View Full Version : Softball Area Playoff's Format/Location's
SHSBulldog00
05-01-2012, 01:40 PM
Region I
Andrews vs. Shallowater
TBA
Lubbock Cooper vs. Seminole
2 of 3
Game 1: 7 p.m. Friday, Seminole HS
Game 2: 3 p.m. Saturday, Cooper HS
Game 3: 30 minutes after Game 2, if necessary
West vs. Graham
TBA
Burburnett vs. Mineral Wells
TBA
Pecos vs. Lamesa
TBA
Pampa vs. Midland Greenwood
TBA
Burleson Centennial vs. Iowa Park
TBA
Brownwood vs. Kennedale
TBA
SHSBulldog00
05-01-2012, 01:57 PM
Region II
Carrollton Ranchview vs. Sanger
2 of 3
Gm. 1: 6:30 Thursday at Frisco Lone Star
Gm. 2: 6:30 Friday at Frisco Lone Star
Gm. 3 (if nec.): following Game 2
Celina vs. Farmersville
TBA
Crandall vs. Henderson
2 of 3
Gm. 1: 6:30 Thursday at Brownsboro
Gm. 2: 6:30 Friday at Brownsboro
Gm. 3 (if nec.): 11a.m. Saturday at Brownsboro
Lindale vs. Gladewater
TBA
Lucas Lovejoy vs. Bonham
2 of 3
Gm. 1: 7:00 Thursday at McKinney North
Gm. 2: 7:00 Friday at McKinney North
Gm. 3 (if nec.): noon Saturday, McKinney North
Pilot Point vs. Princeton
2 of 3
Gm. 1: 7:00 Thursday at Prosper
Gm. 2: 5:30 Friday at Prosper
Gm. 3: following Game 2 (if necc.)
Paris North Lamar vs. Van
TBA
North Forney vs. Carthage
2 of 3
Gm. 1: 7:00 Friday at Bullard HS
Gm. 2: 1:00 Saturday at Bullard HS
Gm. 3 (if nec.): following Game 2
SHSBulldog00
05-01-2012, 02:15 PM
Region III
Groesbeck vs. Pollok Central
TBA
Lufkin Hudson vs. China Spring
2 of 3
Game 1: Friday 6:30pm @ Lufkin Hudson
Game 2: Saturday 4pm @ China Spring
Game 3: 30 minutes after game 2 if necessary
Sealy vs. Liberty
TBA
Huffman Hargrave vs. Rockdale
1 Game Playoff
Thursday @ 7:00 pm @ Waller HS
Robinson vs. Huntington
2 of 3
Game 1: Thursday 7pm @ Madisonville
Game 2: Friday 7pm @ Madisonville
Game 3: Saturday 10am @ Madisonville (if necc.)
Rusk vs. Lorena
1 Game Playoff
Friday 7:30pm @ Fairfield HS
La Grange vs. Splendora
2 of 3
7:00 p.m., Navasota H.S., Navasota (Game 1 of 3)
5:00 p.m., Navasota H.S., Navasota (Game 2 of 3)
7:00 p.m., Navasota H.S., Navasota (If necessary)
Silsbee vs. Giddings
1 Game Playoff
Friday, 7pm Humble Summer Creek HS
SHSBulldog00
05-01-2012, 02:25 PM
Region IV
Pleasanton vs. Lampasas
Location: Kerrville Format/Date TBD
Bandera vs. Cuero
1 Game Playoff
Friday 7pm @ Judson HS, Converse
La Feria vs. LColumbia
2 of 3
Game 1: Friday: 7:30 @ Sinton
Game 2: Saturday 12 @ Sinton
Game 3: Saturday 30 min after Game 2 if needed
Sinton vs. Robstown
2 of 3
Game 1: Friday 7pm Game @ Robstown
Game 2: Saturday 5pm @ Sinton
Game 3: 30 minutes after game 2 if necessary
Devine vs. Fredericksburg
2 of 3
Game 1: , Friday 7pm @ Schreiner University in Kerrville
Game 2: Saturday 11am @ Schreiner University @ Kerrville
