SHSBulldog00
09-28-2014, 06:27 PM
Last Weeks Polls with results
Division 1
Region 1
1. Stephenville Beat Alvarado 55-20
2. Big Spring Beat Graham 27-20
3. Graham LOST to Big Spring 20-27
4. Andrews LOST to Sweetwater 42-56
5. Abilene Wylie Beat Liberty Hill 27-19
6. Brownwood Beat Burkburnett 51-8
7. Gainesville LOST to Princeton 14-27
8. Lubbock Estacado Beat Lubbock 48-18
9. Wichita Falls Hirschi LOST to Iowa Park 34-42
10. Pampa Beat Tulia 31-7
Region 2
1. Argyle Beat Paris 38-14
2. Kennedale Beat Dallas Carter 70-21
3. Van Beat Paris North Lamar 45-13
4. Paris LOST to Argyle 14-38
5. Sanger Beat Whitesboro 42-7
6. Athens Beat Robinson 23-20
7. Carrollton Ranchview Beat Aubrey 29-7
8. Alvarado LOST to Stephenville 20-55
t9. Kaufman Beat Palestine 28-7
t9. Princeton Beat Gainesville 27-14
Region 3
1. Navasota Beat FW Castleberry 56-3
2. Kilgore LOST to Gladewater 21-25
3. El Campo Beat St. Pius X 38-22
4. Columbia Beat Edna 50-7
5. Sealy LOST to Giddings 28-35
6. Stafford Beat Wharton 28-21
7. Henderson Beat Daingerfield 49-7
8. Huffman Hargrave Beat Shepherd 25-21
9. Little Cypress Mauriceville Beat Silsbee 28-14
10. Silsbee LOST to Little Cypress Mauriceville 14-28
Region 4
1. La Vernia Beat Sinton 40-20
2. Robinson LOST to Athens 20-23
3. Liberty Hill LOST to Abilene Wylie 19-27
4. Waco La Vega LOST to Waco Connally 27-35
5. Burnet Beat Taylor 43-13
6. Fredericksburg LOST to La Grange 7-34
7. China Spring LOST to Fairfield 21-35
8. Boerne Beat Sonora 21-13
9. Rockport Fulton Beat Orange Grove 28-20
10. Pleasanton ???
Dvision 2
Region 1
1. Sweetwater Beat Andrews 62-48
2. Celina Beat Melissa 43-7
3. Monahans LOST to Lubbock Cooper 14-34
4. Vernon LOST to Springtown 26-33
5. Godley LOST to Mineral Wells 9-40
6. Dalhart ???
7. Fort Stockton Beat Alpine 40-27
8. Dallas Madison Lost to Dallas Pinkston 22-25
9. Krum Beat Boyd 62-30
10. Dallas Lincoln Beat Lake Worth 33-21
Region 2
1. Gilmer Beat Carthage 58-21
2. Gladewater Beat Kilgore 25-21
3. Tatum LOST to Tyler Chapel Hill 39-42
4. Fairfield Beat China Spring 35-21
5. Coldspring Beat Rosenberg Terry 48-35
6. Atlanta Beat Liberty Eylau
7. Waco Connally LOST Hutto 0-44
8. Melissa LOST to Celina 7-43
9. Bullard Beat White Oak 42-9
10. Lorena Beat Troy 28-7
Region 3
1. West Orange Stark LOST to Richmond Foster 14-17
2. La Grange Beat Fredericksburg 34-7
3. Wharton LOST to Stafford 21-28
4. La Marque Beat Lamar Consolidated
5. Hardin Jefferson Beat Center 49-18
6. Sweeny Beat Hitchcock 42-14
7. Bellville Beat Bay City 62-6
8. Giddings Beat Seasly 35-28
9. Columbus LOST to Cuero 20-28
10. Orangefield Beat Newton 26-20
Region 4
1. Geronimo Navarro - Beat Comfort 34-0
2. Yoakum - Beat Gonzalez 51-26
t3. Sinton - LOST to La Vernia 40-20
t3. Ingleside - LOST to Rogers 26-22
5. Cuero - Beat Columbus 28-20
6. Orange Grove - LOST to Rockport Fulton 28-20
7. Port Isabel - Beat Brownsville St. Joseph 44-21
8. Wimberley - Beat Austin St. Michael - 48-33
9. Jourdanton - Beat SA Central Catholic 28-6
10. Rio Hondo - Beat RGC La Grulla 40-0
New Rankings will be released Monday.
