wildstangs
12-14-2004, 09:25 PM
Sorry if its already been posted. Sure did take awhile to come out since all our teams played so long :)
All-District 4-3A
Here is the District 4-3A all-district team.
Most Valuable Player -- Jeremy Thompson, Sweetwater, Sr.
Offensive MVP -- Dee Walker, Snyder, Sr.
Defensive MVP -- Kendal Carrillo, Sweetwater, Jr.
Offensive Newcomer of the Year -- Joseph Banyard, Sweetwater, Soph.
Defensive Newcomer of the Year -- Lance Day, Snyder, Fr.
Co-Coaches of the Year -- Kent Jackson, Sweetwater; Hugh Sandifer, Wylie; Chad Rogers, Snyder.
FIRST TEAM
OFFENSE
Quarterbacks -- Riley Lambert, Merkel, Sr.; Case Keenum, Wylie, Jr.
Fullback -- Zack Maxey, Merkel, Jr.
Running backs -- Kendal Carrillo, Sweetwater, Jr.; Michael Kiger, Wylie, Sr.
Flanker -- Lico Castillo, Snyder, Sr.
Receiver -- Josh Poorman, Wylie, Sr.
Tight End -- Josh Archer, Wylie, Sr.
Center -- Levi Wolfe, Wylie, Sr.
Guards -- Tyler Crump, Wylie, Sr.; Chase Ashworth, Snyder, Jr.; Zach Gilbert, Sweetwater, Sr.
Tackles -- Josh Camacho, Sweet-water, Sr.; Zach Garcia, Snyder, Sr.
FIRST TEAM
DEFENSE
Noseguard -- Jared Robertson, Wylie, Jr.
Tackles -- Casey Walton, Clyde, Sr.; Garrett Clayton, Sweetwater, Sr.
Ends -- Brandan Fangman, Sweetwater, Jr.; Chad Copeland, Wylie, Sr.; D'Angelo Davis, Snyder, Sr.
Linebackers -- Jacob Jennings, Wylie, Jr.; Scott Wilkerson, Clyde, Sr.; Eric Martinez, Snyder, Jr.
Corners -- John Sugay, Wylie, Sr.; Lico Castillo, Snyder, Sr.
Safeties -- Riley Lambert, Merkel, Sr.; Josh Poorman, Wylie, Sr.
Kicker -- Lico Castillo, Snyder, Sr.
Punter -- Kendal Carrillo, Sweet-water, Jr.
SECOND TEAM
OFFENSE
Quarterbacks -- Jacob Agnew, Clyde, Jr.; Matt Reigh, Snyder, Jr.
Fullback -- Alan Copeland, Sweet-water, Sr.
Running backs -- Chase McCravy, Clyde, Soph.; Chad Brown, Snyder, Sr.; Skye Green, Sweetwater, Soph.
Flanker -- Chris Collum, Wylie, Sr.
Receiver -- Patrick Jones, Snyder, Sr.
Tight end -- Scott Wilkerson, Clyde, Sr.
Center -- Lance Clark, Sweetwa-ter, Jr.
Guards -- Carl Cunnings, Sweet-water, Sr.; John Hoyng, Wylie, Sr.
Tackles -- Wade Lawson, Merkel, Sr.; Ty Palmer, Sweetwater, Sr.; Colt Johnson, Wylie, Sr.
SECOND TEAM
DEFENSE
Noseguard -- Jesse Abshier, Clyde, Sr.
Tackles -- Colt Johnson, Wylie, Sr.; Aaron Tutt, Merkel, Jr.
Ends -- T.J. Rosson, Sweetwater, Sr.; Nick Chiappane, Clyde, Sr.
Linebackers -- Zack Maxey, Merkel, Jr.; Haskell Hall, Wylie, Sr.; Jacinto Ro-sas, Sweetwater, Sr.
Corners -- Trevor Hood, Merkel, Jr.; Skye Green, Sweetwater, Soph.
Safeties -- Brittan Pittman, Sweet-water, Jr.; Curtis Brown, Clyde, Jr.; Gar-rett Pinson, Snyder, Jr.
Kicker -- Parker Morrow, Sweet-water, Jr.
Punter -- Lico Castillo, Snyder, Sr.
SWEETWATER
HONORABLE MENTION
Brittan Pittman, Jr., Receiver; Jo-el Baker, Sr., Receiver; Russell Clay-ton, Jr., Tight End; Justin Adames, Soph., Linebacker; Joseph Banyard, Soph., Linebacker; Justin Clowers, Sr., Running Back; Michael Wil-liams, Sr., Cornerback.
