SHSBulldog00
04-27-2014, 08:56 AM
AREA
REGION I
Snyder vs Shallowater
G1: Snyder 6, Shallowater 1
G2: Saturday, May 3, 1:00, Snyder
G3: 30 minutes after G2 (if needed)
Fort Stockton vs Andrews (ALL games at Crane High School)
G1: Andrews 10, Fort Stockton 0
G2: Saturday, May 3, 1:00
G3: 30 minutes after G2 (if needed)
Liberty Hill vs Iowa Park (1 Game)
Liberty Hill 4, Iowa Park 0
Glen Rose vs Mineral Wells
G1: Mineral Wells 6, Glen Rose 3
G2: Saturday, May 3, 1:00, Glen Rose
G3: 30 minutes after G2 (if needed)
Lubbock Cooper vs Abilene Wylie (ALL games at MUGS Field, Midland)
G1: Lubbock Cooper 6, Abilene Wylie 2;
G2: Saturday, May 3, 1:00
G3: 30 minutes after G2 (If needed)
Pampa vs Midland Greenwood (ALL games at Monterey HS, Lubbock)
G1: Pampa 19, Greenwood 0
G2: Saturday, May 3, 1:00
G3: 30 minutes after G2 (If needed)
Kennedale vs Lampasas (ALL games at Midway HS, Hewitt)
G1: Lampasas 9, Kennedale 7
G2: Kennedale 9, Lampasas 3
G3: Saturday, May 3, 9:30AM
Burkburnett vs Brownwood
Brownwood 1, Burkburnett 0
REGION II
Princeton vs Krum (ALL games at Frisco HS)
G1: Princeton 17, Krum 4
G2: Princeton 13, Krum 3
G3: Saturday, May 3, 2:00
Ferris vs Celina (ALL games at Duncanville HS)
G1: Ferris 10, Celina 7
G2: Celina 13, Ferris 6
G3: Saturday, May 3, 2:00 (if needed)
Bullard vs Paris North Lamar (at Mineola)
G1: Bullard 3, North Lamar 2
G2: Saturday, May 3, 11:00
G3: 30 minutes after G2 (if needed)
Van vs Texarkana Pleasant Grove (ALL games at Sulphur Springs HS)
G1: Van 4, Pleasant Grove 3
G2: Van 16, Pleasant Grove 6
Frisco Lone Star vs Nevada Community
Frisco Lone Star 10, Nevada Community 0
Sanger vs Bonham (ALL Games at Frisco Heritage HS)
G1: Bonham 8, Sanger 7
G2: Sanger 13, Bonham 3
G3: Saturday, May 3, 2:00 (if needed)
Texarkana Liberty-Eylau vs Longview Spring Hill (ALL games at Hughes Springs)
G1: Spring Hill 10, Liberty-Eylau 2
G2, Saturday, May 3, 11:00
G3: 30 minutes after G2 (if needed)
Atlanta vs Henderson (ALL Games at Marshall)
G1: Atlanta 3, Henderson 2
G2: Henderson 7, Atlanta 6
G3: Atlanta 14, Henderson 1
REGION III
Huntington vs Lorena (ALL games at Madisonville)
G1: Huntington 4, Lorena 2
G2: Huntington 5, Lorena 2
Rusk vs West (ALL games at Fairfield)
G1: West 7, Rusk 4
G2: Saturday, May 3, time TBD
G3: 30 minutes after G2 (if needed)
West Columbia Columbia vs Bridge City
Columbia 6, Bridge City 3
Houston Washington vs Liberty
Liberty 31, Washington 0
Caldwell vs Carthage (ALL games at Corsicana HS)
G1: Friday, May 2, 7:00
G2: Saturday, May 3, 4:00
G3: 30 minutes after G2 (if needed)
Waco Robinson vs Lufkin Hudson
G1: Robinson 12, Hudson 0
G2: Saturday, May 3, 4:00, Hudson HS, Lufkin
G3: 30 minutes after G2 (if needed)
Huffman Hargrave vs Stafford
Huffman 15, Stafford 1
Coldspring-Oakhurst vs Sweeny
G1: Coldspring 9, Sweeny 3
G2: Sweeny 10, Coldspring-Oakhurst 0
G3: Sweeny 14, Coldspring-Oakhurst 5
REGION IV
La Vernia vs Sealy
La Vernia 4, Sealy 3
Geronimo Navarro vs Yoakum (ALL games at Cedar Creek HS, Bastrop)
G1: Navarro 8, Yoakum 6
G2: Navarro 9, Yoakum 8
Rio Hondo vs Carrizo Springs (ALL games at Alice)
G1: Rio Hondo 11, Carrizo Springs 10
G2: Saturday, May 3, 5:00
G3: 30 minutes after G2 (if needed)
Kingsville King vs Rockport-Fulton (ALL games at Cabaniss Stadium, Corpus Christi)
G1: Rockport-Fulton 4, Kingsville 0
G2: Saturday, May 3, 6:00
G3: 30 minutes after G2 (if needed)
LaGrange vs Fredericksburg
La Grange 12, Fredericksburg 0
Columbus vs Somerset (ALL games at Cuero Municipal Park)
G1: Columbus 11, Somerset 1
G2: Saturday, May 3, 4:00
G3: Saturday, May 3, 7:00 (if needed)
Orange Grove vs Raymondville (ALL games at Texas A&M Kingsville)
G1: Orange Grove 4, Raymondville 3 (14 innings)
G2: Saturday, May 3, 12:00
G3: 30 minutes after G2 (if needed)
Devine vs Lyford
G1: Devine 11, Lyford 1
