Cat22
04-16-2004, 08:41 AM
GIRLS DIVISION
Triple jump - 1. Raye Fregia, Bridge City, 33-7; 2. Robin Richardson, Anahuac, 33-5 3/4; 3. Felicia Carey, Kountze, 33-3 1/2.
Discus - 1. Topeka Coates, Anahuac, 117-0; 2. Erica Doublin, Anahuac, 116-4; 3. Casey Church, Buna, 106-5.
High jump - 1. Jessica Rankin, Buna, 4-10; 2. Ramie Johnson, Bridge City, 4-10; 3. Raye Fregia, Bridge City, 4-8.
Long jump - 1. Lauren Boyd, Bridge City, 16-3; 2. Robin Richardson, Anahuac, 15-6 1/2; 3. Felicia Carey, Kountze, 14-10 1/2.
Shot put - 1. Erica Doublin, Anahuac, 36-4; 2. Topeka Coates, Anahuac, 35-7 1/2; 3. Tiffany Terry, Anahuac, 31-2.
Pole vault - 1. Jessica Rankin, Buna, 8-0; 2. Ryan Sohawski, Hamshire-Fannett 7-9; 3. Kendall Martel, Anahuac, 7-6.
3,200 meters - 1. Stacey Monteau, Anahuac, 12:00.45; 2. Erica Garza, Bridge City, 12:47.11.
400 meter relay - 1. Anahuac (Jerrica Arnold, Robin Richardson, Lindsey Barrow, Amie Mock) 51.70; 2. Hamshire-Fannett (Christine Johnson, Brittany Fischer, Mermri Carmon, Cheyenne Craigen), 52.80; 3. Bridge City (Jessica Block, Ramie Johnson, Jessica Blanda, Raye Fregia), 53.43.
800 meters - 1. Morgan Broussard, Bridge City, 2:29.90; 2. Kendal Martel, Anahuac, 2:33.83; 3. Ashlee Ellis, Bridge City, 2:39.57.
100 meter hurdles - 1. Kim Fancher, Anahuac, 16.59; 2. Caylee Campbell, Hamshire-Fannett, 16.96; 3. Lacy Lawrence, Anahuac, 17.26.
100 meters - 1. Cheyenne Craigen, Hamshire-Fannett, 13.14; 2. Jerrica Arnold, Anahuac, 13.51; 3. Kim Gradney, Hardin-Jefferson, 13.88.
800 meter relay - 1. Anahuac (Jerrica Arnold, Amie Mock, Dyana Hampton, Robin Richardson), 1:49.97; 2. Hardin-Jefferson (Angelica Cobb, Kim Gradney, Amber McMichael, Mary Young), 1:52.84; 3. Hamshire-Fannett (Jennifer Nantz, Brittany Fischer, Mermri Carmon, Desiree Briggs), 1:52.87.
400 meters - 1. Lindsey Barrow, Anahuac, 62.04; 2. Kayla Rollins, Hamshire-Fannett, 63.88; 3. Lauisha Sanders, Hardin, 64.18.
300 meter hurdles - 1. Caylee Campbell, Hamshire-Fannett, 49.36; 2. Kim Fancher, Anahuac, 49.43; 3. Lacy Lawrence, Anahuac, 51.83.
200 meters - 1. Erin Villemez, Hardin, 26.92; 2. Raye Fregia, Bridge City, 27.75; 3. Mary Young, Hardin-Jefferson, 28.02.
1,600 meters - 1. Stacey Monteau, Anahuac, 5:32.67; 2. Erica Garza, Bridge City, 5:47.53 ; 3. Morgan Broussard, Bridge City, 5:58.78.
1,600 meter relay - 1. Anahuac (Robin Richardson, Kim Fancher, Amie Mock, Lindsay Barrow), 4:18.13; 2. Hamshire-Fannett (Jennifer Nantz, Memri Carmon, Hannah Eastham, Kayla Rollins), 4:19.36; 3. Hardin (LaQuisha Sanders, Anna Jackson, Amy Bracewell, Erin Villemez) 4:26.87.
Point standings - 1. Anahuac 230; 2. Bridge City 115; 3. Hamshire-Fannett 105; 4. Hardin 51; 5. Hardin-Jefferson 42; 6. Buna 35; 7. Orangefield 29; 8. Kountze 13.
