TheDOCTORdre
05-25-2005, 03:20 PM
All-District 4-3A Baseball
Here is the 4-3A All-District baseball team
Player of the Year -- Stetston Taylor, Wylie, Jr.
Offensive MVP -- Eric Martinez, Snyder, Jr.
Defensive MVP -- Blake Lemen, Wylie, Jr.
Newcomer of the Year -- Brent Bollinger, Snyder, Fr.
Coach of the Year -- Clay Martin, Wylie.
FIRST TEAM
Pitchers -- Justin Baze, Clyde, Sr.; Kendal Carrillo, Sweetwater, Jr.; Chase Davis, Wylie, Jr.; Lance Day, Snyder, Fr.; Ryan Mitchell, Snyder, Soph.
Catcher -- Sean Loyer, Clyde, Sr.
First Basemen -- Spencer Davis, Wylie, Jr.; Scott Wilkerson, Clyde, Sr.
Infielders -- Reyn King, Wylie, Jr.; Kory McNutt, Clyde, Jr.; Brittan Pittman, Sweetwater, Jr.; Kurtis Brown, Merkel, Soph.
Outfielders -- Riley Lambert, Merkel, Sr.; Garrett Welch, Clyde, Sr.; Dustin Murdock, Snyder, Fr.; Peyton Harris, Wylie, Sr.; Trent Morris, Wylie, Jr.; Jake Fullerton, Clyde, Jr.
Utility Players -- John Rouse, Merkel, Sr.; Ben Edwards, Sweetwater, Jr.
Designated Hitter -- Zack Garcia, Snyder, Sr.
SECOND TEAM
Pitchers -- Michael Strong, Wylie, Soph.; Dustyn Williams, Snyder, Jr.; Carlos Garza, Clyde, Jr.
Catchers -- Justin Adames, Sweetwater, Soph.; Derek Saltzgaber, Wylie, Soph.
First Basemen -- Tripp Maxwell, Sweetwater, Jr.; Alex Neal, Snyder, Sr.
Infielders -- Cale Lancaster, Snyder, Jr.; Louis Palacios, Sweetwater, Sr.; Matt Terrill, Clyde, Sr.
Outfielders -- Eric Silva, Clyde, Sr.; Hadley Hirt, Snyder, Sr.; Chris Smith, Snyder, Jr.; Nathan Saltzgaber, Wylie, Soph.; Steven Palma, Sweetwater, Jr.; Aaron Flores, Merkel, Soph.
Designated Hitter -- James Beckwith, Sweetwater, Soph.
SWEETWATER
HONORABLE MENTION
Sonny Birdwell, Jr., Outfield
KiKi Johnson, Jr., Outfield
Here is the 4-3A All-District baseball team
Player of the Year -- Stetston Taylor, Wylie, Jr.
Offensive MVP -- Eric Martinez, Snyder, Jr.
Defensive MVP -- Blake Lemen, Wylie, Jr.
Newcomer of the Year -- Brent Bollinger, Snyder, Fr.
Coach of the Year -- Clay Martin, Wylie.
FIRST TEAM
Pitchers -- Justin Baze, Clyde, Sr.; Kendal Carrillo, Sweetwater, Jr.; Chase Davis, Wylie, Jr.; Lance Day, Snyder, Fr.; Ryan Mitchell, Snyder, Soph.
Catcher -- Sean Loyer, Clyde, Sr.
First Basemen -- Spencer Davis, Wylie, Jr.; Scott Wilkerson, Clyde, Sr.
Infielders -- Reyn King, Wylie, Jr.; Kory McNutt, Clyde, Jr.; Brittan Pittman, Sweetwater, Jr.; Kurtis Brown, Merkel, Soph.
Outfielders -- Riley Lambert, Merkel, Sr.; Garrett Welch, Clyde, Sr.; Dustin Murdock, Snyder, Fr.; Peyton Harris, Wylie, Sr.; Trent Morris, Wylie, Jr.; Jake Fullerton, Clyde, Jr.
Utility Players -- John Rouse, Merkel, Sr.; Ben Edwards, Sweetwater, Jr.
Designated Hitter -- Zack Garcia, Snyder, Sr.
SECOND TEAM
Pitchers -- Michael Strong, Wylie, Soph.; Dustyn Williams, Snyder, Jr.; Carlos Garza, Clyde, Jr.
Catchers -- Justin Adames, Sweetwater, Soph.; Derek Saltzgaber, Wylie, Soph.
First Basemen -- Tripp Maxwell, Sweetwater, Jr.; Alex Neal, Snyder, Sr.
Infielders -- Cale Lancaster, Snyder, Jr.; Louis Palacios, Sweetwater, Sr.; Matt Terrill, Clyde, Sr.
Outfielders -- Eric Silva, Clyde, Sr.; Hadley Hirt, Snyder, Sr.; Chris Smith, Snyder, Jr.; Nathan Saltzgaber, Wylie, Soph.; Steven Palma, Sweetwater, Jr.; Aaron Flores, Merkel, Soph.
Designated Hitter -- James Beckwith, Sweetwater, Soph.
SWEETWATER
HONORABLE MENTION
Sonny Birdwell, Jr., Outfield
KiKi Johnson, Jr., Outfield