All-District 4-3A
Here is the District 4-3A all-district team.
Most Valuable Player -- Jeremy Thompson, Sweetwater, Sr.
Offensive MVP -- Dee Walker, Snyder, Sr.
Defensive MVP -- Kendal Carrillo, Sweetwater, Jr.
Offensive Newcomer of the Year -- Joseph Banyard, Sweetwater, Soph.
Defensive Newcomer of the Year -- Lance Day, Snyder, Fr.
Co-Coaches of the Year -- Kent Jackson, Sweetwater; Hugh Sandifer, Wylie; Chad Rogers, Snyder.
FIRST TEAM
OFFENSE
Quarterbacks -- Riley Lambert, Merkel, Sr.; Case Keenum, Wylie, Jr.
Fullback -- Zack Maxey, Merkel, Jr.
Running backs -- Kendal Carrillo, Sweetwater, Jr.; Michael Kiger, Wylie, Sr.
Flanker -- Lico Castillo, Snyder, Sr.
Receiver -- Josh Poorman, Wylie, Sr.
Tight End -- Josh Archer, Wylie, Sr.
Center -- Levi Wolfe, Wylie, Sr.
Guards -- Tyler Crump, Wylie, Sr.; Chase Ashworth, Snyder, Jr.; Zach Gilbert, Sweetwater, Sr.
Tackles -- Josh Camacho, Sweet-water, Sr.; Zach Garcia, Snyder, Sr.
FIRST TEAM
DEFENSE
Noseguard -- Jared Robertson, Wylie, Jr.
Tackles -- Casey Walton, Clyde, Sr.; Garrett Clayton, Sweetwater, Sr.
Ends -- Brandan Fangman, Sweetwater, Jr.; Chad Copeland, Wylie, Sr.; D'Angelo Davis, Snyder, Sr.
Linebackers -- Jacob Jennings, Wylie, Jr.; Scott Wilkerson, Clyde, Sr.; Eric Martinez, Snyder, Jr.
Corners -- John Sugay, Wylie, Sr.; Lico Castillo, Snyder, Sr.
Safeties -- Riley Lambert, Merkel, Sr.; Josh Poorman, Wylie, Sr.
Kicker -- Lico Castillo, Snyder, Sr.
Punter -- Kendal Carrillo, Sweet-water, Jr.
SECOND TEAM
OFFENSE
Quarterbacks -- Jacob Agnew, Clyde, Jr.; Matt Reigh, Snyder, Jr.
Fullback -- Alan Copeland, Sweet-water, Sr.
Running backs -- Chase McCravy, Clyde, Soph.; Chad Brown, Snyder, Sr.; Skye Green, Sweetwater, Soph.
Flanker -- Chris Collum, Wylie, Sr.
Receiver -- Patrick Jones, Snyder, Sr.
Tight end -- Scott Wilkerson, Clyde, Sr.
Center -- Lance Clark, Sweetwa-ter, Jr.
Guards -- Carl Cunnings, Sweet-water, Sr.; John Hoyng, Wylie, Sr.
Tackles -- Wade Lawson, Merkel, Sr.; Ty Palmer, Sweetwater, Sr.; Colt Johnson, Wylie, Sr.
SECOND TEAM
DEFENSE
Noseguard -- Jesse Abshier, Clyde, Sr.
Tackles -- Colt Johnson, Wylie, Sr.; Aaron Tutt, Merkel, Jr.
Ends -- T.J. Rosson, Sweetwater, Sr.; Nick Chiappane, Clyde, Sr.
Linebackers -- Zack Maxey, Merkel, Jr.; Haskell Hall, Wylie, Sr.; Jacinto Ro-sas, Sweetwater, Sr.
Corners -- Trevor Hood, Merkel, Jr.; Skye Green, Sweetwater, Soph.
Safeties -- Brittan Pittman, Sweet-water, Jr.; Curtis Brown, Clyde, Jr.; Gar-rett Pinson, Snyder, Jr.
Kicker -- Parker Morrow, Sweet-water, Jr.
Punter -- Lico Castillo, Snyder, Sr.
SWEETWATER
HONORABLE MENTION
Brittan Pittman, Jr., Receiver; Jo-el Baker, Sr., Receiver; Russell Clay-ton, Jr., Tight End; Justin Adames, Soph., Linebacker; Joseph Banyard, Soph., Linebacker; Justin Clowers, Sr., Running Back; Michael Wil-liams, Sr., Cornerback.