View Full Version : 2010 Playoffs
LH Panther Mom
11-06-2010, 08:13 AM
REGION I:
District 1:
Pampa Harvesters, DI
Borger Bulldogs, DII (W)
Dalhart Golden Wolves, DII (R)
District 2:
Lubbock Cooper Pirates, DI
Lubbock Estacado Matadors, DII (W)
Shallowater Mustangs, DII (R)
District 3:
Clint Mountain View Lobos, DI
Pecos Eagles, DII (W)
Clint Lions, DII (R)
District 4:
Andrews Mustangs, DI
Monahans Loboes, DII (W)
Seminole Indians, DII (R)
District 5:
Abilene Wylie Bulldogs, DI
Brownwood Lions, DII (W)
Snyder Tigers, DII (R)
District 6:
Burkburnett Bulldogs, DI
Graham Steers, DII (W)
Iowa Park Hawks, DII (R)
District 7:
Mineral Wells Rams, DI
Bridgeport Bulls, DII (W)
Decatur Eagles, DII (R)
District 8:
Alvarado Indians, DI
Kennedale Wildcats, DII (W)
West Trojans, DII (R)
REGION II:
District 9:
Sanger Indians, DI
Argyle Eagles, DII (W)
Gainesville Leopards, DII (R)
District 10:
Celina Bobcats, DI
Van Alstyne Panthers, DII (W)
Anna Coyotes, DII (R)
District 11:
Lucas Lovejoy Leopards, DI
Prosper Eagles, DII (W)
Princeton Panthers, DII (R)
District 12:
Dallas A. Maceo Smith Falcons, DI
Dallas Madison Trojans, DII (W)
Carrollton Ranchview Wolves, DII (R)
District 13:
North Forney Falcons, DI
Crandall Pirates, DII (W)
Ferris Yellowjackets, DII (R)
District 14:
Lindale Eagles, DI
Canton Eagles, DII (W)
Van Vandals, DII (R)
District 15:
Paris North Lamar Panthers, DI
Texarkana Liberty-Eylau Leopards, DII (W)
Texarkana Pleasant Grove Hawks, DII (R)
District 16:
Henderson Lions, DI
Carthage Bulldogs, DII (W)
Gilmer Buckeyes, DII (R)
LH Panther Mom
11-06-2010, 09:35 AM
REGION III:
District 17:
Tyler Chapel Hill Bulldogs, DI
Athens Hornets, DII (W)
Brownsboro Bears, DII (R)
District 18:
Center Roughriders, DI
Kirbyville Wildcats, DII (W)
Diboll Lumberjacks, DII (R)
District 19:
Gatesville Hornets, DI
Lorena Leopards, DII (W)
La Vega Pirates, DII (R)
District 20:
Madisonville Mustangs, DI
Fairfield Eagles, DII (W)
Mexia Black Cats, DII (R)
District 21:
Silsbee Tigers, DI
West Orange-Stark Mustangs, DII (W)
Bridge City Cardinals, DII (R)
District 22:
Huffman Hargrave Falcons, DI
Coldspring-Oakhurst Trojans, DII (W)
Liberty Panthers, DII (R)
District 23:
Navasota Rattlers, DI
Giddings Buffaloes, DII (W)
Rockdale Tigers, DII (R)
District 24:
Sealy Tigers, DI
Columbus Cardinals, DII (W)
Brookshire Royal Falcons, DII (R)
REGION IV:
District 25:
Burnet Bulldogs, DI
Liberty Hill Panthers, DII (W)
Llano Yellowjackets, DII (R)
District 26:
Canyon Lake Hawks, DI
Wimberley Texans, DII (W)
Navarro Panthers, DII (R)
District 27:
Somerset Bulldogs, DI
Hondo Owls, DII (W)
Devine Warhorses, DII (R)
District 28:
La Vernia Bears, DI
Cuero Gobblers, DII (W)
San Antonio Sam Houston Hurricanes, DII (R)
District 29:
West Columbia Roughnecks, DI
Needville Bluejays, DII (W)
Sweeny Bulldogs, DII (R)
District 30:
Sinton Pirates, DI
Ingleside Mustangs, DII (W)
Mathis Pirates, DII (R)
District 31:
Corpus Christi Miller Buccaneers, DI
Raymondville Bearkats, DII (W)
Robstown Cottonpickers, DII (R)
District 32:
Zapata Hawks, DI
Port Isabel Tarpons, DII (W)
Rio Hondo Bobcats, DII (R)
LH Panther Mom
11-06-2010, 12:18 PM
DIVISION I - BI-DISTRICT
REGION I
Pampa Harvesters vs Lubbock Cooper Pirates, Friday, November 12, 7:30 pm, Kimbrough Memorial Stadium, Canyon (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=781), Lubbock Cooper 55 Pampa 28
Clint Mountain View Lobos vs Andrews Mustangs, Friday, November 12, 7:30 pm, Eagle Stadium, Pecos (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=492), Andrews 52 Clint Mountain View 14
Abilene Wylie Bulldogs vs Burkburnett Bulldogs, Thursday, November 11, 7:30 pm, Ram Stadium, Mineral Wells (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=684), Abilene Wylie 40 Burkburnett 23
Mineral Wells Rams vs Alvarado Indians, Friday, November 12, 7:30 pm, Brewer Bear Stadium, Fort Worth (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1269), Alvarado 42 Mineral Wells 21
