mwynn05
11-06-2005, 03:37 PM
CLASS 3A
DIVISION I
REGION I
Canyon (9-1) vs. Cooper (7-3)
7:30 Friday, Woodrow's Pirate Stadium
Seminole (5-5) vs. Abilene Wylie (8-2)
8:30 Friday, Midland's Grande Comm Stadium
Vernon (5-5) vs. Gainesville (9-0)
7:30 Friday, Wichita Falls' Memorial Stadium
Decatur (7-3) vs. West (7-3)
7:30 Friday, Southlake's Dragon Stadium
REGION II
Royse City (6-4) vs. Kennedale (7-2)
7:30 Friday, Irving Schools Stadium
Commerce (6-3) vs. Kaufman (8-1)
7:30 Friday, Forney
Gladewater (6-4) vs. Texarkana Liberty-Eylau (7-2)
7:30 Friday, Liberty-Eylau Stadium
Lindale (5-5) vs. Carthage (6-4)
7:30 Saturday, Tyler's Rose Stadium
REGION III
Waco Connally vs. Mexia
1:30 p.m. Saturday, Baylor's Floyd Casey Stadium
Giddings vs. Bellville
7:00 Friday, Bryan
Palestine vs. Silsbee
7:00 Thursday, Lufkin
Huffman vs. West Orange-Stark
2 p.m. Saturday, Moorhead
REGION IV
West Columbia (8-1) vs. Gonzales (6-3)
7:30 Thursday, Victoria
Wimberley (10-0) vs. La Vernia (4-5)
7:30 Friday, La Vernia
Hondo (6-4) vs. Sinton (9-0)
7:30 Friday, CC Tuloso-Midway
Zapata (7-2) vs. Hidalgo (6-4)
TBD
DIVISION II
REGION I
Perryton (6-3) vs. Muleshoe (8-2)
8 p.m. Friday, Amarillo's Bivins Stadium
Monahans (10-0) vs. Snyder (9-1)
5:30 Friday, Midland's Grande Comm. Stadium
Breckenridge (7-3) vs. Sanger (7-3)
TBD
Bridgeport (5-5) vs. Comanche (5-5)
TBD
Borger (6-3) vs. Littlefield (7-3)
2 p.m. Saturday, Amarillo's Bivins Stadium
Midland Greenwood (5-5) vs. Sweetwater (9-1)
7:00 Thursday, San Angelo Stadium
Iowa Park (4-5) vs. Pilot Point (6-4)
7:30 Thursday, Justin Northwest
Little Elm (7-3) vs. Whitney (6-4)
TBD
REGION II
Bonham (7-3) vs. Roosevelt (5-4)
7:30 Friday, Wylie
Emory Rains (7-2) vs. Crandall (4-6)
7:30 Friday, Mesquite's Hanby Stadium
Gilmer (9-1) vs. Daingerfield (8-2)
7:30 Friday, Mount Pleasant
Canton (9-1) vs. White Oak (5-5)
7:30 Friday, Gladewater
Van Alstyne (6-4) vs. Madison (8-1)
7:30 Friday, Van Alstyne
Mount Vernon (5-5) vs. Wills Point (5-5)
7:00 Thursday, Greenville
Pittsburg (3-6) vs. Jefferson (4-6)
7:30 Friday, Longview
Brownsboro (8-2) vs. Tatum (10-0)
7:30 Friday, Kilgore
REGION III
Robinson vs. Madisonville
7:00 Thursday, Baylor
Cameron Yoe vs. Hempstead
7:30 Saturday, Baylor
Crockett vs. Kirbyville
TBD
Barbers Hill vs. Hardin-Jefferson
7:30 Friday, Crosby
China Spring vs. Marlin
7:00 Friday, Belton
Hutto vs. Rice Consolidated
2 p.m. Saturday, Converse Judson
Rusk vs. Jasper
7:30 Friday, Nacogdoches
Cleveland vs. Bridge City
TBD
REGION IV
Needville (7-3) vs. Hallettsville (6-3)
TBD
Liberty Hill (7-2) vs. Lytle (5-5)
7:30 Friday, Fredericksburg
Devine (8-2) vs. Goliad (4-5)
7:30 Friday, Floresville
CC West Oso (6-3) vs. Port Isabel (4-6)
TBD
Sweeny (6-3) vs. Cuero (9-0)
7:30 Friday, Victoria Memorial
Llano (8-2) vs. Poteet (7-3)
7:30 Friday, Lockhart
Cotulla (8-2) vs. Ingleside (5-4)
7:00 Saturday, SA East Central
Orange Grove (5-4) vs. Rio Hondo (8-1)
TBD
http://www.dallasnews.com/sharedcontent/dws/spt/highschools/football/stories/110605dnspohsfbpairs.cd078c7.html