Game 3: 30 minutes after game 2 if necessary
Liberty Hill vs. La Vernia
1 Game Playoff
Thursday @ 7:00 pm @ San Marcos HS
Lyford vs. Needville
2 of 3
Game 1: Friday 6:30pm @ Rockport – Fulton
Game 2: Saturday 10am @ Rockport – Fulton
Game 3: Saturday 12pm (if needed)
Sweeny vs. Zapata
1 Game Playoff
Friday 7;30pm @ Beeville HS
WTBroadcaster
05-01-2012, 03:17 PM
West vs Graham (ALL games at Saginaw Boswell HS)
Game 1: Friday at 7pm
Game 2: Saturday at 5pm
Game 3 (if necessary): 20 minutes after game 2
SHSBulldog00
05-02-2012, 01:35 PM
Region I
Andrews vs. Shallowater
2 of 3
Game 1: 7 p.m. Friday, Snyder HS
Game 2: noon Saturday, Snyder HS
Game 3: 30 minutes after Game 2, if necessary
Lubbock Cooper vs. Seminole
2 of 3
Game 1: 7 p.m. Friday, Seminole HS
Game 2: 3 p.m. Saturday, Cooper HS
Game 3: 30 minutes after Game 2, if necessary
West vs. Graham
Listen Here: http://www.bigredsportsnetwork.com/
2 of 3
Game 1: Friday at 7pm @ Saginaw Boswell
Game 2: Saturday at 5pm @ Saginaw Boswell
Game 3: 20 minutes after Game 2 (if necessary)
Burburnett vs. Mineral Wells
1 Game Playoff
Friday 8 p.m. @ Jacksboro HS
Pecos vs. Lamesa
2 of 3
Game 1: 5 p.m. Friday, Freddie Ezell Softball Complex, Midland
Game 2: 7 p.m. Friday, Freddie Ezell Softball Complex
Game 3: noon Saturday, Freddie Ezell Softball Complex, if necessary
Pampa vs. Midland Greenwood
2 of 3
Game 1: 6 p.m. Friday, Plainview HS
Game 2: 11 a.m. Saturday, Plainview HS
Game 3: 30 minutes after Game 2, if necessary
Burleson Centennial vs. Iowa Park
1 Game Playoff
Thursday 7:30 p.m. @ Jacksboro HS
Brownwood vs. Kennedale
2 of 3
Game 1: 7:30 p.m. Friday, Mineral Wells HS
Game 2: 10 a.m. Saturday, Mineral Wells HS
Game 3: 30 minutes after Game 2, if necessary
SHSBulldog00
05-02-2012, 01:45 PM
Region II
Carrollton Ranchview vs. Sanger
2 of 3
Gm. 1: 6:30 Thursday at Frisco Lone Star
Gm. 2: 6:30 Friday at Frisco Lone Star
Gm. 3 (if nec.): following Game 2
Celina vs. Farmersville
2 of 3
Gm. 1: 7:00 Friday at Frisco
Gm. 2: 2:00 Saturday at Frisco
Gm. 3 (if nec.): following Game 2
Crandall vs. Henderson
2 of 3
Gm. 1: 6:30 Thursday at Brownsboro
Gm. 2: 6:30 Friday at Brownsboro
Gm. 3 (if nec.): 11a.m. Saturday at Brownsboro
Lindale vs. Gladewater
2 of 3
Game 1: Friday 6:00p.m. @ Lindale
Game 2: Saturday 4:00p.m. @ Gladewater
Game 3: Saturday 6:00p.m. @ Gladewater
Lucas Lovejoy vs. Bonham
Listen Here: http://www.sportsgram.net/index.php
2 of 3
Gm. 1: 7:00 Thursday at McKinney North
Gm. 2: 7:00 Friday at McKinney North
Gm. 3 (if nec.): noon Saturday, McKinney North
Pilot Point vs. Princeton
2 of 3
Gm. 1: 7:00 Thursday at Prosper
Gm. 2: 5:30 Friday at Prosper
Gm. 3: following Game 2 (if necc.)