BOYS DIVISION
Triple jump - 1. Derrick Reescano, Hardin, 45-11; 2. Gary Raymond, Anahuac, 44-7 3/4; 3. Collin DeLome, Buna, 41-4 1/2.
Discus - 1. David Forsmo, Buna, 146-2; 2. Randy Whittington, Anahuac, 132-4; Sam Elmore, Bridge City, 129-10.
High jump - 1. Jemiah Richards, Kountze, 6-2; 2. Austin Farias, Orangefield, 6-0; 3. Shea Fahring, Anahuac, 6-0.
Long jump - 1. Gary Raymond, Anahuac, 21-3; 2. Martin JaQuis, Bridge City, 20-8 1/2; 3. Collin Delome, Buna, 20-7 1/2.
Shot put - 1. Randy Whittington, Anahuac, 48-0 1/2; 2. Eddie Murray, Buna, 44-2 1/2; 3. Zay Collier, Hardin-Jefferson, 43-6.
Pole vault - 1. Eddie Nolen, Buna, 13-0; 2. Keith Colley, Buna, 13-0; 3. Raymond Higgins, Bridge City, 12-6.
3,200 meters - 1. Aaron Brannen, Bridge City, 10:14.48; 2. Randy Becker, Bridge City, 10:31.62; 3. Jacob Peart, Bridge City, 10:33.81.
400 meter relay - 1. Hardin-Jefferson (Justin Burrell, Clifton Simien, Donnie Gilbert, Marvin Williams) 42.87; 2. Bridge City (Michael Gauthier, John Dishon, Austin Ponthieu, Jon Landry) 43.78; 3. Anahuac (Cade Vandeventer, Kelby Shandy, Robert Richardson, Gary Raymond) 44.21.
800 meters - 1. Michael Goeddertz, Bridge City, 2:05.24; 2. Myron Aplon, Hamshire-Fannett, 2:06.54; 3. Brad Heath, Bridge City, 2:07.01.
110 meter hurdles - 1. Cody Sparks, Bridge City, 15.53; Shea Fahring, Anahuac, 16.03; 3. Troy Bolton, Bridge City, 16.46.
100 meters - 1. Michael Gauthier, Bridge City, 10.83; 2. Marvin Williams, Hardin-Jefferson, 11.06; 3. Philip Lavergne, Orangefield, 11.40.
800 meter relay - 1. Hardin-Jefferson (Justin Burrell, Clifton Simien, Donnie Gilbert, Marvin Williams) 1:29.49; 2. Anahuac (Andrus James, Robert Richardson, Gary Raymond, Kelby Shandy) 1:33.73; 3. Hardin (Kavin Harrell, Dan Burrell, Derrick Watson, Derrick Reescano) 1:33.83.
400 meters - 1. Clifton Simien, Hardin-Jefferson, 50.72; 2. Brad Mason, Bridge City, 52.09; 3. Martin JaQuis, Bridge City, 52.53.
300 meter hurdles - 1. Cody Sparks, Bridge City, 40.88; 2. Casey Hedges, Anahuac, 42.38; 3. Robert Cockrell, Orangefield, 43.34.
200 meters - 1. Michael Gauthier, Bridge City, 22.23; 2. Derrick Reescano, Hardin, 22.50; 3. Justin Burrell, Hardin-Jefferson, 22.60.
1,600 meters - 1. Aaron Brannen, Bridge City, 4:36.17; 2. Jacob Peart, Bridge City, 4:48.62; 3. Dustin Crume, Hamshire-Fannett, 4:50.99.
1,600 meter relay - 1. Bridge City (Brad Mason, Martin JaQuis, Brad Heath, Michael Goeddertz) 3:30.74; 2. Anahuac (Kelby Shandy, Patrick Burns, Garrett Hartness, Terrance James) 3:30.87; 3. Hamshire-Fannett (Myron Aplon, Richie Wilkes, Tyler Briggs, Nathan Hannah) 3:39.45.
Point standings - 1. Bridge City 191; 2. Anahuac 126; 3. Hardin-Jefferson 74; 4. Hardin 59; 5. Buna 56; 6. Orangefield 53; 7. Hamshire-Fannett 45; 8. Kountze 14.