That has 5a 4a 3a 2a 1a and 6 man
DIVISION I
REGION I
Canyon (9-1) vs. Cooper (7-3)
7:30 Friday, Woodrow's Pirate Stadium
Seminole (5-5) vs. Abilene Wylie (8-2)
8:30 Friday, Midland's Grande Comm Stadium
Vernon (5-5) vs. Gainesville (9-0)
7:30 Friday, Wichita Falls' Memorial Stadium
Decatur (7-3) vs. West (7-3)
7:30 Friday, Southlake's Dragon Stadium
REGION II
Royse City (6-4) vs. Kennedale (7-2)
7:30 Friday, Irving Schools Stadium
Commerce (6-3) vs. Kaufman (8-1)
7:30 Friday, Forney
Gladewater (6-4) vs. Texarkana Liberty-Eylau (7-2)
7:30 Friday, Liberty-Eylau Stadium
Lindale (5-5) vs. Carthage (6-4)
7:30 Saturday, Tyler's Rose Stadium
REGION III
Waco Connally vs. Mexia
1:30 p.m. Saturday, Baylor's Floyd Casey Stadium
Giddings vs. Bellville
7:00 Friday, Bryan
Palestine vs. Silsbee
7:00 Thursday, Lufkin
Huffman vs. West Orange-Stark
2 p.m. Saturday, Moorhead
REGION IV
West Columbia (8-1) vs. Gonzales (6-3)
7:30 Thursday, Victoria
Wimberley (10-0) vs. La Vernia (4-5)
7:30 Friday, La Vernia
Hondo (6-4) vs. Sinton (9-0)
7:30 Friday, CC Tuloso-Midway
Zapata (7-2) vs. Hidalgo (6-4)
TBD
DIVISION II
REGION I
Perryton (6-3) vs. Muleshoe (8-2)
8 p.m. Friday, Amarillo's Bivins Stadium
Monahans (10-0) vs. Snyder (9-1)
5:30 Friday, Midland's Grande Comm. Stadium
Breckenridge (7-3) vs. Sanger (7-3)
TBD
Bridgeport (5-5) vs. Comanche (5-5)
TBD
Borger (6-3) vs. Littlefield (7-3)
2 p.m. Saturday, Amarillo's Bivins Stadium
Midland Greenwood (5-5) vs. Sweetwater (9-1)
7:00 Thursday, San Angelo Stadium
Iowa Park (4-5) vs. Pilot Point (6-4)
7:30 Thursday, Justin Northwest
Little Elm (7-3) vs. Whitney (6-4)
TBD
REGION II
Bonham (7-3) vs. Roosevelt (5-4)
7:30 Friday, Wylie
Emory Rains (7-2) vs. Crandall (4-6)
7:30 Friday, Mesquite's Hanby Stadium
Gilmer (9-1) vs. Daingerfield (8-2)
7:30 Friday, Mount Pleasant
Canton (9-1) vs. White Oak (5-5)
7:30 Friday, Gladewater
Van Alstyne (6-4) vs. Madison (8-1)
7:30 Friday, Van Alstyne
Mount Vernon (5-5) vs. Wills Point (5-5)
7:00 Thursday, Greenville
Pittsburg (3-6) vs. Jefferson (4-6)
7:30 Friday, Longview
Brownsboro (8-2) vs. Tatum (10-0)
7:30 Friday, Kilgore
REGION III
Robinson vs. Madisonville
7:00 Thursday, Baylor
Cameron Yoe vs. Hempstead
7:30 Saturday, Baylor
Crockett vs. Kirbyville
TBD
Barbers Hill vs. Hardin-Jefferson
7:30 Friday, Crosby
China Spring vs. Marlin
7:00 Friday, Belton
Hutto vs. Rice Consolidated
2 p.m. Saturday, Converse Judson
Rusk vs. Jasper
7:30 Friday, Nacogdoches
Cleveland vs. Bridge City
TBD
REGION IV
Needville (7-3) vs. Hallettsville (6-3)
TBD
Liberty Hill (7-2) vs. Lytle (5-5)
7:30 Friday, Fredericksburg
Devine (8-2) vs. Goliad (4-5)
7:30 Friday, Floresville
CC West Oso (6-3) vs. Port Isabel (4-6)
TBD
Sweeny (6-3) vs. Cuero (9-0)
7:30 Friday, Victoria Memorial
Llano (8-2) vs. Poteet (7-3)
7:30 Friday, Lockhart
Cotulla (8-2) vs. Ingleside (5-4)
7:00 Saturday, SA East Central
Orange Grove (5-4) vs. Rio Hondo (8-1)
TBD
http://www.dallasnews.com/sharedcontent/dws/spt/highschools/football/stories/110605dnspohsfbpairs.cd078c7.html
That has 5a 4a 3a 2a 1a and 6 man