Paris North Lamar vs. Van
2 of 3
Game 1: 7pm Thursday @ Sulphur Springs
Game 2: 7pm Friday @ Sulphur Springs
Game 3: Noon Saturday @ Sulphur Springs (if nec.)
North Forney vs. Carthage
Listen Here: http://www.legacysportsnetwork.com/
2 of 3
Gm. 1: 7:00 Friday at Bullard HS
Gm. 2: 1:00 Saturday at Bullard HS
Gm. 3 (if nec.): following Game 2
SHSBulldog00
05-02-2012, 01:52 PM
Region III
Groesbeck vs. Pollok Central
TBA
Lufkin Hudson vs. China Spring
2 of 3
Game 1: Friday 6:30pm @ Lufkin Hudson
Game 2: Saturday 4pm @ China Spring
Game 3: 30 minutes after game 2 if necessary
Sealy vs. Liberty
1 Game Playoff
Friday 7pm @ Dekaney HS, Spring
Huffman Hargrave vs. Rockdale
1 Game Playoff
Thursday @ 7:00 pm @ Waller HS
Robinson vs. Huntington
2 of 3
Game 1: Thursday 7pm @ Madisonville
Game 2: Friday 7pm @ Madisonville
Game 3: Saturday 10am @ Madisonville (if necc.)
Rusk vs. Lorena
1 Game Playoff
Friday 7:30pm @ Fairfield HS
La Grange vs. Splendora
2 of 3
7:00 p.m., Navasota H.S., Navasota (Game 1 of 3)
5:00 p.m., Navasota H.S., Navasota (Game 2 of 3)
7:00 p.m., Navasota H.S., Navasota (If necessary)
Silsbee vs. Giddings
1 Game Playoff
Friday, 7pm Humble Summer Creek HS
SHSBulldog00
05-02-2012, 01:55 PM
Region IV
Pleasanton vs. Lampasas
Listen Here: http://www.lampasasradio.com/sports
1 Game Playoff
Friday 7pm @ Kerrville Tivy
Bandera vs. Cuero
1 Game Playoff
Friday 7pm @ Judson HS, Converse
La Feria vs. Columbia
2 of 3
Game 1: Friday: 7:30 @ Sinton
Game 2: Saturday 12 @ Sinton
Game 3: Saturday 30 min after Game 2 if needed
Sinton vs. Robstown
2 of 3
Game 1: Friday 7pm Game @ Robstown
Game 2: Saturday 5pm @ Sinton
Game 3: 30 minutes after game 2 if necessary
Devine vs. Fredericksburg
2 of 3
Game 1: , Friday 7pm @ Schreiner University in Kerrville
Game 2: Saturday 11am @ Schreiner University @ Kerrville
Game 3: 30 minutes after game 2 if necessary
Liberty Hill vs. La Vernia
Listen Here: http://kmacsports.com/
1 Game Playoff
Thursday @ 7:00 pm @ San Marcos HS
Lyford vs. Needville
2 of 3
Game 1: Friday 6:30pm @ Rockport – Fulton
Game 2: Saturday 10am @ Rockport – Fulton
Game 3: Saturday 12pm (if needed)
Sweeny vs. Zapata
1 Game Playoff
Friday 7:30pm @ Beeville HS
SHSBulldog00
05-02-2012, 05:01 PM
Predictions
Region I
Andrews over Shallowater
Lubbock Cooper over Seminole
West over Graham
Burkburnett over Mineral Wells
Lamesa over Pecos
Midland Greenwood over Pampa
Burleson Centennial over Iowa Park
Kennedale over Brownwood
Region II
Sanger over Carrollton Ranchview
Celina over Farmersville
Henderson over Crandall
Lindale over Gladewater
Lucas Lovejoy over Bonham
Pilot Point over Princeton
Paris North Lamar over Van
North Forney over Carthage
Region III
Groesbeck over Pollok Central
Lufkin Hudson over China Spring
Sealy over Liberty
Huffman Hargrave over Rockdale
Robinson over Huntington
Lorena over Rusk
La Grange over Splendora
Giddings over Silsbee
Region IV
Lampasas over Pleasanton
Bandera over Cuero
Columbia over La Feria
Sinton over Robstown
Fredericksburg over Devine
Liberty Hill over La Vernia
Needville over Lyford
Sweeny over Zapata
SHSBulldog00
05-03-2012, 04:19 PM
I'll post updates and scores on another thread tonight. If you have any other links please share them so we can follow along.
