View Full Version : Softball Playoff Locks
SHSBulldog00
04-24-2012, 10:53 AM
I am still missing info in Region's 1,2 & 3. Post Playoff info if available
Here is what I have
Region 1
District 1
W
R
T
District 2
W Lubbock Cooper
R
T
District 3
W
R
T
District 4
W Andrews
R Midland Greenwood
T Fort Stockton
District 5
W Brownwood
R Snyder
T Sweetwater
District 6
W Burkburnett
R
T
District 7
W Burleson Centennial
R Mineral Wells
T
District 8
W West
R Kennedale
T Hillsboro
SHSBulldog00
04-24-2012, 11:04 AM
Region 2
District 9
W Pilot Point
R Sanger
T Aubrey
District 10
W Celina
R Bonham
T Van Alstyne
District 11
W Lucas Lovejoy
R Princeton
T Farmersville
District 12
W
R
T
District 13
W North Forney
R Crandall
T
District 14
W Lindale
R Van
T Canton
District 15
W Paris North Lamar
R
T
District 16
W Henderson
R Carthage
T Gladewater
SHSBulldog00
04-24-2012, 11:21 AM
Region 3
District 17
W Rusk
R
T
District 18
W Huntington
R Lufkin Hudson
T
District 19
W Lorena
R China Spring
T Robinson
District 20
W Groesbeck
R Madisonville
T Palestine Westwood
District 21
W Silsbee
R Bridge City
T Orangefield
District 22
W Huffman Hargrave
R Splendora
T Liberty
District 23
W La Grange
R Rockdale
T Giddings
District 24
W
R
T
SHSBulldog00
04-24-2012, 11:29 AM
Region 4
District 25
W Liberty Hill
R Lampasas
T Burnet
District 26
W Bandera
R Fredericksburg
T Wimberley
District 27
W Devine
R Crystal City
T Somerset
District 28
W Pleasanton
R La Vernia
T Cuero
District 29
W Sweeny
R Columbia
T Needville
District 30
W Sinton
R Goliad
T Aransas Pass
District 31
W Lyford
R Robstown
T Corpus Christi West Oso
District 32
W La Feria
R Zapata
T RGC Grulla
SHSBulldog00
04-24-2012, 12:26 PM
Post Playoff info if available Region 1 Updated
Here is what I have
Region 1
District 1
W Pampa
R Perryton
T Borger
District 2
W Lubbock Cooper
R Lamesa
T Shallowater
District 3
W Pecos
R Presidio
T Clint
District 4
W Andrews
R Midland Greenwood
T Seminole
District 5
W Brownwood
R Snyder
T Sweetwater
District 6
W Burkburnett
R
T
District 7
W Burleson Centennial
R Mineral Wells
T
District 8
W West
R Kennedale
T Hillsboro
SHSBulldog00
04-24-2012, 12:29 PM
Updated
Region 2
District 9
W Pilot Point
R Sanger
T Aubrey
District 10
W Celina
R Bonham
T Van Alstyne
District 11
W Lucas Lovejoy
R Farmersville
T Princeton
District 12
W
R
T
District 13
W North Forney
R Crandall
T
District 14
W Lindale
R Van
T Canton
District 15
W Paris North Lamar
R Atlanta
T Texarkana Pleasant Grove
District 16
W Henderson
R Carthage
T Gladewater
SHSBulldog00
04-24-2012, 12:32 PM
Updated
Region 3
District 17
W Rusk
R
T
District 18
W Huntington
R Lufkin Hudson
T
District 19
W Robinson
R China Spring
T Lorena
District 20
W Groesbeck
R Madisonville
T Palestine Westwood
District 21
W Silsbee
R Bridge City
T Orangefield
District 22
W Huffman Hargrave
R Splendora
T Liberty
District 23
W La Grange
R Rockdale
T Giddings
District 24
W Sealy
R Bellville
T Columbus
SHSBulldog00
04-24-2012, 12:33 PM
Pairings are set Location's will be posted as I receive them.
