. Nevada Community
District 10- 1. Dallas Madison, 2. Dallas Roosevelt, 3. District 11- 1. Emory Rains, 2. Mount Vernon, 3. Commerce
District 12- 1. Kemp 2. Wills Point, 3. Crandall
District 13- 1. Pittsburg, 2. Gladewater Sabine, 3. Gladewater
District 14- 1. Daingerfield, 2. Texerkana Liberty- Eylau, 3. New Boston
District 15- 1. Bullard, 2. Chapel Hill, 3. Lindale
District 16- 1. Tatum, 2. Center, 3. White Oak
District 17- 1. Waco La Vega, 2. Gatesville, 3. Waco Robinson
District 18- 1. Fairfield, 2. Mexia, 3. Marlin
District 19- 1. Hutto, 2. Manor, 3. Rockdale
District 20- 1. Navasota, 2. Hempstead, 3. Bellville
District 21- 1. Palestine, 2. Hudson, 3. Diboll
District 22- 1. Silsbee, 2. Jasper, 3. Coldspring
District 23- 1. Cleveland, 2. Huffman, 3. Barbers Hill
District 24- 1. Hardin-Jefferson, 2. West-Orange Stark, 3. Bridge City
District 25- 1. Stafford, 2. Wharton, 3. Needville
District 26- 1. Halletsville, 2. Luling, 3. Cuero
District 27- 1. Ingram Moore, 2. Liberty Hill, 3. Wimberly
District 28- 1. Lytle, 2. Somerset, 3. Poteet
District 29- 1. Hondo, 2. Devine, 3. Carizo Springs
District 30- 1. Goliad, 2. Aransas Pass, 3. Sinton
District 31- 1. CC West Oso, 2. Zapata, 3. Falfurrias
District 32- 1. Port Isabel, 2. Rio Hondo, 3. Hidalgo
--------------------------------------------------------------------------------
With a lot of districts starting tomorrow or next week I decided to predict who I thought would go to the playoffs from every district in 3A. Reply with your opinions I would like to know what everyone thinks.
District 1- 1. Perryton, 2. Canyon, 3. River road
District 2- 1. Levelland, 2. Brownfield 3. Muleshoe
District 3- 1. Seminole, 2. Midland Greenwood, 3. Monahans
District 4- 1. Abiliene Wylie, 2. Clyde, 3. Merkel
District 5- 1. Iowa Park, 2. Graham, 3. WF Hirschi
District 6- 1. Bowie, 2. Gainesville, 3. Sanger
District 7- 1. bridgeport, 2. Little Elm, 3. Carrolton Ranchview
District 8- 1. Glen Rose, 2. West, 3. Whitney
District 9- 1. Princeton, 2. Van Alstyne, 3. Nevada Community
District 10- 1. Dallas Madison, 2. Dallas Roosevelt, 3. District 11- 1. Emory Rains, 2. Mount Vernon, 3. Commerce
District 12- 1. Kemp 2. Wills Point, 3. Crandall
District 13- 1. Pittsburg, 2. Gladewater Sabine, 3. Gladewater
District 14- 1. Daingerfield, 2. Texerkana Liberty- Eylau, 3. New Boston
District 15- 1. Bullard, 2. Chapel Hill, 3. Lindale
District 16- 1. Tatum, 2. Center, 3. White Oak
District 17- 1. Waco La Vega, 2. Gatesville, 3. Waco Robinson
District 18- 1. Fairfield, 2. Mexia, 3. Marlin
District 19- 1. Hutto, 2. Manor, 3. Rockdale
District 20- 1. Navasota, 2. Hempstead, 3. Bellville
District 21- 1. Palestine, 2. Hudson, 3. Diboll
District 22- 1. Silsbee, 2. Jasper, 3. Coldspring
District 23- 1. Cleveland, 2. Huffman, 3. Barbers Hill
District 24- 1. Hardin-Jefferson, 2. West-Orange Stark, 3. Bridge City
District 25- 1. Stafford, 2. Wharton, 3. Needville
District 26- 1. Halletsville, 2. Luling, 3. Cuero
District 27- 1. Ingram Moore, 2. Liberty Hill, 3. Wimberly
District 28- 1. Lytle, 2. Somerset, 3. Poteet
District 29- 1. Hondo, 2. Devine, 3. Carizo Springs
District 30- 1. Goliad, 2. Aransas Pass, 3. Sinton
District 31- 1. CC West Oso, 2. Zapata, 3. Falfurrias
District 32- 1. Port Isabel, 2. Rio Hondo, 3. Hidalgo