SHSBulldog00
05-04-2012, 10:46 AM
Region I
Andrews vs. Shallowater
2 of 3
Game 1: 7 p.m. Friday, Snyder HS
Game 2: noon Saturday, Snyder HS
Game 3: 30 minutes after Game 2, if necessary
Lubbock Cooper vs. Seminole
2 of 3
Game 1: 7 p.m. Friday, Seminole HS
Game 2: 3 p.m. Saturday, Cooper HS
Game 3: 30 minutes after Game 2, if necessary
West vs. Graham
Listen Here: http://www.bigredsportsnetwork.com/
2 of 3
Game 1: Friday at 7pm @ Saginaw Boswell
Game 2: Saturday at 5pm @ Saginaw Boswell
Game 3: 20 minutes after Game 2 (if necessary)
Burburnett vs. Mineral Wells
1 Game Playoff
Friday 8 p.m. @ Jacksboro HS
Pecos vs. Lamesa
2 of 3
Game 1: 5 p.m. Friday, Freddie Ezell Softball Complex, Midland
Game 2: 7 p.m. Friday, Freddie Ezell Softball Complex
Game 3: noon Saturday, Freddie Ezell Softball Complex, if necessary
Pampa vs. Midland Greenwood
2 of 3
Game 1: 6 p.m. Friday, Plainview HS
Game 2: 11 a.m. Saturday, Plainview HS
Game 3: 30 minutes after Game 2, if necessary
Burleson Centennial vs. Iowa Park
1 Game Playoff
Iowa Park 1, Burleson Centennial 0
Iowa Park Wins Series and will play winner of Brownwood/Kennedale
Brownwood vs. Kennedale
2 of 3
Game 1: 7:30 p.m. Friday, Mineral Wells HS
Game 2: 10 a.m. Saturday, Mineral Wells HS
Game 3: 30 minutes after Game 2, if necessary
SHSBulldog00
05-04-2012, 10:51 AM
Region II
Carrollton Ranchview vs. Sanger
2 of 3
Gm. 1: nsr
Gm. 2: 6:30 Friday at Frisco Lone Star
Gm. 3 (if nec.): following Game 2
Celina vs. Farmersville
2 of 3
Gm. 1: 7:00 Friday at Frisco
Gm. 2: 2:00 Saturday at Frisco
Gm. 3 (if nec.): following Game 2
Crandall vs. Henderson
2 of 3
Game 1: Crandall 9, Henderson 7
Gm. 2: 6:30 Friday at Brownsboro
Gm. 3 (if nec.): 11a.m. Saturday at Brownsboro
Lindale vs. Gladewater
2 of 3
Game 1: Friday 6:00p.m. @ Lindale
Game 2: Saturday 4:00p.m. @ Gladewater
Game 3: Saturday 6:00p.m. @ Gladewater
Lucas Lovejoy vs. Bonham
Listen Here: http://www.sportsgram.net/index.php
2 of 3
Gm. 1: Lovejoy 5, Bonham 0
Gm. 2: 7:00 Friday at McKinney North
Gm. 3 (if nec.): noon Saturday, McKinney North
Pilot Point vs. Princeton
2 of 3
Gm. 1: Pilot Point 11, Princeton 1
Gm. 2: 5:30 Friday at Prosper
Gm. 3: following Game 2 (if necc.)
Paris North Lamar vs. Van
2 of 3
Game 1: North Lamar 5, Van 0
Game 2: 7pm Friday @ Sulphur Springs
Game 3: Noon Saturday @ Sulphur Springs (if nec.)
