View Full Version : 2013 Playoffs (teams & pertinent game info)
LH Panther Mom
11-10-2013, 07:08 AM
REGION I
District 1:
Borger Bulldogs, DI (W)
Pampa Harvesters, DI (R)
Perryton Rangers, DII (W) {District Champ}
Dalhart Golden Wolves, DII (R)
District 2:
Lubbock Cooper Pirates, DI (W)
Andrews Mustangs, DI (R)
Shallowater Mustangs, DII (W) {District Champ}
Lubbock Estacado Matadors, DII (R)
District 3:
Fabens Wildcats, DI (W)
Fort Stockton Panthers, DI (R)
Clint Lions, DII (W) {District Champ}
Pecos Eagles, DII (R)
District 4:
Abilene Wylie Bulldogs, DI (W) {Co-District Champ}
Big Spring Steers, DI (R)
Monahans Loboes, DII (W) {Co-District Champ}
Snyder Tigers, DII (R)
District 5:
Wichita Falls Hirschi Huskies, DI (W)
Burkburnett Bulldogs, DI (R)
Graham Steers, DII (W) {District Champ}
Vernon Lions, DII (R)
District 6:
Kennedale Wildcats, DI (W) {District Champ}
Springtown Porcupines, DI (R)
Lake Worth Bullfrogs, DII (W)
Fort Worth Castleberry Lions, DII (R)
District 7:
Stephenville Yellow Jackets, DI (W) {District Champ}
Alvarado Indians, DI (R)
Glen Rose Tigers, DII (W)
Hillsboro Eagles, DII (R)
District 8:
Burnet Bulldogs, DI (W)
Brownwood Lions, DI (R)
Liberty Hill Panthers, DII (W) {District Champ}
Llano Yellowjackets, DII (R)
REGION II
District 9:
Decatur Eagles, DI (W)
Sanger Indians, DI (R)
Gainesville Leopards, DII (W) {District Champ}
Krum Bobcats, DII (R)
District 10:
Frisco Lone Star Rangers, DI (W)
Carrollton Ranchview Wolves, DI (R)
Argyle Eagles, DII (W) {District Champ}
Celina Bobcats, DII (R)
District 11:
Wilmer-Hutchins Eagles, DI (W) {District Champ}
Ferris Yellowjackets, DI (R)
Dallas Madison Trojans, DII (W)
Dallas Roosevelt Eagles, DII (R)
District 12:
Princeton Panthers, DI (W) {District Champ}
Anna Coyotes, DI (R)
Melissa Cardinals, DII (W)
Bonham Warriors, DII (R)
District 13:
Paris Wildcats, DI (W) {District Champ}
Liberty-Eylau Leopards, DI (R)
Atlanta Jackrabbits, DII (W)
Pittsburg Pirates, DII (R)
District 14:
Kaufman Lions, DI (W) {District Champ}
Crandall Pirates, DI (R)
Wills Point Tigers, DII (W)
Emory Rains Wildcats, DII (R)
District 15:
Athens Hornets, DI (W) {District Champ}
Van Vandals, DI (R)
Canton Eagles, DII (W)
Mineola Yellowjackets, DII (R)
District 16:
Kilgore Bulldogs, DI (W) {District Champ}
Tyler Chapel Hill Bulldogs, DII (R)
Gilmer Buckeyes, DII (W)
Gladewater Bears, DII (R)
LH Panther Mom
11-10-2013, 07:09 AM
REGION III
District 17:
La Vega Pirates, DI (W)
Robinson Rockets, DI (R)
Waco Connally Cadets, DII (W) {District Champ}
Lorena Leopards, DII (R)
District 18:
Navasota Rattlers, DI (W) {District Champ}
Taylor Ducks, DI (R)
Rockdale Tigers, DII (W)
Madisonville Mustangs, DII (R)
District 19:
Palestine Wildcats, DI (W)
Mexia Black Cats, DI (R)
Fairfield Eagles, DII (W) {District Champ}
Groesbeck Goats, DII (R)
District 20:
Carthage Bulldogs, DI (W) {District Champ}
Jasper Bulldogs, DI (R)
Center Roughridgers, DII (W)
Diboll Lumberjacks, DII (R)
District 21:
West Orange-Stark Mustangs, DI (W) {District Champ}
Silsbee Tigers, DI (R)
Hardin-Jefferson Hawks, DII (W)
Orangefield Bobcats, DII (R)
District 22:
Cleveland Indians, DI (W)
Huffman Hargrave Falcons, DI (R)
Coldspring-Oakhurst Trojans, DII (W) {District Champ}
Liberty Panthers, DII (R)
District 23:
Houston Yates Lions, DI (W)
Houston Furr Brahmans, DI (R)
Houston Worthing Colts, DII (W) {District Champ}
Houston Kashmere Fighting Rams, DII (R)
District 24:
Stafford Spartans, DI (W)
West Columbia Roughnecks, DI (R)
La Marque Cougars, DII (W) {District Champ}
Sweeny Bulldogs, DII (R)
REGION IV
District 25:
Bellville Brahmas, DI (W) {District Champ}
El Campo Ricebirds, DI (R)