REGION II
Sanger Indians vs Celina Bobcats, Friday, November 12, 7:30 pm, C. H. Collins Complex, Denton (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=647), Celina 49 Sanger 7
Lucas Lovejoy Leopards vs Dallas A. Maceo Smith Falcons, Friday, November 12, 7:30 pm, Eagle-Mustang Stadium, Richardson (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=237), Lucas Lovejoy 56 Dallas A. Maceo Smith 22
North Forney Falcons vs Lindale Eagles, Friday, November 12, 7:30 pm, Wildcat Stadium, Whitehouse (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=509), Lindale 48 North Forney 2
Paris North Lamar Panthers vs Henderson Lions, Saturday, November 13, 3:00 pm, E. H. Hanby Stadium, Mesquite (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=231), Henderson 49 Paris North Lamar 12
REGION III
Tyler Chapel Hill Bulldogs vs Center Roughriders, Friday, November 12, 7:30 pm, Abe Martin Stadium, Lufkin (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=417), Tyler Chapel Hill 48 Center 18
Gatesville Hornets vs Madisonville Mustangs, Thursday, November 11, 7:30 pm, Lion Memorial Stadium, Ennis (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=115), Madisonville 42 Gatesville 30
Silsbee Tigers vs Huffman Hargrave Falcons, Thursday, November 11, 7:00 pm, Provost Umphrey Stadium, Lamar University, Beaumont (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=339) Huffman 48, Silsbee 44
Navasota Rattlers vs Sealy Tigers, Friday, November 12, 7:30 pm, Waller ISD Stadium, Waller (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1289), Navasota 33 Sealy 17
REGION IV
Burnet Bulldogs vs Canyon Lake Hawks, Friday, November 12, 7:30 pm, Mustang Stadium, Marble Falls (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1302), Canyon Lake 27 Burnet 20
Somerset Bulldogs vs La Vernia Bears, Saturday, November 13, 6:00 pm, Comalander Stadium (Blossom), San Antonio (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=842), Somerset 29 La Vernia 21
West Columbia Roughnecks vs Sinton Pirates, Friday, November 12, 7:30 pm, Pirate Stadium, Sinton (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=210), West Columbia 28 Sinton 21
Corpus Christi Miller Buccaneers vs Zapata Hawks, Friday, November 12, 7:30 pm, Buccaneer Stadium, Corpus Christi (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=203), Corpus Christi Miller 48 Zapata 33
LH Panther Mom
11-06-2010, 01:00 PM
DIVISION II - BI-DISTRICT
REGION I
Borger Bulldogs vs Shallowater Mustangs, Saturday, November 13, 2:00 pm, Dick Bivins Stadium, Amarillo (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=722), Borger 38 Shallowater 21
Pecos Eagles vs Seminole Indians, Thursday, November 11, 7:30 pm, Ratliff Stadium, Odessa (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1002), Seminole 28 Pecos 0
Brownwood Lions vs Iowa Park Hawks, Thursday, November 11, 7:00 pm, Porcupine Stadium, Springtown (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1294), Brownwood 88 Iowa Park 24
Bridgeport Bulls vs West Trojans, Friday, November 12, 7:30 pm, Eagle Stadium, Desoto (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=232), Bridgeport 43 West 6
Dalhart Golden Wolves vs Lubbock Estacado Matadors, Saturday, November 13, 7:30 pm, Kimbrough Memorial Stadium, Canyon (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=781), Dalhart 32 Lubbock Estacado 28
Clint Lions vs Monahans Loboes, Friday, November 12, 7:30 pm, Jackson Stadium, Sul Ross State University, Alpine (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=587), Monahans 58 Clint 8
Snyder Tigers vs Graham Steers, Thursday, November 11, 7:30 pm, P. E. Shotwell Stadium, Abilene (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=997), Snyder 28 Graham 21 (OT)