G2: Devine 4 Lyford 2
REGION I
Snyder vs Shallowater
G1: Snyder 6, Shallowater 1
G2: Saturday, May 3, 1:00, Snyder
G3: 30 minutes after G2 (if needed)
Fort Stockton vs Andrews (ALL games at Crane High School)
G1: Andrews 10, Fort Stockton 0
G2: Saturday, May 3, 1:00
G3: 30 minutes after G2 (if needed)
Liberty Hill vs Iowa Park (1 Game)
Liberty Hill 4, Iowa Park 0
Glen Rose vs Mineral Wells
G1: Mineral Wells 6, Glen Rose 3
G2: Saturday, May 3, 1:00, Glen Rose
G3: 30 minutes after G2 (if needed)
Lubbock Cooper vs Abilene Wylie (ALL games at MUGS Field, Midland)
G1: Lubbock Cooper 6, Abilene Wylie 2;
G2: Saturday, May 3, 1:00
G3: 30 minutes after G2 (If needed)
Pampa vs Midland Greenwood (ALL games at Monterey HS, Lubbock)
G1: Pampa 19, Greenwood 0
G2: Saturday, May 3, 1:00
G3: 30 minutes after G2 (If needed)
Kennedale vs Lampasas (ALL games at Midway HS, Hewitt)
G1: Lampasas 9, Kennedale 7
G2: Kennedale 9, Lampasas 3
G3: Saturday, May 3, 9:30AM
Burkburnett vs Brownwood
Brownwood 1, Burkburnett 0
REGION II
Princeton vs Krum (ALL games at Frisco HS)
G1: Princeton 17, Krum 4
G2: Princeton 13, Krum 3
G3: Saturday, May 3, 2:00
Ferris vs Celina (ALL games at Duncanville HS)
G1: Ferris 10, Celina 7
G2: Celina 13, Ferris 6
G3: Saturday, May 3, 2:00 (if needed)
Bullard vs Paris North Lamar (at Mineola)
G1: Bullard 3, North Lamar 2
G2: Saturday, May 3, 11:00
G3: 30 minutes after G2 (if needed)
Van vs Texarkana Pleasant Grove (ALL games at Sulphur Springs HS)
G1: Van 4, Pleasant Grove 3
G2: Van 16, Pleasant Grove 6
Frisco Lone Star vs Nevada Community
Frisco Lone Star 10, Nevada Community 0
Sanger vs Bonham (ALL Games at Frisco Heritage HS)
G1: Bonham 8, Sanger 7
G2: Sanger 13, Bonham 3
G3: Saturday, May 3, 2:00 (if needed)
Texarkana Liberty-Eylau vs Longview Spring Hill (ALL games at Hughes Springs)
G1: Spring Hill 10, Liberty-Eylau 2
G2, Saturday, May 3, 11:00
G3: 30 minutes after G2 (if needed)
Atlanta vs Henderson (ALL Games at Marshall)
G1: Atlanta 3, Henderson 2
G2: Henderson 7, Atlanta 6
G3: Atlanta 14, Henderson 1
REGION III
Huntington vs Lorena (ALL games at Madisonville)
G1: Huntington 4, Lorena 2
G2: Huntington 5, Lorena 2
Rusk vs West (ALL games at Fairfield)
G1: West 7, Rusk 4
G2: Saturday, May 3, time TBD
G3: 30 minutes after G2 (if needed)
West Columbia Columbia vs Bridge City
Columbia 6, Bridge City 3
Houston Washington vs Liberty
Liberty 31, Washington 0
Caldwell vs Carthage (ALL games at Corsicana HS)
G1: Friday, May 2, 7:00
G2: Saturday, May 3, 4:00
G3: 30 minutes after G2 (if needed)
Waco Robinson vs Lufkin Hudson
G1: Robinson 12, Hudson 0
G2: Saturday, May 3, 4:00, Hudson HS, Lufkin
G3: 30 minutes after G2 (if needed)
Huffman Hargrave vs Stafford
Huffman 15, Stafford 1
Coldspring-Oakhurst vs Sweeny
G1: Coldspring 9, Sweeny 3
G2: Sweeny 10, Coldspring-Oakhurst 0
G3: Sweeny 14, Coldspring-Oakhurst 5
REGION IV
La Vernia vs Sealy
La Vernia 4, Sealy 3
Geronimo Navarro vs Yoakum (ALL games at Cedar Creek HS, Bastrop)
G1: Navarro 8, Yoakum 6
G2: Navarro 9, Yoakum 8
Rio Hondo vs Carrizo Springs (ALL games at Alice)
G1: Rio Hondo 11, Carrizo Springs 10
G2: Saturday, May 3, 5:00
G3: 30 minutes after G2 (if needed)
Kingsville King vs Rockport-Fulton (ALL games at Cabaniss Stadium, Corpus Christi)
G1: Rockport-Fulton 4, Kingsville 0
G2: Saturday, May 3, 6:00
G3: 30 minutes after G2 (if needed)
LaGrange vs Fredericksburg
La Grange 12, Fredericksburg 0
Columbus vs Somerset (ALL games at Cuero Municipal Park)
G1: Columbus 11, Somerset 1
G2: Saturday, May 3, 4:00
G3: Saturday, May 3, 7:00 (if needed)
Orange Grove vs Raymondville (ALL games at Texas A&M Kingsville)
G1: Orange Grove 4, Raymondville 3 (14 innings)
G2: Saturday, May 3, 12:00
G3: 30 minutes after G2 (if needed)
Devine vs Lyford
G1: Devine 11, Lyford 1
G2: Devine 4 Lyford 2