panfan
12-18-2012, 11:03 AM
8-3A ALL-DISTRICT FOOTBALL SELECTIONS
DISTRICT MVP
Cole Edmiston, Sr., Gatesville
OFFENSIVE MVP
Jake Kee, Jr., Gatesville
DEFENSIVE MVP
Elijah Crosby, Sr., Gatesville
NEWCOMER OF THE YEAR
Kody Hall, Soph., Burnet
———
FIRST-TEAM OFFENSE
Quarterback: Chris Keesee, Jr., Brownwood; Derek Kiser, Jr., Burnet
Running Back: Braxton Kilgo, Jr., Brownwood; Jesse Perez, Sr., Liberty Hill; Rhett Brooks, Sr., Llano; Trenton Hafley, Jr., Burnet; Cory Ferrell, Jr., Liberty Hill
Tight End: Joseph Dudgeon, Sr., Liberty Hill; Cameron Langley, Sr., Burnet; Colton Williams, Sr., Gatesville
Wide Receiver: Cooper Howey, Sr., Brownwood; Jordan Barnard, Sr., Burnet; Tyler Jaynes, Sr., Gatesville; Danny Byrd, Sr., Gatesville
Line: Kevin Hobbs, Sr., Brownwood; Andy Gamez, Sr., Lampasas; Nathaneal Whitmeyer, Sr., Liberty Hill; James Nesom, Sr., Burnet; Trevor Barton, Sr., Gatesville; Justin Burgan, Sr., Gatesville
Center: Cody Letterman, Sr., Burnet
FIRST-TEAM DEFENSE
Line: Bryce Vickers, Sr., Brownwood; B.J. Walker, Sr., Burnet; Chase Meyer, Sr., Gatesville; Scott Shults, Jr., Gatesville; Zack Perez, Sr., Liberty Hill
End: Mack Monsen, Sr., Brownwood; Taylor Donaldson, Sr., Gatesville; John Cole Vann, Sr., Lampasas
Linebacker: Henry Rivas, Jr., Brownwood; Cameron Langley, Sr., Burnet; Brantley Cole, Sr., Gatesville; Chism Carpenter, Jr., Lampasas, Jacob Dudgeon, Sr., Liberty Hill
Secondary: Dylan Martin, Sr., Brownwood; J.D. Nolte, Sr., Gatesville; Jadon Boatright, Sr., Liberty Hill; Rhett Brooks, Sr., Llano; Matthew Wallace, Sr., Gatesville
FIRST-TEAM SPECIAL TEAMS
Kicker: Austin Huff, Jr., Burnet; Sebastian Corrales, Sr., Gatesville
Punter: Cooper Howey, Sr., Brownwood
Special Teams Players: Jadon Boatright, Sr., Liberty Hill; Tariq Miller, Jr., Gatesville; Beau Webb, Sr., Lampasas
———
SECOND-TEAM OFFENSE
Quarterback: Layton Rabb, Jr., Llano; Brandon Wells, Soph., Liberty Hill
Running Back: Dylan Martin, Sr., Brownwood; Carter Tatsch, Jr., Llano; Steven Jazdyk, Jr., Lampasas
Tight End: Tyler Perkins, Sr., Lampasas; Matt Center, Sr., Llano
Wide Receiver: Matthew McCrane, Sr., Brownwood; Matt Wallace, Sr., Gatesville; Cory Cavender, Soph., Burnet
Line: Jaylen Bocknite, Jr., Brownwood; Taylor Stewart, Sr. Llano; Elijah Crosby, Sr., Gatesville; Pedro Rodriguez, Sr., Gatesville; David Straley, Sr., Lampasas
Center: Jeremy Delay, Sr., Liberty Hill
SECOND-TEAM DEFENSE
Line: Kevin Hobbs, Sr., Brownwood; Austin Esposito, Sr., Burnet; Nick Henniger, Jr., Lampasas; Tristan Sabrsula, Jr., Llano; Cody Crofoot, Sr., Lampasas
End: Jace Newman, Sr., Brownwood; Jacob Covington, Soph., Liberty Hill; Zach Morgan, Sr., Llano
Linebacker: Dylan Lewis, Jr., Brownwood; Brandon Berry, Sr., Gatesville; Cutter Estep, Jr., Lampasas; Kyle Marshall, Sr., Liberty Hill; Matt Center, Sr., Llano
Secondary: Cooper Howey, Sr., Brownwood; Tyler Krause, Jr., Burnet; Chase Birck, Jr., Lampasas
SECOND-TEAM SPECIAL TEAMS
Kicker: Matthew McCrane, Sr., Brownwood
Punter: Austin Huff, Jr., Burnet
Special Teams Players: Cooper Howey, Sr., Brownwood; Mason Ladd, Jr., Llano
