LH Panther Mom
12-17-2010, 06:05 AM
For those of you not able to attend championship weekend in Dallas, here's a list of games. I don't know how many, other than the Saturday Jerry World games will be on FSSW. TSRN shows more than the American-Statesman had.
If anyone knows FOR SURE that more will be on TV, please let us know!
TSRN Sports Schedule (http://tsrnsports.com/Broadcast/Broadcast-Schedule-2009.htm)
FRIDAY:
CLASS 4A, DIVISION II
Aledo (15-0) vs. La Marque (11-3), 8 p.m., Cowboys Stadium, Arlington
Class 3A, Division II
Carthage (13-2) vs. Coldspring-Oakhurst (14-1), 4 p.m., Cowboys Stadium, Arlington
Class A, Division II
Windthorst (13-1) vs. Falls City (13-1), 7:30 p.m., Newsom Stadium, Mansfield, LIVE FoxSportsSouthwest.com
SATURDAY
Class 5A, Division I
Euless Trinity (15-0) vs. Pearland (15-0), 8 p.m., Cowboys Stadium, LIVE Fox Sports SW
Class 5A, Division II
Cibolo Steele (13-2) vs. Denton Guyer (13-2), 4 p.m., Cowboys Stadium, LIVE Fox Sports
Class 4A, Division I
Lake Travis (13-2) vs. Denton Ryan (15-0), noon, Cowboys Stadium, LIVE Fox Sports
Class 2A, Division I
Cameron Yoe (14-0) vs. Daingerfield (13-1), 8 p.m., Newsom, Stadium in Mansfield, LIVE FoxSportsSouthwest.com
Class 2A, Division II
Lexington (14-0) vs. Idalou (11-3), 4 p.m., Newsom Stadium in Mansfield
Class A, Division I
Mart (12-2) vs. Goldthwaite (12-2), 12 p.m., Newsom Stadium in Mansfield
If anyone knows FOR SURE that more will be on TV, please let us know!
TSRN Sports Schedule (http://tsrnsports.com/Broadcast/Broadcast-Schedule-2009.htm)
FRIDAY:
CLASS 4A, DIVISION II
Aledo (15-0) vs. La Marque (11-3), 8 p.m., Cowboys Stadium, Arlington
Class 3A, Division II
Carthage (13-2) vs. Coldspring-Oakhurst (14-1), 4 p.m., Cowboys Stadium, Arlington
Class A, Division II
Windthorst (13-1) vs. Falls City (13-1), 7:30 p.m., Newsom Stadium, Mansfield, LIVE FoxSportsSouthwest.com
SATURDAY
Class 5A, Division I
Euless Trinity (15-0) vs. Pearland (15-0), 8 p.m., Cowboys Stadium, LIVE Fox Sports SW
Class 5A, Division II
Cibolo Steele (13-2) vs. Denton Guyer (13-2), 4 p.m., Cowboys Stadium, LIVE Fox Sports
Class 4A, Division I
Lake Travis (13-2) vs. Denton Ryan (15-0), noon, Cowboys Stadium, LIVE Fox Sports
Class 2A, Division I
Cameron Yoe (14-0) vs. Daingerfield (13-1), 8 p.m., Newsom, Stadium in Mansfield, LIVE FoxSportsSouthwest.com
Class 2A, Division II
Lexington (14-0) vs. Idalou (11-3), 4 p.m., Newsom Stadium in Mansfield
Class A, Division I
Mart (12-2) vs. Goldthwaite (12-2), 12 p.m., Newsom Stadium in Mansfield