Sweetwater Red
09-01-2017, 11:01 AM
Yes, I know some of these have been cancelled.
http://www.texasfootball.com/hurricane/
Division 1
Dist. 1
(20) Pampa vs Littlefield
(1) Borger at Dalhart
(3) Levelland at Muleshoe
(15) Lubbock Estacado at Hereford
Dist. 2
(5) Clint Mountain View vs El Paso
San Elizario vs El Paso Austin (7)
(22) Andrews at San Angelo Lake View
(NP) Clint at Chaparral, NM
Fabens at El Paso Riverside (9)
Dist. 3
Big Spring at Amarillo Caprock (30)
(5) Stephenville vs Cleburne
(36) Abilene Wylie vs Vernon
(2) Brownwood at Canyon
Snyder vs Midland Greenwood (7)
Dist. 4
Burkburnett vs Iowa Park (5)
(15) Decatur vs Springtown
(31) Wichita Falls Hirschi at Dallas Life Oak Cliff
(21) Argyle at Lucas Lovejoy
Gainesville vs Pottsboro (21) match-up
(1) Sanger at Graham match-up
Dist. 5
(35) Mineral Wells vs Bridgeport
Springtown at Decatur (15)
Fort Worth Castleberry at Carrollton Ranchview (42)
FW Diamond Hill-Jarvis vs Maypearl (25)
(28) Lake Worth vs Boyd
Kennedale vs Open
Dist. 6
(8) Dallas Carter at Carrollton Smith
Dallas Pinkston at Fort Worth Eastern Hills (33)
(42) Carrollton Ranchview vs Fort Worth Castleberry
Alvarado at Justin Northwest (8)
(13) Wilmer-Hutchins vs Van Alstyne
(28) Midlothian Heritage vs Sunnyvale
Dist. 7
Anna vs Whitesboro (PK)
(1) Paris vs Terrell
(48) Paris North Lamar vs Leander Glenn
Princeton at Celina (23)
(12) Quinlan Ford vs Emory Rains
Texarkana Liberty-Eylau vs Gilmer (17)
Dist. 8
Mabank at Palestine (32)
Terrell at Paris (1)
Crandall at Pittsburg (8)
(13) Kaufman vs Lindale
(15) Van vs Mineola
(20) Athens vs Mexia
Brownsboro vs Canton (3)
Dist. 9
(19) Henderson at Atlanta
(16) Kilgore vs Nacogdoches
Bullard vs Malakoff (22)
Tyler Chapel Hill at Wills Point (6)
(32) Carthage vs Gladewater
(3) Center at Rusk
(32) Palestine vs Mabank
Dist. 10
Little Cypress-Mauriceville vs Open
(42) Bridge City vs Hamshire-Fannett
Silsbee vs Port Neches-Groves (7)
Cleveland at Shepherd (20)
(9) Huffman Hargrave vs Needville
Navasota at Franklin (3)
Dist. 11
Houston North Forest at Stafford (9)
(1) Houston Yates at Houston Furr
(10) Houston Kashmere vs Houston Northside
Houston Scarborough vs Houston Austin (45)
(7) Houston Washington at Houston Sam Houston
(14) Houston Wheatley vs Houston Sharpstown
(24) Houston Worthing vs Freeport Brazosport
Dist. 12
(28) Bay City vs Columbus
(1) El Campo at Gregory-Portland
Freeport Brazosport at Houston Worthing (24)
Sealy at Wharton (7)
Needville at Huffman Hargrave (9)
(9) Stafford vs Houston North Forest
(1) West Columbia at Sweeny
Dist. 13
Lampasas at Fredericksburg (10)
(10) China Spring at Lorena
(15) Gatesville vs Waco Connally
(1) Burnet at Austin Reagan
(16) Liberty Hill at La Grange
(45) Waco La Vega at Fairfield
Dist. 14
(12) Boerne vs Devine
(39) Fischer Canyon Lake vs Blanco
(10) Fredericksburg vs Lampasas
(12) Taylor vs Robinson
Austin Eastside Memorial at Marion (29)
Dist. 15
(3) Pleasanton vs San Antonio Edison
(6) Beeville Jones at Kingsville King
(41) Rockport-Fulton vs Aransas Pass