North Forney vs. Carthage
Listen Here: http://www.legacysportsnetwork.com/
2 of 3
Gm. 1: 7:00 Friday at Bullard HS
Gm. 2: 1:00 Saturday at Bullard HS
Gm. 3 (if nec.): following Game 2[/QUOTE]
SHSBulldog00
05-04-2012, 11:11 AM
Region III
Groesbeck vs. Pollok Central
Game 1: Groesbeck 4, Pollok Central 3
Game 2: Friday
Game 3: if nec
Lufkin Hudson vs. China Spring
2 of 3
Game 1: Friday 6:30pm @ Lufkin Hudson
Game 2: Saturday 4pm @ China Spring
Game 3: 30 minutes after game 2 if necessary
Sealy vs. Liberty
1 Game Playoff
Friday 7pm @ Dekaney HS, Spring
Huffman Hargrave vs. Rockdale
1 Game Playoff
Hargrave 7, Rockdale 3
Huffman Hargrave Wins Series and will play the winner of Sealy/Liberty
Robinson vs. Huntington
2 of 3
Game 1: Huntington 4, Robinson 3
Game 2: Friday 7pm @ Madisonville
Game 3: Saturday 10am @ Madisonville (if necc.)
Rusk vs. Lorena
1 Game Playoff
Friday 7:30pm @ Fairfield HS
La Grange vs. Splendora
2 of 3
Game 1: Splendora 1, La Grange 0 (8 innings)
Game 2: Friday @ 5:00 p.m. Navasota HS
Game 3: Friday @ 7:00 p.m. Navasota HS (If necessary)
Silsbee vs. Giddings
1 Game Playoff
Friday, 7pm Humble Summer Creek HS
SHSBulldog00
05-04-2012, 11:15 AM
Region IV
Pleasanton vs. Lampasas
Listen Here: http://www.lampasasradio.com/sports
1 Game Playoff
Friday 7pm @ Kerrville Tivy
Bandera vs. Cuero
1 Game Playoff
Friday 7pm @ Judson HS, Converse
La Feria vs. Columbia
2 of 3
Game 1: Friday: 7:30 @ Sinton
Game 2: Saturday 12 @ Sinton
Game 3: Saturday 30 min after Game 2 if needed
Sinton vs. Robstown
2 of 3
Game 1: Friday 7pm Game @ Robstown
Game 2: Saturday 5pm @ Sinton
Game 3: 30 minutes after game 2 if necessary
Devine vs. Fredericksburg
2 of 3
Game 1: Friday 7pm @ Schreiner University in Kerrville
Game 2: Saturday 11am @ Schreiner University @ Kerrville
Game 3: 30 minutes after game 2 if necessary
Liberty Hill vs. La Vernia
1 Game Playoff
Liberty Hill 10, La Vernia 9
Liberty Hill Wins Series and will play the winner of Devine/Fredericksburg
Lyford vs. Needville
2 of 3
Game 1: Friday 6:30pm @ Rockport – Fulton
Game 2: Saturday 10am @ Rockport – Fulton
Game 3: Saturday 12pm (if needed)
Sweeny vs. Zapata
1 Game Playoff
Friday 7:30pm @ Beeville HS
SHSBulldog00
05-04-2012, 06:07 PM
Back on Top
SHSBulldog00
05-05-2012, 12:06 PM
Region I
Andrews vs. Shallowater
2 of 3
Game 1: NSR
Game 2: noon Saturday, Snyder HS
Game 3: 30 minutes after Game 2, if necessary
Lubbock Cooper vs. Seminole
2 of 3
Game 1: Cooper 14, Seminole 0
Game 2: 3 p.m. Saturday, Cooper HS
Game 3: 30 minutes after Game 2, if necessary
West vs. Graham
Listen Here: http://www.bigredsportsnetwork.com/
2 of 3
Game 1: West 8, Graham 1
Game 2: Saturday at 5pm @ Saginaw Boswell
Game 3: 20 minutes after Game 2 (if necessary)
Burburnett vs. Mineral Wells
1 Game Playoff