Triple jump - 1. Raye Fregia, Bridge City, 33-7; 2. Robin Richardson, Anahuac, 33-5 3/4; 3. Felicia Carey, Kountze, 33-3 1/2.
Discus - 1. Topeka Coates, Anahuac, 117-0; 2. Erica Doublin, Anahuac, 116-4; 3. Casey Church, Buna, 106-5.
High jump - 1. Jessica Rankin, Buna, 4-10; 2. Ramie Johnson, Bridge City, 4-10; 3. Raye Fregia, Bridge City, 4-8.
Long jump - 1. Lauren Boyd, Bridge City, 16-3; 2. Robin Richardson, Anahuac, 15-6 1/2; 3. Felicia Carey, Kountze, 14-10 1/2.
Shot put - 1. Erica Doublin, Anahuac, 36-4; 2. Topeka Coates, Anahuac, 35-7 1/2; 3. Tiffany Terry, Anahuac, 31-2.
Pole vault - 1. Jessica Rankin, Buna, 8-0; 2. Ryan Sohawski, Hamshire-Fannett 7-9; 3. Kendall Martel, Anahuac, 7-6.
3,200 meters - 1. Stacey Monteau, Anahuac, 12:00.45; 2. Erica Garza, Bridge City, 12:47.11.
400 meter relay - 1. Anahuac (Jerrica Arnold, Robin Richardson, Lindsey Barrow, Amie Mock) 51.70; 2. Hamshire-Fannett (Christine Johnson, Brittany Fischer, Mermri Carmon, Cheyenne Craigen), 52.80; 3. Bridge City (Jessica Block, Ramie Johnson, Jessica Blanda, Raye Fregia), 53.43.
800 meters - 1. Morgan Broussard, Bridge City, 2:29.90; 2. Kendal Martel, Anahuac, 2:33.83; 3. Ashlee Ellis, Bridge City, 2:39.57.
100 meter hurdles - 1. Kim Fancher, Anahuac, 16.59; 2. Caylee Campbell, Hamshire-Fannett, 16.96; 3. Lacy Lawrence, Anahuac, 17.26.
100 meters - 1. Cheyenne Craigen, Hamshire-Fannett, 13.14; 2. Jerrica Arnold, Anahuac, 13.51; 3. Kim Gradney, Hardin-Jefferson, 13.88.
800 meter relay - 1. Anahuac (Jerrica Arnold, Amie Mock, Dyana Hampton, Robin Richardson), 1:49.97; 2. Hardin-Jefferson (Angelica Cobb, Kim Gradney, Amber McMichael, Mary Young), 1:52.84; 3. Hamshire-Fannett (Jennifer Nantz, Brittany Fischer, Mermri Carmon, Desiree Briggs), 1:52.87.
400 meters - 1. Lindsey Barrow, Anahuac, 62.04; 2. Kayla Rollins, Hamshire-Fannett, 63.88; 3. Lauisha Sanders, Hardin, 64.18.
300 meter hurdles - 1. Caylee Campbell, Hamshire-Fannett, 49.36; 2. Kim Fancher, Anahuac, 49.43; 3. Lacy Lawrence, Anahuac, 51.83.
200 meters - 1. Erin Villemez, Hardin, 26.92; 2. Raye Fregia, Bridge City, 27.75; 3. Mary Young, Hardin-Jefferson, 28.02.
1,600 meters - 1. Stacey Monteau, Anahuac, 5:32.67; 2. Erica Garza, Bridge City, 5:47.53 ; 3. Morgan Broussard, Bridge City, 5:58.78.
1,600 meter relay - 1. Anahuac (Robin Richardson, Kim Fancher, Amie Mock, Lindsay Barrow), 4:18.13; 2. Hamshire-Fannett (Jennifer Nantz, Memri Carmon, Hannah Eastham, Kayla Rollins), 4:19.36; 3. Hardin (LaQuisha Sanders, Anna Jackson, Amy Bracewell, Erin Villemez) 4:26.87.
Point standings - 1. Anahuac 230; 2. Bridge City 115; 3. Hamshire-Fannett 105; 4. Hardin 51; 5. Hardin-Jefferson 42; 6. Buna 35; 7. Orangefield 29; 8. Kountze 13.