Wharton Tigers, DII (W)
Columbus Cardinals, DII (R)
District 26:
La Grange Leopards, DI (W) {District Champ}
Gonzales Apaches, DI (R)
Yoakum Bulldogs, DII (W)
Cuero Gobblers, DII (R)
District 27:
Fredericksburg Billies, DI (W) {District Champ}
Canyon Lake Hawks, DI (R)
Navarro Panthers, DII (W)
Wimberley Texans, DII (R)
District 28:
Pleasanton Eagles, DI (W)
Somerset Bulldogs, DI (R)
La Vernia Bears, DII (W) {District Champ}
San Antonio Houston Hurricanes, DII (R)
District 29:
Hondo Owls, DI (W)
Devine Warhorses, DI (R)
Lytle Pirates, DII (W) {District Champ}
Pearsall Mavericks, DII (R)
District 30:
Ingleside Mustangs, DI (W) {Co-District Champ}
Rockport-Fulton Pirates, DI (R)
Orange Grove Bulldogs, DII (W) {Co-District Champ}
Sinton Pirates, DII (R) {Co-District Champ}
District 31:
Kingsville King Brahmas, DI (W) {District Champ}
Rio Grande City Grulla Gators, DI (R)
Zapata Hawks, DII (W)
Raymondville Bearkats, DII (R)
District 32:
La Feria Lions, DI (W)
Hidalgo Pirates, DI (R)
Port Isabel Tarpons, DII (W) {District Champ}
Rio Hondo Bobcats, DII (R)
LH Panther Mom
11-10-2013, 10:53 AM
DIVISION I - BI-DISTRICT
REGION I
Borger Bulldogs vs Andrews Mustangs, Saturday, November 16, 4:00 pm, , Lowrey Field at PlainsCapital Park (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=791), Lubbock, Andrews 20, Borger 21
Fabens Wildcats vs Big Spring Steers, Friday, November 15, 7:00 pm, Eagle Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=492), Pecos, Big Spring 61, Fabens 21
Wichita Falls Hirschi Huskies vs Springtown Porcupines, Thursday, November 14, 7:00 pm, Memorial Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=683), Wichita Falls, Springtown 49, Wichita Falls Hirschi 27
Stephenville Yellow Jackets vs Brownwood Lions, Friday, November 15, 7:30 pm, P.E. Shotwell Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=997), Abilene, Stephenville 49, Brownwood 10
Pampa Harvesters vs Lubbock Cooper Pirates, Thursday, November 14, 4:30 pm, Dick Bivins Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=722), Amarillo, Lubbock Cooper, 47 Pampa 14
Fort Stockton Panthers vs Abilene Wylie Bulldogs, Friday, November 15, 7:30 pm, Memorial Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=989), Big Spring, Abilene Wylie 42, Fort Stockton 3
Burkburnett Bulldogs vs Kennedale Wildcats, Thursday, November 15, 7:00 pm, Porcupine Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1294), Springtown, Kennedale 57, Burkburnett 28
Alvarado Indians vs Burnet Bulldogs, Friday, November 15, 7:30 pm, Tiger Field (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=163), Belton, Burnet 41, Alvarado 14
REGION II
Decatur Eagles vs Carrollton Ranchview Wolves, Friday, November 15, 7:30 pm, Falcon Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=240), Lake Dallas , Decatur 62, Carrollton Ranchview 34
Wilmer-Hutchins Eagles vs Anna Coyotes, Friday, November 15, 7:30 pm, Wylie Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=289), Wylie, Wilmer-Hutchins 32, Anna 14
Paris Wildcats vs Crandall Pirates, Thursday, November 14, 8:00 pm, Memorial Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=356), Commerce, Crandall 22, Paris 7
Athens Hornets vs Tyler Chapel Hill Bulldogs, Friday, November 15, 7:30 pm, Trinity Mother Frances Rose Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=568), Tyler, Tyler Chapel Hill 52, Athens 26
Sanger Indians vs Frisco Lone Star Rangers, Friday, November 15, 7:30 pm, Bronco Field (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1322), Denton, Frisco Lone Star 46, Sanger 42