DISTRICT MVP
Cole Edmiston, Sr., Gatesville
OFFENSIVE MVP
Jake Kee, Jr., Gatesville
DEFENSIVE MVP
Elijah Crosby, Sr., Gatesville
NEWCOMER OF THE YEAR
Kody Hall, Soph., Burnet
———
FIRST-TEAM OFFENSE
Quarterback: Chris Keesee, Jr., Brownwood; Derek Kiser, Jr., Burnet
Running Back: Braxton Kilgo, Jr., Brownwood; Jesse Perez, Sr., Liberty Hill; Rhett Brooks, Sr., Llano; Trenton Hafley, Jr., Burnet; Cory Ferrell, Jr., Liberty Hill
Tight End: Joseph Dudgeon, Sr., Liberty Hill; Cameron Langley, Sr., Burnet; Colton Williams, Sr., Gatesville
Wide Receiver: Cooper Howey, Sr., Brownwood; Jordan Barnard, Sr., Burnet; Tyler Jaynes, Sr., Gatesville; Danny Byrd, Sr., Gatesville
Line: Kevin Hobbs, Sr., Brownwood; Andy Gamez, Sr., Lampasas; Nathaneal Whitmeyer, Sr., Liberty Hill; James Nesom, Sr., Burnet; Trevor Barton, Sr., Gatesville; Justin Burgan, Sr., Gatesville
Center: Cody Letterman, Sr., Burnet
FIRST-TEAM DEFENSE
Line: Bryce Vickers, Sr., Brownwood; B.J. Walker, Sr., Burnet; Chase Meyer, Sr., Gatesville; Scott Shults, Jr., Gatesville; Zack Perez, Sr., Liberty Hill
End: Mack Monsen, Sr., Brownwood; Taylor Donaldson, Sr., Gatesville; John Cole Vann, Sr., Lampasas
Linebacker: Henry Rivas, Jr., Brownwood; Cameron Langley, Sr., Burnet; Brantley Cole, Sr., Gatesville; Chism Carpenter, Jr., Lampasas, Jacob Dudgeon, Sr., Liberty Hill
Secondary: Dylan Martin, Sr., Brownwood; J.D. Nolte, Sr., Gatesville; Jadon Boatright, Sr., Liberty Hill; Rhett Brooks, Sr., Llano; Matthew Wallace, Sr., Gatesville
FIRST-TEAM SPECIAL TEAMS
Kicker: Austin Huff, Jr., Burnet; Sebastian Corrales, Sr., Gatesville
Punter: Cooper Howey, Sr., Brownwood
Special Teams Players: Jadon Boatright, Sr., Liberty Hill; Tariq Miller, Jr., Gatesville; Beau Webb, Sr., Lampasas
———
SECOND-TEAM OFFENSE
Quarterback: Layton Rabb, Jr., Llano; Brandon Wells, Soph., Liberty Hill
Running Back: Dylan Martin, Sr., Brownwood; Carter Tatsch, Jr., Llano; Steven Jazdyk, Jr., Lampasas
Tight End: Tyler Perkins, Sr., Lampasas; Matt Center, Sr., Llano
Wide Receiver: Matthew McCrane, Sr., Brownwood; Matt Wallace, Sr., Gatesville; Cory Cavender, Soph., Burnet
Line: Jaylen Bocknite, Jr., Brownwood; Taylor Stewart, Sr. Llano; Elijah Crosby, Sr., Gatesville; Pedro Rodriguez, Sr., Gatesville; David Straley, Sr., Lampasas
Center: Jeremy Delay, Sr., Liberty Hill
SECOND-TEAM DEFENSE
Line: Kevin Hobbs, Sr., Brownwood; Austin Esposito, Sr., Burnet; Nick Henniger, Jr., Lampasas; Tristan Sabrsula, Jr., Llano; Cody Crofoot, Sr., Lampasas
End: Jace Newman, Sr., Brownwood; Jacob Covington, Soph., Liberty Hill; Zach Morgan, Sr., Llano
Linebacker: Dylan Lewis, Jr., Brownwood; Brandon Berry, Sr., Gatesville; Cutter Estep, Jr., Lampasas; Kyle Marshall, Sr., Liberty Hill; Matt Center, Sr., Llano
Secondary: Cooper Howey, Sr., Brownwood; Tyler Krause, Jr., Burnet; Chase Birck, Jr., Lampasas
SECOND-TEAM SPECIAL TEAMS
Kicker: Matthew McCrane, Sr., Brownwood
Punter: Austin Huff, Jr., Burnet
Special Teams Players: Cooper Howey, Sr., Brownwood; Mason Ladd, Jr., Llano