Matthew328
11-09-2014, 01:36 AM
https://theoldcoach.rivals.com/content.asp?CID=1701861
Sweetwater Red
11-09-2014, 09:32 AM
Happy to see this - would've been nice to get a Saturday game too but just too many stadiums
in the area have turf now.
CLASS 4A DIVISION II
Region I
Vernon (6-4) vs. Fort Stockton (5-5) Friday 7:30pm Mustang Bowl, Sweetwater
CLASS 3A DIVISION II
Region I
Post (7-3) vs. San Angelo Grape Creek (5-5) Thursday 7:00pm Mustang Bowl, Sweetwater
Matthew328
11-09-2014, 08:44 PM
Happy to see this - would've been nice to get a Saturday game too but just too many stadiums
in the area have turf now.
CLASS 4A DIVISION II
Region I
Vernon (6-4) vs. Fort Stockton (5-5) Friday 7:30pm Mustang Bowl, Sweetwater
CLASS 3A DIVISION II
Region I
Post (7-3) vs. San Angelo Grape Creek (5-5) Thursday 7:00pm Mustang Bowl, Sweetwater
Ya'll have the possibility of a 6A game in Sweetwater next Friday
Sweetwater Red
11-09-2014, 09:21 PM
Ya'll have the possibility of a 6A game in Sweetwater next Friday
Oh really? Can you post the possible teams here? If not pm or text me please.
pirate4state
11-11-2014, 10:26 AM
Thanks! This should be a sticky :)
Sweetwater Red
11-11-2014, 10:50 AM
Anything on 1A (6-man)?
from DCTF
CLASS 1A
DIVISION I
REGION I
Happy (10-0) vs. Spur (4-6), 7:30 p.m. Friday, New Home
Ropesville Ropes (7-3) vs. Grady (5-4), 7:30 p.m. Friday, Tahoka
Borden County (10-0) vs. Anton (5-5), 7:30 p.m. Friday, Seagraves
Turkey Valley (8-2) vs. Nazareth (7-3), 7:30 p.m. Thursday, Lockney
REGION II
Garden City (7-3) vs. Sterling City, 7:30 p.m. Friday, Garden City
Ira (10-0) vs. Knox City (7-3), 7:30 p.m. Friday, Hermleigh
Crowell (9-0) vs. Highland (4-5), 7:30 p.m. Friday, Anson
Water Valley (6-4) vs. Marfa (7-3), 7:30 p.m. Friday, Rankin
REGION III
Newcastle (7-3) vs. Gordon (9-1), 7:30 p.m. Friday, Bryson
Zephyr (5-5) vs. Eden (5-4), 7:30 p.m. Friday, Valera
Rochelle (6-4) vs. Santa Anna (7-2), 6:30 p.m. Friday, Veribest
May (7-2) vs. Tioga (4-6), 7 p.m. Saturday, Springtown
REGION IV
Blum (8-1) vs. Milford (7-3), 7:30 p.m. Friday, Valley Mills
Campbell vs. Chester, TBD
Leverett’s Chapel vs. Savoy
Abbott (9-1) vs. Aquilla (7-3)
DIVISION II
REGION I
Follett (9-1) vs. McLean (6-4), 5 p.m. Friday, White Deer
Kress (7-3) vs. Whitharral (7-3), 7:30 p.m. Friday, Lorenzo
Southland (8-2) vs. Lazbuddie (6-3), 7:30 p.m. Thursday, Whiteface
Groom (9-1) vs. Lefors (6-4), 8 p.m. Friday, White Deer
REGION II
Balmorhea (6-3) vs. Sands (4-6), 6:30 p.m. Thursday, Rankin
Blackwell (6-3) vs. Rising Star (3-7), 7:30 p.m. Friday, Trent
Blanket (6-4) vs. Loraine (5-5), 7:30 p.m. Friday, Strawn
Buena Vista (10-0) vs. Sierra Blanca (6-2), 6:30 p.m. Thursday, Pecos
REGION III
Guthrie (10-0) vs. Jayton (4-6), 7:30 p.m. Friday, Jayton
Chillicothe (6-4) vs. Forestburg (6-3)
Throckmorton (9-0) vs. Harrold (4-5), 7 p.m. Thursday, Seymour
District 10 No. 1 vs. District 9 No. 2, TBD
REGION IV
Richland Springs (10-0) vs. Oglesby (8-2), 7:30 p.m. Friday, Hamilton
Mount Calm (9-1) vs. District 16 No. 2, TBD
Calvert (7-2) vs. Trinidad (7-3), 7:30 p.m. Thursday, Hubbard
Jonesboro (10-0) vs. Mullin (6-3), 7:30 p.m. Friday, Evant
Sweetwater Red
11-11-2014, 11:28 AM
Thanks, Sweetwater Red!
No problem
Sweetwater Red
11-18-2014, 03:03 PM
https://theoldcoach.rivals.com/content.asp?CID=1701861
so are we just going to leave this old link here or are we going to edit it to show this week's schedule?
garciap77
11-18-2014, 09:17 PM
so are we just going to leave this old link here or are we going to edit it to show this week's schedule?
:ditto:
Powered by vBulletin® Version 4.2.3 Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.