Ferris Yellow Jackets vs Princeton Panthers, Friday, November 15, 7:30 pm, Yellow Jacket Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=321), Ferris, Princeton 50, Ferris 22
Liberty-Eylau Leopards vs Kaufman Lions, Friday, November 15, 7:30 pm, Buckeye Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=356), Gilmer, Kaufman 28, Liberty-Eylau 14
Van Vandals vs Kilgore Bulldogs, Friday, November 15, 7:00 pm, Eagle Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=450), Lindale, Kilgore 49, Van 7
LH Panther Mom
11-10-2013, 11:22 AM
DIVISION I - BI-DISTRICT
REGION III
La Vega Pirates vs Taylor Ducks, Friday, November 15, 7:30 pm, Leo Buckley Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=110), Killeen, La Vega 42, Taylor 19
Palestine Wildcats vs Jasper Bulldogs, Friday, November 15, 7:30 pm, Bowers Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=183), Huntsville, Jasper 44, Palestine 34
West Orange-Stark Mustangs vs Huffman Hargrave Falcons, Thursday, November 14, 7:00 pm, Eagle Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=872), Mont Belvieu, West Orange-Stark 41, Huffman Hargrave 9
Houston Yates Lions vs West Columbia Roughnecks, Friday, November 15, 7:00 pm, Herman A. Barnett Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=605), Houston, West Columbia 41, Houston Yates 12
Robinson Rockets vs Navasota Rattlers, Saturday, November 16, 2:00 pm, Waco ISD Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=183), Waco, Navasota 31, Robinson 7
Mexia Black Cats vs Carthage Bulldogs, Friday, November 15, 7:30 pm, Eagle Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=452), Rusk, Carthage 49, Mexia 6
Silsbee Tigers vs Cleveland Indians, Friday, November 15, 7:30 pm, Ray Maddry Memorial Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=475), Channelview, Silsbee 30, Cleveland 21
Houston Furr Brahmans vs Stafford Spartans, Thursday, November 14, 7:00 pm, Joe K. Butler Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=610), Houston, Stafford 48, Houston Furr 20
REGION IV
Bellville Brahmas vs Gonzales Apaches, Saturday, November 16, 6:00 pm, Cub Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=59), Brenham, Gonzales 24, Bellville 14
Fredericksburg Billies vs Somerset Bulldogs, Friday, November 15, 7:30 pm, Mata Memorial Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=850), San Antonio, Fredericksburg 38, Somerset 27
Hondo Owls vs Rockport-Fulton Pirates, Friday, November 15, 7:30 pm, Veteran's Memorial Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=414), Beeville, Rockport-Fulton 42, Hondo 13
Kingsville King Brahmas vs Hidalgo Pirates, Friday, November 15, 7:30 pm, PSJA Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=948), Pharr, Kingsville 45, Hidalgo 8
El Campo Ricebirds vs La Grange Leopards, Thursday, November 14, 7:30 pm, Cardinal Field at Memorial Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=332), Columbus, La Grange 42, El Campo 7
Canyon Lake Hawks vs Pleasanton Eagles, Friday, November 15, 7:30 pm, D.W. Rutledge Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1149), Converse, Canyon Lake 24, Pleasanton 21
Devine Warhorses vs Ingleside Mustangs, Friday, November 15, 7:30 pm, Cabiness Athletic Complex (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=204), Corpus Christi, Ingleside 55, Devine 18
Rio Grande City Grulla Gators vs La Feria Lions, Friday, November 15, 7:30 pm, Joe R. Sanchez Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=933), Rio Grande City, Rio Grande City Grulla 48, La Feria 24
LH Panther Mom
11-10-2013, 12:25 PM
DIVISION II - BI-DISTRICT
REGION I
Perryton Rangers vs Lubbock Estacado Matadors, Saturday, November 16, 2:00 pm, Kimbrough Memorial Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=781), Canyon, Lubbock Estacado 18, Perryton 14