BOYS DIVISION
Triple jump - 1. Derrick Reescano, Hardin, 45-11; 2. Gary Raymond, Anahuac, 44-7 3/4; 3. Collin DeLome, Buna, 41-4 1/2.
Discus - 1. David Forsmo, Buna, 146-2; 2. Randy Whittington, Anahuac, 132-4; Sam Elmore, Bridge City, 129-10.
High jump - 1. Jemiah Richards, Kountze, 6-2; 2. Austin Farias, Orangefield, 6-0; 3. Shea Fahring, Anahuac, 6-0.
Long jump - 1. Gary Raymond, Anahuac, 21-3; 2. Martin JaQuis, Bridge City, 20-8 1/2; 3. Collin Delome, Buna, 20-7 1/2.
Shot put - 1. Randy Whittington, Anahuac, 48-0 1/2; 2. Eddie Murray, Buna, 44-2 1/2; 3. Zay Collier, Hardin-Jefferson, 43-6.
Pole vault - 1. Eddie Nolen, Buna, 13-0; 2. Keith Colley, Buna, 13-0; 3. Raymond Higgins, Bridge City, 12-6.
3,200 meters - 1. Aaron Brannen, Bridge City, 10:14.48; 2. Randy Becker, Bridge City, 10:31.62; 3. Jacob Peart, Bridge City, 10:33.81.
400 meter relay - 1. Hardin-Jefferson (Justin Burrell, Clifton Simien, Donnie Gilbert, Marvin Williams) 42.87; 2. Bridge City (Michael Gauthier, John Dishon, Austin Ponthieu, Jon Landry) 43.78; 3. Anahuac (Cade Vandeventer, Kelby Shandy, Robert Richardson, Gary Raymond) 44.21.
800 meters - 1. Michael Goeddertz, Bridge City, 2:05.24; 2. Myron Aplon, Hamshire-Fannett, 2:06.54; 3. Brad Heath, Bridge City, 2:07.01.
110 meter hurdles - 1. Cody Sparks, Bridge City, 15.53; Shea Fahring, Anahuac, 16.03; 3. Troy Bolton, Bridge City, 16.46.
100 meters - 1. Michael Gauthier, Bridge City, 10.83; 2. Marvin Williams, Hardin-Jefferson, 11.06; 3. Philip Lavergne, Orangefield, 11.40.
800 meter relay - 1. Hardin-Jefferson (Justin Burrell, Clifton Simien, Donnie Gilbert, Marvin Williams) 1:29.49; 2. Anahuac (Andrus James, Robert Richardson, Gary Raymond, Kelby Shandy) 1:33.73; 3. Hardin (Kavin Harrell, Dan Burrell, Derrick Watson, Derrick Reescano) 1:33.83.
400 meters - 1. Clifton Simien, Hardin-Jefferson, 50.72; 2. Brad Mason, Bridge City, 52.09; 3. Martin JaQuis, Bridge City, 52.53.
300 meter hurdles - 1. Cody Sparks, Bridge City, 40.88; 2. Casey Hedges, Anahuac, 42.38; 3. Robert Cockrell, Orangefield, 43.34.
200 meters - 1. Michael Gauthier, Bridge City, 22.23; 2. Derrick Reescano, Hardin, 22.50; 3. Justin Burrell, Hardin-Jefferson, 22.60.
1,600 meters - 1. Aaron Brannen, Bridge City, 4:36.17; 2. Jacob Peart, Bridge City, 4:48.62; 3. Dustin Crume, Hamshire-Fannett, 4:50.99.
1,600 meter relay - 1. Bridge City (Brad Mason, Martin JaQuis, Brad Heath, Michael Goeddertz) 3:30.74; 2. Anahuac (Kelby Shandy, Patrick Burns, Garrett Hartness, Terrance James) 3:30.87; 3. Hamshire-Fannett (Myron Aplon, Richie Wilkes, Tyler Briggs, Nathan Hannah) 3:39.45.
Point standings - 1. Bridge City 191; 2. Anahuac 126; 3. Hardin-Jefferson 74; 4. Hardin 59; 5. Buna 56; 6. Orangefield 53; 7. Hamshire-Fannett 45; 8. Kountze 14.