Decatur Eagles vs Kennedale Wildcats, Friday, November 12, 7:30 pm, Roughrider Stadium, Saginaw (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1037), Kennedale 42 Decatur 6
REGION II
Argyle Eagles vs Anna Coyotes, Friday, November 12, 7:30 pm, Little Elm Athletic Complex, Little Elm (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1041), Argyle 45 Anna 7
Prosper Eagles vs Carrollton Ranchview Wolves, Thursday, November 11, 7:00 pm, Falcon Stadium, Lake Dallas ISD, Corinth (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=240), Prosper 28 Carrollton Ranchview 6
Crandall Pirates vs Van Vandals, Friday, November 12, 7:30 pm, E. H. Hanby Stadium, Mesquite (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=231), Van 42 Crandall 21
Texarkana Liberty-Eylau Leopards vs Gilmer Buckeyes, Friday, November 12, 7:30 pm, Bobcat Stadium, Hallsville (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=429), Gilmer 43 Texarkana Liberty-Eylau 33
Gainesville Leopards vs Van Alstyne Panthers, Friday, November 12, 7:30 pm, Denton ISD District Stadium, Bronco Field, Denton (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1322), Gainesville 41 Val Alstyne 34
Princeton Panthers vs Dallas Madison Trojans, Friday, November 12, 7:00 pm, Royse City ISD Stadium, Royse City (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1241), Dallas Madison 47 Princeton 6
Ferris Yellowjackets vs Canton Eagles, Friday, November 12, 7:30 pm, Longhorn Stadium, Cedar Hill (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=271), Canton 35 Ferris 0
Texarkana Pleasant Grove Hawks vs Carthage Bulldogs, Friday, November 12, 7:30 pm, Lobo Stadium, Longview (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=537), Carthage 42 Texarkana Pleasant Grove 0
LH Panther Mom
11-06-2010, 02:48 PM
DIVISION II - BI-DISTRICT
REGION III
Athens Hornets vs Diboll Lumberjacks, Friday, November 12, 7:30 pm, Trinity Mother Frances Rose Stadium, Tyler (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=568), Athens 56 Diboll 7
Lorena Leopards vs Mexia Black Cats, Thursday, November 11, 7:00 pm, Wildcat Stadium, Temple (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=190), Lorena 21 Mexia 6
West Orange-Stark Mustangs vs Liberty Panthers, Friday, November 12, 7:30 pm, Provost Umphrey Stadium, Lamar University, Beaumont (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=339), West Orange-Stark 63 Liberty 7
Giddings Buffaloes vs Brookshire Royal Falcons, Friday, November 12, 7:30 pm, Cub Stadium, Brenham (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=59), Brookshire Royal 20 Giddings 13
Brownsboro Bears vs Kirbyville Wildcats, Thursday, November 11, 7:00 pm, Abe Martin Stadium, Lufkin (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=417), Kirbyville 55 Brownsboro 21
La Vega Pirates vs Fairfield Eagles, Friday, November 12, 7:30 pm, Burleson Stadium, Burleson (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=238), La Vega 42 Fairfield 0
Bridge City Cardinals vs Coldspring-Oakhurst Trojans, Friday, November 12, 7:30 pm, Falcon Stadium, Huffman (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1287), Coldspring-Oakhurst 43 Bridge City 13
Rockdale Tigers vs Columbus Cardinals, Friday, November 12, 7:30 pm, Merrill Green Stadium, Bryan (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=181), Columbus 20 Rockdale 19
REGION IV
Liberty Hill Panthers vs Navarro Panthers, Friday, November 12, 7:30 pm, Mustang Stadium, Manor (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1301), Navarro 21 Liberty Hill 20
Hondo Owls vs San Antonio Sam Houston Hurricanes, Friday, November 12, 7:30 pm, South San Stadium, San Antonio (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=854), San Antonio Sam Houston 18 Hondo 13
Needville Bluejays vs Mathis Pirates, Friday, November 12, 7:30 pm, Bobcat Stadium, Texas State University, San Marcos (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=30), Mathis 45 Needville 21