Clint Lions vs Snyder Tigers, Friday, November 15, 7:30 pm, Walton Field (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1010), Kermit, Snyder 48, Clint 21
Graham Steers vs Fort Worth Castleberry Lions, Friday, November 15, 7:30 pm, Ram Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=684), Mineral Wells, Graham 68, Fort Worth Castleberry 0
Glen Rose Tigers vs Llano Yellowjackets, Thursday, November 14, 7:00 pm, Crusader Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1656), Belton, Glen Rose 35, Llano 26
Dalhart Golden Wolves vs Shallowater Mustangs, Thursday, November 14, 4:00 pm, Kimbrough Memorial Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=781), Canyon, Shallowater 42, Dalhart 12
Pecos Eagles vs Monahans Loboes, Thursday, November 14, 7:00 pm, Grande Communications Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=521), Midland, Monahans 35, Pecos 13
Vernon Lions vs Lake Worth Bullfrogs, Friday, November 15, 7:00 pm, Hawk Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=668), Iowa Park, Vernon 49, Lake Worth 21
Hillsboro Eagles vs Liberty Hill Panthers, Friday, November 15, 7:30 pm, Wildcat Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=190), Temple, Liberty Hill 61, Hillsboro 22
REGION II
Gainesville Leopards vs Celina Bobcats, Friday, November 15, 7:30 pm, C.H. Collins Complex (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=647), Denton, Gainesville 55, Celina 49 (2 OT)
Dallas Madison Trojans vs Bonham Warriors, Thursday, November 14, 7:30 pm, Tom Kimbrough Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=303), Murphy, Bonham 31, Dallas Madison 15
Atlanta Jackrabbits vs Emory Rains Wildcats, Thursday, November 14, 7:30 pm, Sam Parker Field (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=556), Mount Pleasant, Atlanta 46, Emory Rains 15
Canton Eagles vs Gladewater Bears, Thursday, November 14, 7:00 pm, Eagle Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=450), Lindale, Gladewater 48, Canton 0
Krum Bobcats vs Argyle Eagles, Thursday, November 14, 7:00 pm, C.H. Collins Complex (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=647), Denton, Argyle 57, Krum 12
Dallas Roosevelt Eagles vs Melissa Cardinals, Thursday, November 14, 7:30 pm, John Clark Field (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=267), Plano, Melissa 48, Dallas Roosevelt 14
Pittsburg Pirates vs Wills Point Tigers, Friday, November 15, 7:30 pm, Panther Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1148), Bullard, Pittsburg 54, Wills Point 49
Mineola Yellowjackets vs Gilmer Buckeys, Thursday, November 14, 7:00 pm, Trinity Mother Frances Rose Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1148), Tyler, Gilmer 52, Mineola 0
LH Panther Mom
11-10-2013, 12:26 PM
DIVISION II - BI-DISTRICT
REGION III
Waco Connally Cadets vs Madisonville Mustangs, Friday, November 15, 7:30 pm, Lion Memorial Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=115), Ennis, Waco Connally 35, Madisonville 17
Fairfield Eagles vs Diboll Lumberjacks, Friday, November 15, 7:00 pm, Monte Jack Driskell Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=435), Crockett, Fairfield 60, Diboll 6
Hardin-Jefferson Hawks vs Liberty Panthers, Thursday, November 14, 7:00 pm, Dr. C.A. Thomas Multipurpose Center (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1288), Beaumont, Hardin-Jefferson 28, Liberty 7
Houston Worthing Colts vs Sweeny Bulldogs, Friday, November 15, 7:30 pm, Joe K. Butler Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=610), Houston, Sweeny 54, Houston Worthing 44