Region 4
District 25
W Liberty Hill
R Lampasas
T Burnet
District 26
W Bandera
R Fredericksburg
T Wimberley
District 27
W Devine
R Crystal City
T Somerset
District 28
W Pleasanton
R La Vernia
T Cuero
District 29
W Sweeny
R Columbia
T Needville
District 30
W Sinton
R Goliad
T Aransas Pass
District 31
W Lyford
R Robstown
T Corpus Christi West Oso
District 32
W La Feria
R Zapata
T RGC Grulla
SHSBulldog00
04-24-2012, 11:44 PM
Region 1 Complete
District 1
W Pampa
R Perryton
T Borger
District 2
W Lubbock Cooper
R Lamesa
T Shallowater
District 3
W Pecos
R Presidio
T Clint
District 4
W Andrews
R Midland Greenwood
T Seminole
District 5
W Brownwood
R Snyder
T Sweetwater
District 6
W Burkburnett
R Iowa Park
T Graham
District 7
W Burleson Centennial
R Mineral Wells
T Fort Worth Castleberry
District 8
W West
R Kennedale
T Hillsboro
SHSBulldog00
04-24-2012, 11:48 PM
Updated
Missing District 13 3rd placed team
Region 2
District 9
W Pilot Point
R Sanger
T Aubrey
District 10
W Celina
R Bonham
T Van Alstyne
District 11
W Lucas Lovejoy
R Farmersville
T Princeton
District 12
W Carrollton Ranchview
R Fort Worth Diamond Hill - Jarvis
T Fort Worth Polytechnic
District 13
W North Forney
R Crandall
T
District 14
W Lindale
R Van
T Canton
District 15
W Paris North Lamar
R Atlanta
T Texarkana Pleasant Grove
District 16
W Henderson
R Carthage
T Gladewater
SHSBulldog00
04-24-2012, 11:50 PM
Updated
Missing District 17 2nd and 3rd placed teams
Region 3
District 17
W Rusk
R
T
District 18
W Huntington
R Lufkin Hudson
T Pollok Central
District 19
W Robinson
R China Spring
T Lorena
District 20
W Groesbeck
R Madisonville
T Palestine Westwood
District 21
W Silsbee
R Bridge City
T Orangefield
District 22
W Huffman Hargrave
R Splendora
T Liberty
District 23
W La Grange
R Rockdale
T Giddings
District 24
W Sealy
R Bellville
T Columbus
cdawg
04-25-2012, 10:49 AM
District 18
W Hudson
R Huntington
T Pollok Central
Central won playoff game with Jasper for third place spot
SHSBulldog00
04-25-2012, 05:04 PM
District 18
W Hudson
R Huntington
T Pollok Central
Central won playoff game with Jasper for third place spot
Thank you for the correction.
SHSBulldog00
04-25-2012, 05:06 PM
Complete
Region 2
District 9
W Pilot Point
R Sanger
T Aubrey
District 10
W Celina
R Bonham
T Van Alstyne
District 11
W Lucas Lovejoy
R Farmersville
T Princeton
District 12
W Carrollton Ranchview
R Fort Worth Diamond Hill - Jarvis
T Fort Worth Polytechnic
District 13
W North Forney
R Crandall
T Ferris
District 14
W Lindale
R Van
T Canton
District 15
W Paris North Lamar
R Atlanta
T Texarkana Pleasant Grove
District 16
W Henderson
R Carthage
T Gladewater
SHSBulldog00
04-25-2012, 05:14 PM
Missing District 17 2nd and 3rd placed teams
Region 3
District 17
W Rusk
R
T
District 18
W Lufkin Hudson
R Huntington
T Pollok Central
District 19
W Robinson
R China Spring
T Lorena
District 20
W Groesbeck
R Madisonville
T Palestine Westwood
District 21
W Silsbee
R Bridge City
T Orangefield
District 22
W Huffman Hargrave
R Splendora
T Liberty
District 23
W La Grange
R Rockdale
T Giddings
District 24
W Sealy
R Bellville
T Columbus
SHSBulldog00
04-25-2012, 07:04 PM
All Regions Now Complete
Region 3
District 17
W Rusk
R Bullard
T Tyler Chapel Hill
District 18
W Lufkin Hudson
R Huntington
T Pollok Central
District 19
W Robinson
R China Spring
T Lorena
District 20
W Groesbeck
R Madisonville
T Palestine Westwood
District 21
W Silsbee
R Bridge City
T Orangefield
District 22
W Huffman Hargrave
R Splendora
T Liberty
District 23
W La Grange
R Rockdale
T Giddings
District 24
W Sealy
R Bellville
T Columbus
If you have dates and times please send them to me or post them here. I will Start another thread with Playoff info later.
Powered by vBulletin® Version 4.2.3 Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.