La Vernia vs Wimberley (18)
(14) Somerset vs San Antonio Brackenridge
(7) Robstown vs Ingleside
Dist. 16
Kingsville King vs Beeville Jones (6)
(2) Hidalgo at Santa Rosa
(8) La Feria at Raymondville
(6) Zapata at Laredo Cigarroa
(PK) RGC La Grulla at Brownsville St. Joseph
Division II
Dist. 1
Dalhart vs Borger (1)
Perryton at Dumas (25)
Brownfield at Clyde (19)
Bushland at Canadian (26)
(11) Denver City vs Midland Trinity
Dist. 2
(13) Sweetwater at Wichita Falls
Lamesa vs Dimmitt (PK)
(7) Midland Greenwood at Snyder
Monahans at Wall (4)
(7) Seminole at Lubbock
Fort Stockton at Kermit (13)
(6) Pecos vs Brady
Dist. 3
Graham vs Sanger (1)
Bridgeport at Mineral Wells (35)
(5) Iowa Park at Burkburnett
Vernon at Abilene Wylie (36)
(18) Krum at Pilot Point
Dist. 4
(PK) Glen Rose at Grandview
Hillsboro at Clifton (4)
Venus at Dallas Madison (21)
(8) Godley vs Whitney
Fort Worth Benbrook at Ponder (7)
Waxahachie Life at Tyler Grace Community (12)
Dist. 5
(23) Celina vs Princeton
Bonham at Ferris (1)
Nevada Community at Leonard (15)
(17) Aubrey vs Bowie
(10) Melissa vs Argyle Liberty Christian
Caddo Mills at Mount Vernon (19)
Dist. 6
(16) Dallas Lincoln at North Dallas
Dallas Roosevelt vs Dallas Spruce (42)
(1) Ferris vs Bonham
Emory Rains at Quinlan Ford (12)
(3) Canton at Brownsboro
(6) Wills Point vs Tyler Chapel Hill
Dist. 7
Atlanta vs Henderson (19)
(8) Pittsburg vs Crandall
(NP) Texarkana Pleasant Grove vs Arkansas High, AR
(17) Gilmer at Texarkana Liberty-Eylau
Gladewater at Carthage (32)
Longview Spring Hill at Troup (5)
Dist. 8
Tatum at Arp (8)
Diboll vs Open
Huntington at Beckville (16)
(15) Jasper at Beaumont Ozen
Rusk vs Center (3)
Dist. 9
Lorena vs China Spring (10)
Mexia at Athens (20)
Robinson at Taylor (12)
Waco Connally at Gatesville (15)
Fairfield vs Waco La Vega (45)
(17) Salado at Troy
Dist. 10
Caldwell vs Open
Columbus at Bay City (28)
(9) Giddings vs Geronimo Navarro
La Grange vs Liberty Hill (16)
Smithville at Llano (10)
Gonzales vs Orange Grove (9)
Dist. 11
Cleveland Tarkington at Splendora (19)
(20) Shepherd vs Cleveland
Madisonville vs Teague (24)
Bellville at Cameron Yoe (13)
Brookshire Royal vs Altair Rice Consolidated (31)
Dist. 12
Hamshire-Fannett at Bridge City (42)
Hardin-Jefferson at Coldspring-Oakhurst (PK)
(PK) Orangefield at Buna
(14) West Orange-Stark at Nederland
(40) Liberty vs Anahuac
Dist. 13
(10) Llano vs Smithville
(18) Wimberley at La Vernia
(3) Bandera at Lytle
Hondo vs Yoakum (36)
Geronimo Navarro at Giddings (9)
Dist. 14
(5) Poteet at Jourdanton
Carrizo Springs at Dilley (5)
Crystal City at Eagle Pass Winn (18)
Devine at Boerne (12)
Lytle vs Bandera (3)
(10) Pearsall at San Antonio Burbank
Dist. 15
Sweeny vs West Columbia (1)
(7) Wharton vs Sealy
(66) Cuero at Houston Kipp Generations
Aransas Pass at Rockport-Fulton (41)
Ingleside at Robstown (7)
(1) Sinton at Rio Hondo
Dist. 16
Corpus Christi West Oso at Corpus Christi Moody (13)
(9) Orange Grove at Gonzales
Port Isabel vs Brownsville Lopez (7)
Progreso vs Lyford (33)