Lorena Leopards vs Rockdale Tigers, Friday, November 15, 7:30 pm, Crusader Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1656), Belton, Rockdale 55, Lorena 36
Groesbeck Goats vs Center Roughriders, Thursday, November 14, 7:30 pm, Eagle Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=452), Rusk, Center 45, Groesbeck 21
Orangefield Bobcats vs Coldspring-Oakhurst Trojans, Friday, November 15, 7:30 pm, Falcon Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1287), Huffman, Coldspring-Oakhurst 28, Orangefield 14
Houston Kashmere Fighting Rams vs La Marque Cougars, Thursday, November 14, 7:00 pm, Herman A. Barnett Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=605), Houston, La Marque 50, Houston Kashmere 7
REGION IV
Columbus Cardinals vs Cuero Gobblers, Friday, November 15, 7:30 pm, Ricebird Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=409), El Campo, Cuero 42, Columbus 21
Navarro Panthers vs San Antonio Houston Hurricanes, Friday, November 15, 7:30 pm, Erwin Lee Field (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=141), Geronimo, Navarro 61, San Antonio Houston 20
Lytle Pirates vs Sinton Pirates, Friday, November 15, 7:30 pm, Walter H. Joyce Jr Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=947), Lytle, Sinton 42, Lytle 14
Zapata Hawks vs Rio Hondo Bobcats, Friday, November 15, 7:30 pm, La Joya Coyote Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=935), La Joya, Zapata 49, Rio Hondo 21
Wharton Tigers vs Yoakum Bulldogs, Friday, November 15, 7:30 pm, Tiger Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=413), Sealy, Wharton 59, Yoakum 35
Wimberley Texans vs La Vernia Bears, Friday, November 15, 7:30 pm, Texan Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=162), Wimberley, La Vernia 21, Wimberley 7
Pearsall Mavericks vs Orange Grove Bulldogs, Friday, November 15, 7:30 pm, South San Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=854), San Antonio, Orange Grove 57, Pearsall 13
Raymondville Bearkats vs Port Isabel Tarpons, Friday, November 15, 7:30 pm, Bobby Morrow Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1046), San Benito, Port Isabel 42, Raymondville 13
LH Panther Mom
11-16-2013, 08:09 AM
DIVISION I - AREA
REGION I
Andrews Mustangs vs Big Spring Steers, Friday, November 22, 7:30 pm, Ratliff Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1002), Odessa, Big Spring 56, Andrews 7
Springtown Porcupines vs Stephenville Yellow Jackets, Friday, November 22, 7:30 pm, Northwest ISD Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=299), Justin, Stephenville 63, Springtown 21
Lubbock Cooper Pirates vs Abilene Wylie Bulldogs, Saturday, November 23, 4:30 pm, Memorial Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=683), Wichita Falls, Lubbock Cooper 35, Abilene Wylie 25
Kennedale Wildcats vs Burnet Bulldogs, Friday, November 22, 7:30 pm, Waco ISD Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=683), Waco, Burnet 55, Kennedale 35
REGION II
Decatur Eagles vs Wilmer-Hutchins Eagles, Friday, November 22, 7:30 pm, Mustang-Panther Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=280), Grapevine, Decatur 48, Wilmer-Hutchins 7
Crandall Pirates vs Tyler Chapel Hill Bulldogs, Friday, November 22, 7:30 pm, Royse City ISD Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1241), Royse City, Tyler Chapel Hill 38, Crandall 14
Frisco Lone Star Rangers vs Princeton Panthers, Friday, November 22, 7:30 pm, Tom Kimbrough Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1241), Murphy, Frisco Lone Star 35, Princeton 0