Division 1
Region 1
1. Stephenville Beat Alvarado 55-20
2. Big Spring Beat Graham 27-20
3. Graham LOST to Big Spring 20-27
4. Andrews LOST to Sweetwater 42-56
5. Abilene Wylie Beat Liberty Hill 27-19
6. Brownwood Beat Burkburnett 51-8
7. Gainesville LOST to Princeton 14-27
8. Lubbock Estacado Beat Lubbock 48-18
9. Wichita Falls Hirschi LOST to Iowa Park 34-42
10. Pampa Beat Tulia 31-7
Region 2
1. Argyle Beat Paris 38-14
2. Kennedale Beat Dallas Carter 70-21
3. Van Beat Paris North Lamar 45-13
4. Paris LOST to Argyle 14-38
5. Sanger Beat Whitesboro 42-7
6. Athens Beat Robinson 23-20
7. Carrollton Ranchview Beat Aubrey 29-7
8. Alvarado LOST to Stephenville 20-55
t9. Kaufman Beat Palestine 28-7
t9. Princeton Beat Gainesville 27-14
Region 3
1. Navasota Beat FW Castleberry 56-3
2. Kilgore LOST to Gladewater 21-25
3. El Campo Beat St. Pius X 38-22
4. Columbia Beat Edna 50-7
5. Sealy LOST to Giddings 28-35
6. Stafford Beat Wharton 28-21
7. Henderson Beat Daingerfield 49-7
8. Huffman Hargrave Beat Shepherd 25-21
9. Little Cypress Mauriceville Beat Silsbee 28-14
10. Silsbee LOST to Little Cypress Mauriceville 14-28
Region 4
1. La Vernia Beat Sinton 40-20
2. Robinson LOST to Athens 20-23
3. Liberty Hill LOST to Abilene Wylie 19-27
4. Waco La Vega LOST to Waco Connally 27-35
5. Burnet Beat Taylor 43-13
6. Fredericksburg LOST to La Grange 7-34
7. China Spring LOST to Fairfield 21-35
8. Boerne Beat Sonora 21-13
9. Rockport Fulton Beat Orange Grove 28-20
10. Pleasanton ???
Dvision 2
Region 1
1. Sweetwater Beat Andrews 62-48
2. Celina Beat Melissa 43-7
3. Monahans LOST to Lubbock Cooper 14-34
4. Vernon LOST to Springtown 26-33
5. Godley LOST to Mineral Wells 9-40
6. Dalhart ???
7. Fort Stockton Beat Alpine 40-27
8. Dallas Madison Lost to Dallas Pinkston 22-25
9. Krum Beat Boyd 62-30
10. Dallas Lincoln Beat Lake Worth 33-21
Region 2
1. Gilmer Beat Carthage 58-21
2. Gladewater Beat Kilgore 25-21
3. Tatum LOST to Tyler Chapel Hill 39-42
4. Fairfield Beat China Spring 35-21
5. Coldspring Beat Rosenberg Terry 48-35
6. Atlanta Beat Liberty Eylau
7. Waco Connally LOST Hutto 0-44
8. Melissa LOST to Celina 7-43
9. Bullard Beat White Oak 42-9
10. Lorena Beat Troy 28-7
Region 3
1. West Orange Stark LOST to Richmond Foster 14-17
2. La Grange Beat Fredericksburg 34-7
3. Wharton LOST to Stafford 21-28
4. La Marque Beat Lamar Consolidated
5. Hardin Jefferson Beat Center 49-18
6. Sweeny Beat Hitchcock 42-14
7. Bellville Beat Bay City 62-6
8. Giddings Beat Seasly 35-28
9. Columbus LOST to Cuero 20-28
10. Orangefield Beat Newton 26-20
Region 4
1. Geronimo Navarro - Beat Comfort 34-0
2. Yoakum - Beat Gonzalez 51-26
t3. Sinton - LOST to La Vernia 40-20
t3. Ingleside - LOST to Rogers 26-22
5. Cuero - Beat Columbus 28-20
6. Orange Grove - LOST to Rockport Fulton 28-20
7. Port Isabel - Beat Brownsville St. Joseph 44-21
8. Wimberley - Beat Austin St. Michael - 48-33
9. Jourdanton - Beat SA Central Catholic 28-6
10. Rio Hondo - Beat RGC La Grulla 40-0
New Rankings will be released Monday.