Raymondville vs La Feria (8)
Rio Hondo vs Sinton (1)
http://www.texasfootball.com/hurricane/
Division 1
Dist. 1
(20) Pampa vs Littlefield
(1) Borger at Dalhart
(3) Levelland at Muleshoe
(15) Lubbock Estacado at Hereford
Dist. 2
(5) Clint Mountain View vs El Paso
San Elizario vs El Paso Austin (7)
(22) Andrews at San Angelo Lake View
(NP) Clint at Chaparral, NM
Fabens at El Paso Riverside (9)
Dist. 3
Big Spring at Amarillo Caprock (30)
(5) Stephenville vs Cleburne
(36) Abilene Wylie vs Vernon
(2) Brownwood at Canyon
Snyder vs Midland Greenwood (7)
Dist. 4
Burkburnett vs Iowa Park (5)
(15) Decatur vs Springtown
(31) Wichita Falls Hirschi at Dallas Life Oak Cliff
(21) Argyle at Lucas Lovejoy
Gainesville vs Pottsboro (21) match-up
(1) Sanger at Graham match-up
Dist. 5
(35) Mineral Wells vs Bridgeport
Springtown at Decatur (15)
Fort Worth Castleberry at Carrollton Ranchview (42)
FW Diamond Hill-Jarvis vs Maypearl (25)
(28) Lake Worth vs Boyd
Kennedale vs Open
Dist. 6
(8) Dallas Carter at Carrollton Smith
Dallas Pinkston at Fort Worth Eastern Hills (33)
(42) Carrollton Ranchview vs Fort Worth Castleberry
Alvarado at Justin Northwest (8)
(13) Wilmer-Hutchins vs Van Alstyne
(28) Midlothian Heritage vs Sunnyvale
Dist. 7
Anna vs Whitesboro (PK)
(1) Paris vs Terrell
(48) Paris North Lamar vs Leander Glenn
Princeton at Celina (23)
(12) Quinlan Ford vs Emory Rains
Texarkana Liberty-Eylau vs Gilmer (17)
Dist. 8
Mabank at Palestine (32)
Terrell at Paris (1)
Crandall at Pittsburg (8)
(13) Kaufman vs Lindale
(15) Van vs Mineola
(20) Athens vs Mexia
Brownsboro vs Canton (3)
Dist. 9
(19) Henderson at Atlanta
(16) Kilgore vs Nacogdoches
Bullard vs Malakoff (22)
Tyler Chapel Hill at Wills Point (6)
(32) Carthage vs Gladewater
(3) Center at Rusk
(32) Palestine vs Mabank
Dist. 10
Little Cypress-Mauriceville vs Open
(42) Bridge City vs Hamshire-Fannett
Silsbee vs Port Neches-Groves (7)
Cleveland at Shepherd (20)
(9) Huffman Hargrave vs Needville
Navasota at Franklin (3)
Dist. 11
Houston North Forest at Stafford (9)
(1) Houston Yates at Houston Furr
(10) Houston Kashmere vs Houston Northside
Houston Scarborough vs Houston Austin (45)
(7) Houston Washington at Houston Sam Houston
(14) Houston Wheatley vs Houston Sharpstown
(24) Houston Worthing vs Freeport Brazosport
Dist. 12
(28) Bay City vs Columbus
(1) El Campo at Gregory-Portland
Freeport Brazosport at Houston Worthing (24)
Sealy at Wharton (7)
Needville at Huffman Hargrave (9)
(9) Stafford vs Houston North Forest
(1) West Columbia at Sweeny
Dist. 13
Lampasas at Fredericksburg (10)
(10) China Spring at Lorena
(15) Gatesville vs Waco Connally
(1) Burnet at Austin Reagan
(16) Liberty Hill at La Grange
(45) Waco La Vega at Fairfield
Dist. 14
(12) Boerne vs Devine
(39) Fischer Canyon Lake vs Blanco
(10) Fredericksburg vs Lampasas
(12) Taylor vs Robinson
Austin Eastside Memorial at Marion (29)
Dist. 15
(3) Pleasanton vs San Antonio Edison
(6) Beeville Jones at Kingsville King
(41) Rockport-Fulton vs Aransas Pass
La Vernia vs Wimberley (18)