Burkburnett 8, Mineral Wells 0
Burkburnett will play winner of West/Graham
Pecos vs. Lamesa
2 of 3
Game 1: Lamesa 12, Pecos 4
Game 2: Lamesa 16, Pecos 6
Lamesa Wins Series (2-0) and will play the winner of Pampa and Midland Greenwood
Pampa vs. Midland Greenwood
2 of 3
Game 1: Pampa 12, Greenwood 2
Game 2: 11 a.m. Saturday, Plainview HS
Game 3: 30 minutes after Game 2, if necessary
Burleson Centennial vs. Iowa Park
1 Game Playoff
Iowa Park 1, Burleson Centennial 0
Iowa Park Wins Series and will play winner of Brownwood/Kennedale
Brownwood vs. Kennedale
2 of 3
Game 1: NSR
Game 2: 10 a.m. Saturday, Mineral Wells HS
Game 3: 30 minutes after Game 2, if necessary
SHSBulldog00
05-05-2012, 12:22 PM
Region II
Carrollton Ranchview vs. Sanger
2 of 3
Gm. 1: Sanger 5, Ranchview 0
Gm. 2: Sanger 17, Ranchview 0
Sanger Wins Series (2-0) and will play Winner of Celina/Farmersville
Celina vs. Farmersville
2 of 3
Gm. 1: Celina 18, Farmersville 0
Gm. 2: 2:00 Saturday at Frisco
Gm. 3 (if nec.): following Game 2
Crandall vs. Henderson
2 of 3
Game 1: Crandall 9, Henderson 7
Gm. 2: NSR
Gm. 3 (if nec.): 11a.m. Saturday at Brownsboro
Lindale vs. Gladewater
2 of 3
Game 1: NSR
Game 2: Saturday 4:00p.m. @ Gladewater
Game 3: Saturday 6:00p.m. @ Gladewater
Lucas Lovejoy vs. Bonham
Listen Here: http://www.sportsgram.net/index.php
2 of 3
Gm. 1: Lovejoy 5, Bonham 0
Gm. 2: Lovejoy 11, Bonham 7 (8 innings)
Lucas Lovejoy Wins Series (2-0) and will play Pilot Point
Pilot Point vs. Princeton
2 of 3
Gm. 1: Pilot Point 11, Princeton 1
Gm. 2: Pilot Point 5, Princeton 1
Pilot Point Wins Series (2-0) and will play Lucas Lovejoy
Paris North Lamar vs. Van
2 of 3
Game 1: North Lamar 5, Van 0
Game 2: North Lamar 4, Van 2
Paris North Lamar Wins Series (2-0) and will play the Winner of North Forney/Carthage
North Forney vs. Carthage
Listen Here: http://www.legacysportsnetwork.com/
2 of 3
Gm. 1: North Forney2, Carthage 0
Gm. 2: 1:00 Saturday at Bullard HS
Gm. 3 (if nec.): following Game 2[/QUOTE][/QUOTE]
SHSBulldog00
05-05-2012, 12:37 PM
[QUOTE=SHSBulldog00;1673374]Region III
Groesbeck vs. Pollok Central
Game 1: Groesbeck 4, Pollok Central 3
Game 2: NSR (Central Won)
Game 3: Central 5, Groesbeck 4
Pollok Central Wins Series (2-1) and will play Winner of Lufkin Hudson/China Spring
Lufkin Hudson vs. China Spring
2 of 3
Game 1: Lufkin Hudson 10, China Spring 0
Game 2: Saturday 4pm @ China Spring
Game 3: 30 minutes after game 2 if necessary
Sealy vs. Liberty
1 Game Playoff
Liberty 5, Sealy 3
Liberty will play Huffman Hargrave
Huffman Hargrave vs. Rockdale
1 Game Playoff
Hargrave 7, Rockdale 3
Huffman Hargrave Wins Series and will playLiberty
Robinson vs. Huntington
2 of 3
Game 1: Huntington 4, Robinson 3
Game 2: Robinson 6, Huntington 5
Game 3: Saturday 10am @ Madisonville (if necc.)