Kaufman Lions vs Kilgore Bulldogs, Friday, November 22, 7:30 pm, Trinity Mother Frances Rose Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=568), Tyler, Kilgore 21, Kaufman 14
REGION III
La Vega Pirates vs Jasper Bulldogs, Friday, November 22, 7:30 pm, Wildcat Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=507), Palestine, Jasper 58, La Vega 20
West Orange-Stark Mustangs vs West Columbia Roughnecks, Friday, November 22, 7:00 pm, Ray Maddry Memorial Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=475), Channelview, West Orange-Stark 61, West Columbia 7
Navasota Rattlers vs Carthage Bulldogs, Friday, November 22, 7:30 pm, Tiger Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1042), Corsicana, Carthage 44, Navasota 12
Silsbee Tigers vs Stafford Spartans, Friday, November 22, 7:30 pm, Turner Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=365), Humble, Silsbee 37, Stafford 13
REGION IV
Gonzales Apaches vs Fredericksburg Billies, Friday, November 22, 7:00 pm, , John Gupton Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1340), Cedar Park, Gonzales 19, Fredericksburg 7
Rockport-Fulton Pirates vs Kingsville King Brahmas, Friday, November 22, 7:30 pm, Buccaneer Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=203), Corpus Christi, Rockport-Fulton 14, Kingsville 6
La Grange Leopards vs Canyon Lake Hawks, Friday, November 22, 7:30 pm, Georgetown ISD Athletic Complex (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=6), Georgetown, La Grange 50, Canyon Lake 8
Ingleside Mustangs vs Rio Grande City Grulla Gators, Friday, November 22, 7:30 pm, Wildcat Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=212), Calallen, Ingleside 26, Rio Grande City 20
LH Panther Mom
11-16-2013, 08:15 AM
DIVISION II - AREA
REGION I
Lubbock Estacado Matadors vs Snyder Tigers, Saturday, November 23, 2:00 pm, Tiger Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1009), Snyder, Lubbock Estacado 47, Snyder 20
Graham Steers vs Glen Rose Tigers, Saturday, November 23, 1:00 pm, Ram Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=684), Mineral Wells, Graham 34, Glen Rose 0
Shallowater Mustangs vs Monahans Loboes, Friday, November 22, 7:00 pm, Mustang Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=995), Denver City, Shallowater 43, Monahans 35
Vernon Lions vs Liberty Hill Panthers, Saturday, November 23, 3:00 pm, Gordon Wood Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=84), Brownwood, Vernon 34, Liberty 7
REGION II
Gainesville Leopards vs Bonham Warriors, Friday, November 22, 7:30 pm, Little Elm Athletic Complex (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1041), Little Elm, Gainesville 56, Bonham 28
Atlanta Jackrabbits vs Gladewater Bears, Friday, November 22, 7:30 pm, Lobo Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=537), Longview, Gladewater 34, Atlanta 33
Argyle Eagles vs Melissa Cardinals, Friday, November 22, 7:30 pm, B.W. Durham Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=659), Prosper, Argyle 55, Melissa 27
Pittsburg Pirates vs Gilmer Buckeyes, Thursday, November 21, 7:30 pm, Pine Tree Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=541), Longview, Gilmer 48, Pittsburg 0
REGION III
Waco Connally Cadets vs Fairfield Eagles, Friday, November 22, 7:30 pm, MISD Multi-Purpose Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1044), Midlothian, Fairfield 69, Waco Conally 12
Hardin-Jefferson Hawks vs Sweeny Bulldogs, Friday, November 22, 7:30 pm, Memorial Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=628), Alvin, Hardin-Jefferson 44, Sweeny 22
Rockdale Tigers vs Center Roughriders, Friday, November 22, 7:30 pm, Tiger Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=170), College Stadium, Rockdale 75, Center 28