(14) Somerset vs San Antonio Brackenridge
(7) Robstown vs Ingleside
Dist. 16
Kingsville King vs Beeville Jones (6)
(2) Hidalgo at Santa Rosa
(8) La Feria at Raymondville
(6) Zapata at Laredo Cigarroa
(PK) RGC La Grulla at Brownsville St. Joseph
Division II
Dist. 1
Dalhart vs Borger (1)
Perryton at Dumas (25)
Brownfield at Clyde (19)
Bushland at Canadian (26)
(11) Denver City vs Midland Trinity
Dist. 2
(13) Sweetwater at Wichita Falls
Lamesa vs Dimmitt (PK)
(7) Midland Greenwood at Snyder
Monahans at Wall (4)
(7) Seminole at Lubbock
Fort Stockton at Kermit (13)
(6) Pecos vs Brady
Dist. 3
Graham vs Sanger (1)
Bridgeport at Mineral Wells (35)
(5) Iowa Park at Burkburnett
Vernon at Abilene Wylie (36)
(18) Krum at Pilot Point
Dist. 4
(PK) Glen Rose at Grandview
Hillsboro at Clifton (4)
Venus at Dallas Madison (21)
(8) Godley vs Whitney
Fort Worth Benbrook at Ponder (7)
Waxahachie Life at Tyler Grace Community (12)
Dist. 5
(23) Celina vs Princeton
Bonham at Ferris (1)
Nevada Community at Leonard (15)
(17) Aubrey vs Bowie
(10) Melissa vs Argyle Liberty Christian
Caddo Mills at Mount Vernon (19)
Dist. 6
(16) Dallas Lincoln at North Dallas
Dallas Roosevelt vs Dallas Spruce (42)
(1) Ferris vs Bonham
Emory Rains at Quinlan Ford (12)
(3) Canton at Brownsboro
(6) Wills Point vs Tyler Chapel Hill
Dist. 7
Atlanta vs Henderson (19)
(8) Pittsburg vs Crandall
(NP) Texarkana Pleasant Grove vs Arkansas High, AR
(17) Gilmer at Texarkana Liberty-Eylau
Gladewater at Carthage (32)
Longview Spring Hill at Troup (5)
Dist. 8
Tatum at Arp (8)
Diboll vs Open
Huntington at Beckville (16)
(15) Jasper at Beaumont Ozen
Rusk vs Center (3)
Dist. 9
Lorena vs China Spring (10)
Mexia at Athens (20)
Robinson at Taylor (12)
Waco Connally at Gatesville (15)
Fairfield vs Waco La Vega (45)
(17) Salado at Troy
Dist. 10
Caldwell vs Open
Columbus at Bay City (28)
(9) Giddings vs Geronimo Navarro
La Grange vs Liberty Hill (16)
Smithville at Llano (10)
Gonzales vs Orange Grove (9)
Dist. 11
Cleveland Tarkington at Splendora (19)
(20) Shepherd vs Cleveland
Madisonville vs Teague (24)
Bellville at Cameron Yoe (13)
Brookshire Royal vs Altair Rice Consolidated (31)
Dist. 12
Hamshire-Fannett at Bridge City (42)
Hardin-Jefferson at Coldspring-Oakhurst (PK)
(PK) Orangefield at Buna
(14) West Orange-Stark at Nederland
(40) Liberty vs Anahuac
Dist. 13
(10) Llano vs Smithville
(18) Wimberley at La Vernia
(3) Bandera at Lytle
Hondo vs Yoakum (36)
Geronimo Navarro at Giddings (9)
Dist. 14
(5) Poteet at Jourdanton
Carrizo Springs at Dilley (5)
Crystal City at Eagle Pass Winn (18)
Devine at Boerne (12)
Lytle vs Bandera (3)
(10) Pearsall at San Antonio Burbank
Dist. 15
Sweeny vs West Columbia (1)
(7) Wharton vs Sealy
(66) Cuero at Houston Kipp Generations
Aransas Pass at Rockport-Fulton (41)
Ingleside at Robstown (7)
(1) Sinton at Rio Hondo
Dist. 16
Corpus Christi West Oso at Corpus Christi Moody (13)
(9) Orange Grove at Gonzales
Port Isabel vs Brownsville Lopez (7)
Progreso vs Lyford (33)
Raymondville vs La Feria (8)
Rio Hondo vs Sinton (1)