Rusk vs. Lorena
1 Game Playoff
Rusk 1, Lorena 0
Rusk will play Winner of Robinson/Huntington
La Grange vs. Splendora
2 of 3
Game 1: Splendora 1, La Grange 0 (8 innings)
Game 2: Splendora 6, La Grange 2
Splendora Wins Series (2-0) and will play Silsbee
Silsbee vs. Giddings
1 Game Playoff
Silsbee 1, Giddings 0
Silsbee will play Splendora
SHSBulldog00
05-05-2012, 12:50 PM
Region IV
Pleasanton vs. Lampasas
1 Game Playoff
Lampasas 3, Pleasanton 1
Lampasas will play Bandera
Bandera vs. Cuero
1 Game Playoff
Bandera 11, Cuero 7
Bandera will play Lampasas
La Feria vs. Columbia
2 of 3
Game 1: Columbia 10, La Feria 1
Game 2: Saturday 12 @ Sinton
Game 3: Saturday 30 min after Game 2 if needed
Sinton vs. Robstown
2 of 3
Game 1: Robstown 6, Sinton 3
Game 2: Saturday 5pm @ Sinton
Game 3: 30 minutes after game 2 if necessary
Devine vs. Fredericksburg
2 of 3
Game 1: Devine 4, Fredericksburg?
Game 2: Saturday 11am @ Schreiner University @ Kerrville
Game 3: 30 minutes after game 2 if necessary
Liberty Hill vs. La Vernia
1 Game Playoff
Liberty Hill 10, La Vernia 9
Liberty Hill Wins Series and will play the winner of Devine/Fredericksburg
Lyford vs. Needville
2 of 3
Game 1: Needville 3, Lyford 1
Game 2: Saturday 10am @ Rockport – Fulton
Game 3: Saturday 12pm (if needed)
Sweeny vs. Zapata
1 Game Playoff
Sweeny 16, Zapata 0 (3 innings)
Sweeny will play Winner of Lyford/Needville
SHSBulldog00
05-06-2012, 12:27 AM
Region I
Andrews vs. Shallowater
2 of 3
Game 1: Andrews 8, Shallowater 2
Game 2: Andrews 11, Shallowater 7
Andrews Wins Series (2-0) and will play Lubbock Cooper
Lubbock Cooper vs. Seminole
2 of 3
Game 1: Cooper 14, Seminole 0
Game 2: Cooper 7, Seminole 1
Lubbock Cooper Wins Series (2-0) and will play Andrews
West vs. Graham
2 of 3
Game 1: West 8, Graham 1
Game 2: West 8, Graham 1
West Wins Series (2-0) and will play Burkburnett
Burburnett vs. Mineral Wells
1 Game Playoff
Burkburnett 8, Mineral Wells 0
Burkburnett will play West
Pecos vs. Lamesa
2 of 3
Game 1: Lamesa 12, Pecos 4
Game 2: Lamesa 16, Pecos 6
Lamesa Wins Series (2-0) and will play Pampa
Pampa vs. Midland Greenwood
2 of 3
Game 1: Pampa 12, Greenwood 2
Game 2: Pampa 3, Greenwood 2
Pampa Wins Series (2-0) and will play Lamesa
Burleson Centennial vs. Iowa Park
1 Game Playoff
Iowa Park 1, Burleson Centennial 0
Iowa Park Wins Series and will play Kennedale
Brownwood vs. Kennedale
1 Game Playoff
Kennedale 1, Brownwood 0 (8 innings)
Kennedale will play Iowa Park
SHSBulldog00
05-06-2012, 12:56 AM
Region II
Carrollton Ranchview vs. Sanger
2 of 3
Gm. 1: Sanger 5, Ranchview 0
Gm. 2: Sanger 17, Ranchview 0
Sanger Wins Series (2-0) and will play Celina
Celina vs. Farmersville
2 of 3
Gm. 1: Celina 18, Farmersville 0
Gm. 2: Celina 8, Farmersville 0
Celina Wins Series (2-0) and will play Sanger
Crandall vs. Henderson
2 of 3
Game 1: Crandall 9, Henderson 7
Gm. 2: Henderson 10, Crandall 7
Gm. 3: Henderson 6, Crandall 0
Henderson Wins Series (2-1) and will play Gladwater
Lindale vs. Gladewater
2 of 3
Game 1: Gladewater 2, Lindale 1