Coldspring-Oakhurst Trojans vs La Marque Cougars, Friday, November 22, 7:30 pm, Buddy Moorhead Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=478), Conroe, Coldspring-Oakhurst 37, La Marque 10
REGION IV
Cuero Gobblers vs Navarro Panthers, Friday, November 22, 7:30 pm, Gustafson (Northside) Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=846), San Antonio, Cuero 51, Navarro 44
Sinton Pirates vs Zapata Hawks, Saturday, November 23, 6:00 pm, Wildcat Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=212), Calallen, Sinton 27, Zapata 0
Wharton Tigers vs La Vernia Bears, Friday, November 22, 7:30 pm, Gobbler Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=399), Cuero, La Vernia 41, Wharton 7
Orange Grove Bulldogs vs Port Isabel Tarpons, Saturday, November 23, 6:00 pm, Javelina Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=931), Kingsville, Port Isabel 40, Orange Grove 7
LH Panther Mom
11-23-2013, 07:16 AM
DIVISION I - REGIONAL
REGION I
Big Spring Steers vs Stephenville Yellow Jackets, Friday, November 29, 2:00 pm, Bulldog Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=986), Abilene, Stephenville 47, Big Spring 36
Lubbock Cooper Pirates vs Burnet Bulldogs, Saturday, November 30, 2:00 pm, Gordon Wood Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=84), Brownwood, Lubbock Cooper 41, Burnet 34
REGION II
Decatur Eagles vs Tyler Chapel Hill Bulldogs, Friday, November 29, 7:30 pm, Forney City Bank Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=666), Forney, Tyler Chapel Hill 55, Decatur 40
Frisco Lone Star Rangers vs Kilgore Bulldogs, Friday, November 29, 2:00 pm, Forney City Bank Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=666), Forney, Kilgore 56, Frisco Lone Star 21
REGION III
Jasper Bulldogs vs West Orange-Stark Mustangs, Friday, November 29, 7:30 pm, Turner Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=365), Humble, West Orange-Stark 18, Jasper 16
Carthage Bulldogs vs Silsbee Tigers, Friday, November 29, 4:00 pm, Provost Umphrey Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=339), Beaumont, Carthage 49, Silsbee 6
REGION IV
Gonzales Apaches vs Rockport-Fulton Pirates, Saturday, November 30, 6:00 pm, Memorial Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=405), Victoria, Gonzales 56, Rockport-Fulton 7
La Grange Leopards vs Ingleside Mustangs, Friday, November 29, 2:00 pm, Bobcat Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=30), San Marcos, La Grange 61, Ingleside 24
LH Panther Mom
11-23-2013, 07:22 AM
DIVISION II - REGIONAL
REGION I
Lubbock Estacado Matadors vs Graham Steers, Saturday, November 30, 6:00 pm, P.E. Shotwell Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=997), Abilene, Graham 42, Lubbock Estacado 6
Shallowater Mustangs vs Vernon Lions, Saturday, November 30, 3:00 pm, Dick Bivins Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=722), Amarillo, Shallowater 35, Vernon 26
REGION II
Gainesville Leopards vs Gladewater Bears, Saturday, November 30, 4:00 pm, Royse City ISD Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1241), Royse City, Gladewater 24, Gainesville 17
Argyle Eagles vs Gilmer Buckeyes, Friday, November 29, 6:00 pm, John Kincaide Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=309), Dallas, Argyle 45, Gilmer 38
REGION III
Fairfield Eagles vs Hardin-Jefferson Hawks, Friday, November 29, 7:30 pm, Cub Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=59), Brenham, Fairfield 57, Hardin-Jefferson 14
Rockdale Tigers vs Coldspring-Oakhurst Trojans, Friday, November 29, 7:30 pm, College Station High School (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1646), College Station, Rockdale 21, Coldspring-Oakhurst 14
