Matthew328
10-28-2014, 06:01 PM
with correct brackets since the UIL threw everyone a curve ball
https://theoldcoach.rivals.com/content.asp?CID=1697528
CLASS 4A DIVISION I
Region I
W1 Lubbock Estacado vs. F2 Clint Mountain View
R4 Decatur vs. T3 Abilene Wylie
W2 Andrews vs. F1 Levelland
R3 Stephenville vs. T4 Mineral Wells
W3 Big Spring vs. F4 Wichita Falls Hirschi
R2 Clint vs. T1 Seminole
W4 Graham vs. F3 Brownwood
R1 Pampa vs. T2 Fabens
Region II
W5 Kennedale vs. F6 Wilmer-Hutchins
R8 Athens vs. T7 Pittsburg
W6 Argyle vs. F5 Lake Worth
R7 Paris vs. T8 Kaufman
W7 Princeton vs. F8 Wills Point
R6 Carrollton Ranchview vs. T5 Alvarado
W8 Van vs. F7 Texarkana Liberty-Eylau
R5 Springtown vs. T6 Sanger
Region III
W9 Henderson vs. F10 Silsbee
R12 West Columbia vs. T11 Houston Wheatley
W10 Huffman-Hargrave vs. F9 Kilgore
R11 Sealy vs. T12 Stafford
W11 Navasota vs. F12 Needville
R10 Jasper vs. T9 Carthage
W12 El Campo vs. F11 Houston Furr
R9 Tyler Chapel Hill vs. T10 Little Cypress-Mauriceville
Region IV
W13 Burnet vs. F14 Fredericksburg
R16 LaFeria vs. T15 Rockport-Fulton
W14 Liberty Hill vs. F13 Waco LaVega
R15 Gonzales vs. T16 Zapata
W15 LaVernia vs. F16 Rio Grande City Grulla
R14 Boerne vs. T13 China Spring
W16 Kingsville vs. F15Pleasanton
R13 Robinson vs. T14 Canyon Lake
CLASS 4A DIVISION II
Region I
W1 Vernon vs. F2 Fort Stockton
R4 Dallas Lincoln vs. T3 Krum
W2 Sweetwater vs. F1 Perryton
R3 Bridgeport vs. T4 Venus
W3 Celina vs. F4 Dallas Madison
R2 Monahans vs. T1 Bushland
W4 Ferris vs. F3 Anna
R1 Iowa Park vs. T2 Fort Stockton
Region II
W5 Gilmer vs. F6 Texarkana Pleasant Grove
R8 Madisonville vs. T7 Lorena
W6 Gladewater vs. F5 Emory Rains
R7 Mexia vs. T8 Shepherd
W7 Fairfield vs. F8 Diboll
R6 Atlanta vs. T5 Bullard
W8 Coldspring vs. F7 Waco Connally
R5 Melissa vs. T6 Tatum
Region III
W9 West Orange-Stark vs. F10 Houston Scarborough
T11 Caldwell vs. R12 Wharton
W10 LaMarque vs. F9 Hamshire-Fannett
R11 Giddings vs. T12 Sweeny
W11 LaGrange vs. F12 Columbus
R10 Houston Kashmere vs. T9 Orangefield
W12 Bellville vs. F11 Smithville
R9 Hardin-Jefferson vs. T10 Houston Worthing
Region IV
W13 Geronimo Navarro vs. F14 Poteet
T15 Yoakum vs. R16 Orange Grove
W14 Devine vs. F13 Lytle
R15 Cuero vs. T16 Port Isabel
W15 Sinton vs. F16 Raymondville
R14 Pearsall vs. T13 Hondo
W16 Rio Hondo vs. F15 Ingleside
R13 Wimberley vs. T14 Crystal City
https://theoldcoach.rivals.com/content.asp?CID=1697528
CLASS 4A DIVISION I
Region I
W1 Lubbock Estacado vs. F2 Clint Mountain View
R4 Decatur vs. T3 Abilene Wylie
W2 Andrews vs. F1 Levelland
R3 Stephenville vs. T4 Mineral Wells
W3 Big Spring vs. F4 Wichita Falls Hirschi
R2 Clint vs. T1 Seminole
W4 Graham vs. F3 Brownwood
R1 Pampa vs. T2 Fabens
Region II
W5 Kennedale vs. F6 Wilmer-Hutchins
R8 Athens vs. T7 Pittsburg
W6 Argyle vs. F5 Lake Worth
R7 Paris vs. T8 Kaufman
W7 Princeton vs. F8 Wills Point
R6 Carrollton Ranchview vs. T5 Alvarado
W8 Van vs. F7 Texarkana Liberty-Eylau
R5 Springtown vs. T6 Sanger
Region III
W9 Henderson vs. F10 Silsbee
R12 West Columbia vs. T11 Houston Wheatley
W10 Huffman-Hargrave vs. F9 Kilgore
R11 Sealy vs. T12 Stafford
W11 Navasota vs. F12 Needville
R10 Jasper vs. T9 Carthage
W12 El Campo vs. F11 Houston Furr
R9 Tyler Chapel Hill vs. T10 Little Cypress-Mauriceville
Region IV
W13 Burnet vs. F14 Fredericksburg
R16 LaFeria vs. T15 Rockport-Fulton
W14 Liberty Hill vs. F13 Waco LaVega
R15 Gonzales vs. T16 Zapata
W15 LaVernia vs. F16 Rio Grande City Grulla
R14 Boerne vs. T13 China Spring
W16 Kingsville vs. F15Pleasanton
R13 Robinson vs. T14 Canyon Lake
CLASS 4A DIVISION II
Region I
W1 Vernon vs. F2 Fort Stockton
R4 Dallas Lincoln vs. T3 Krum
W2 Sweetwater vs. F1 Perryton
R3 Bridgeport vs. T4 Venus
W3 Celina vs. F4 Dallas Madison
R2 Monahans vs. T1 Bushland
W4 Ferris vs. F3 Anna
R1 Iowa Park vs. T2 Fort Stockton
Region II
W5 Gilmer vs. F6 Texarkana Pleasant Grove
R8 Madisonville vs. T7 Lorena
W6 Gladewater vs. F5 Emory Rains
R7 Mexia vs. T8 Shepherd
W7 Fairfield vs. F8 Diboll
R6 Atlanta vs. T5 Bullard
W8 Coldspring vs. F7 Waco Connally
R5 Melissa vs. T6 Tatum
Region III
W9 West Orange-Stark vs. F10 Houston Scarborough
T11 Caldwell vs. R12 Wharton
W10 LaMarque vs. F9 Hamshire-Fannett
R11 Giddings vs. T12 Sweeny
W11 LaGrange vs. F12 Columbus
R10 Houston Kashmere vs. T9 Orangefield
W12 Bellville vs. F11 Smithville
R9 Hardin-Jefferson vs. T10 Houston Worthing
Region IV
W13 Geronimo Navarro vs. F14 Poteet
T15 Yoakum vs. R16 Orange Grove
W14 Devine vs. F13 Lytle
R15 Cuero vs. T16 Port Isabel
W15 Sinton vs. F16 Raymondville
R14 Pearsall vs. T13 Hondo
W16 Rio Hondo vs. F15 Ingleside
R13 Wimberley vs. T14 Crystal City