Game 2: Gladewater 11, Lindale 10 (8 innings)
Gladwater Wins Series (2-0) and will play Henderson
Lucas Lovejoy vs. Bonham
2 of 3
Gm. 1: Lovejoy 5, Bonham 0
Gm. 2: Lovejoy 11, Bonham 7 (8 innings)
Lucas Lovejoy Wins Series (2-0) and will play Pilot Point
Pilot Point vs. Princeton
2 of 3
Gm. 1: Pilot Point 11, Princeton 1
Gm. 2: Pilot Point 5, Princeton 1
Pilot Point Wins Series (2-0) and will play Lucas Lovejoy
Paris North Lamar vs. Van
2 of 3
Game 1: North Lamar 5, Van 0
Game 2: North Lamar 4, Van 2
Paris North Lamar Wins Series (2-0) and will play North Forney
North Forney vs. Carthage
2 of 3
Gm. 1: North Forney 2, Carthage 0
Gm. 2: North Forney 8, Carthage 1
North Forney Wins Series (2-0) and will play Paris North Lamar
SHSBulldog00
05-06-2012, 01:03 AM
Region III
Groesbeck vs. Pollok Central
Game 1: Groesbeck 4, Pollok Central 3
Game 2: Pollok Central 4, Groesbeck 0
Game 3: Central 5, Groesbeck 4
Pollok Central Wins Series (2-1) and will play Lufkin Hudson
Lufkin Hudson vs. China Spring
2 of 3
Game 1: Lufkin Hudson 10, China Spring 0
Game 2: Lufkin Hudson 13, China Spring 0
Lufkin Hudson Wins Series (2-0) and will play Pollok Central
Sealy vs. Liberty
1 Game Playoff
Liberty 5, Sealy 3
Liberty will play Huffman Hargrave
Huffman Hargrave vs. Rockdale
1 Game Playoff
Hargrave 7, Rockdale 3
Huffman Hargrave Wins Series and will play Liberty
Robinson vs. Huntington
2 of 3
Game 1: Huntington 4, Robinson 3
Game 2: Robinson 6, Huntington 5
Game 3: Robinson 9, Huntington 6
Robinson Wins Series (2-1) and will play Rusk
Rusk vs. Lorena
1 Game Playoff
Rusk 1, Lorena 0
Rusk will play Robinson
La Grange vs. Splendora
2 of 3
Game 1: Splendora 1, La Grange 0 (8 innings)
Game 2: Splendora 6, La Grange 2
Splendora Wins Series (2-0) and will play Silsbee
Silsbee vs. Giddings
1 Game Playoff
Silsbee 1, Giddings 0
Silsbee will play Splendora
SHSBulldog00
05-06-2012, 01:14 AM
Region IV
Pleasanton vs. Lampasas
1 Game Playoff
Lampasas 3, Pleasanton 1
Lampasas will play Bandera
Bandera vs. Cuero
1 Game Playoff
Bandera 11, Cuero 7
Bandera will play Lampasas
La Feria vs. Columbia
2 of 3
Game 1: Columbia 10, La Feria 1
Game 2: Columbia 12, La Feria 2
Columbia Wins Series (2-0) and will play Robstown
Sinton vs. Robstown
2 of 3
Game 1: Robstown 6, Sinton 3
Game 2: Robstown 14, Sinton 13
Robstown Wins Series (2-0) and will play Columbia
Devine vs. Fredericksburg
2 of 3
Game 1: Devine 4, Fredericksburg3
Game 2: Fredericksburg 12, Devine 1
Game 3: Fredericksburg 10, Devine 2
Fredericksburg Wins Series (2-1) and will play Liberty Hill
Liberty Hill vs. La Vernia
1 Game Playoff
Liberty Hill 10, La Vernia 9
Liberty Hill Wins Series and will play Fredericksburg
Lyford vs. Needville
2 of 3
Game 1: Needville 3, Lyford 1
Game 2: Lyford 8, Needville 5
Game 3: Needville 15, Lyford 11
Needville Wins Series (2-1) and will play Sweeny
Sweeny vs. Zapata
1 Game Playoff
Sweeny 16, Zapata 0 (3 innings)
Sweeny will play Needville
Powered by vBulletin® Version 4.2.3 Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.