REGION IV
Cuero Gobblers vs Sinton Pirates, Friday, November 29, 7:00 pm, Dub Farris Athletic Complex (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=844), San Antonio, Sinton 26, Cuero 19
La Vernia Bears vs Port Isabel Tarpons, Friday, November 29, 7:30 pm, Wildcat Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=212), Calallen, La Vernia 21, Port Isabel 14
LH Panther Mom
11-30-2013, 06:51 AM
DIVISION I - QUARTERFINAL
REGION I
Stephenville Yellow Jackets vs Lubbock Cooper Pirates, Monday, December 9, 7:30 pm, P.E. Shotwell Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=997), Abilene, Stephenville 42, Lubbock Cooper 28
REGION II
Tyler Chapel Hill Bulldogs vs Kilgore Bulldogs, Friday, December 6, 7:30 pm, Trinity Mother Frances Rose Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=568), Tyler, Kilgore 59, Tyler Chapel Hill 19
REGION III
West Orange-Stark Mustangs vs Carthage Bulldogs, Friday, December 6, 7:30 pm, Dr. C.A. Thomas Multipurpose Center (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1288), Beaumont, Carthage 28, West Orange-Stark 14
REGION IV
Gonzales Apaches vs La Grange Leopards, Friday, December 6, 7:30 pm, Bastrop Memorial Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1290), Cedar Creek, La Grange 21, La Grange 8
LH Panther Mom
11-30-2013, 06:53 AM
DIVISION II - QUARTERFINAL
REGION I
Graham Steers vs Shallowater Mustangs, Monday, December 9, 6:00 pm, Mustang Bowl (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=993), Sweetwater, Graham 45, Shallowater 14
REGION II
Gladewater Bears vs Argyle Eagles, Monday, December 6, 6:30 pm, Panther Stadium (Midway ISD) (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=142), Hewitt, Argyle 42, Gladewater 8
REGION III
Fairfield Eagles vs Rockdale Tigers, Friday, December 6, 6:00 pm, Waco ISD Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=183), Waco, Fairfield 42, Rockdale 7
REGION IV
Sinton Pirates vs La Vernia Bears, Friday, December 6, 7:30 pm, Memorial Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=405), Victoria, Sinton 27, La Vernia 14
LH Panther Mom
12-07-2013, 05:40 AM
DIVISION I - SEMIFINALS
REGION I vs REGION II
Stephenville Yellow Jackets vs Kilgore Bulldogs, Saturday, December 14, 2:00 pm, Tiger Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1042), Corsicana, Kilgore 44, Stephenville 6
REGION III vs REGION IV
Carthage Bulldogs vs La Grange Leopards, Friday, December 13, 7:30 pm, Vernon Newsom Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=392), Mansfield, Carthage 51, La Grange 22
LH Panther Mom
12-07-2013, 05:43 AM
DIVISION II - SEMIFINALS
REGION I vs REGION II
Graham Steers vs Argyle Eagles, Saturday, December 14, 6:00 pm, Northwest ISD Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=299), Justin, Argyle 38, Graham 14
REGION III vs REGION IV
Fairfield Eagles vs Sinton Pirates, Friday, December 13, 7:30 pm, Jack Rhodes Memorial Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=518), Katy, Fairfield 56, Sinton 13
LH Panther Mom
12-14-2013, 09:35 PM
DIVISION I - STATE CHAMPIONSHIP
REGION II vs REGION III
Kilgore Bulldogs vs Carthage Bulldogs, Friday, December 20, 12:00 pm, AT&T (Cowboy) Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1285), Arlington
LH Panther Mom
12-14-2013, 09:38 PM
DIVISION II - STATE CHAMPIONSHIP
REGION II vs REGION III
Argyle Eagles vs Fairfield Eagles, Friday, December 20, 4:00 pm, AT&T (Cowboy) Stadium (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1285), Arlington
Powered by vBulletin® Version 4.2.3 Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.