Raymondville Bearkats vs Rio Hondo Bobcats, Friday, November 12, 7:30 pm, J. Lewis Boggus Stadium, Harlingen (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=928), Raymondville 42 Rio Hondo 35
Llano Yellowjackets vs Wimberley Texans, Friday, November 12, 7:30 pm, Dragon Stadium, Round Rock (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=5), Wimberley 55 Llano 20
Devine Warhorses vs Cuero Gobblers, Friday, November 12, 7:30 pm, Eschenburg Field, Floresville (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=919), Cuero 29 Devine 28
Sweeny Bulldogs vs Ingleside Mustangs, Saturday, November 13, 2:00 pm, Memorial Stadium, Victoria (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=405), Sweeny 27 Ingleside 10
Robstown Cottonpickers vs Port Isabel Tarpons, Friday, November 12, 7:30 pm, Tarpon Stadium, Port Isabel (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=956), Robstown 37 Port Isabel 7
LH Panther Mom
11-12-2010, 06:26 AM
DIVISION I - REGIONAL
REGION I
Lubbock Cooper Pirates vs Andrews Mustangs, Friday, November 19, 7:30 pm, Mustang Bowl, Andrews (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=992), Lubbock Cooper 34 Andrews 28 (3 OT)
Abilene Wylie Bulldogs vs Alvarado Indians, Friday, November 19, 7:30 pm, Gordon Wood Stadium, Brownwood (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=84), Alvarado 35 Abilene Wylie 21
REGION II
Celina Bobcats vs Lucas Lovejoy Leopards, Friday, November 19, 7:30 pm, C. H. Collins Complex, Denton (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=647), Lucas Lovejoy 17 Celina 0
Lindale Eagles vs Henderson Lions, Friday, November 19, 7:30 pm, Trinity Mother Frances Rose Stadium, Tyler (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=568), Henderson 42 Lindale 28
REGION III
Tyler Chapel Hill Bulldogs vs Madisonville Mustangs, Thursday, November 18, 7:30 pm, Tiger Stadium, Corsicana (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1042), Tyler Chapel Hill 59 Madisonville 7
Huffman Hargrave Falcons vs Navasota Rattlers, Friday, November 19, 7:30 pm, Tully Stadium, Houston (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=364), Navasota 43 Huffman Hargrave 26
REGION IV
Canyon Lake Hawks vs Somerset Bulldogs, Saturday, November 20, 7:30 pm, Heroes Stadium, San Antonio (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1276), Somerset 25 Canyon Lake 24
West Columbia Roughnecks vs Corpus Christi Miller Buccaneers, Friday, November 19, 7:30 pm, Memorial Stadium, Victoria (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=405), West Columbia 56 Corpus Christi Miller 14
LH Panther Mom
11-14-2010, 07:49 AM
DIVISION II - AREA
REGION I
Borger Bulldogs vs Seminole Indians, Friday, November 19, 7:30 pm, Pirate Stadium, Lubbock Cooper ISD, Woodrow (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1313), Borger 35 Seminole 7
Brownwood Lions vs Bridgeport Bulls, Friday, November 19, 7:30 pm, Memorial Stadium, Stephenville (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=991), Brownwood 61 Bridgeport 31
Dalhart Golden Wolves vs Monahans Loboes, Saturday, November 20, 6:00 pm, Tiger Stadium, Frenship ISD, Wolfforth (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=823), Monahans 32 Dalhart 7
Snyder Tigers vs Kennedale Wildcats, Friday, November 19, 7:30 pm, Chelsey Stadium, Cisco (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=486), Snyder 41 Kennedale 7
REGION II
Argyle Eagles vs Prosper Eagles, Friday, November 19, 7:30 pm, Little Elm Athletic Complex, Little Elm (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1041), Argyle 45 Prosper 14
Van Vandals vs Gilmer Buckeyes, Saturday, November 20, 2:00 pm, Trinity Mother Frances Rose Stadium, Tyler (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=568), Gilmer 50 Van 27
Gainesville Leopards vs Dallas Madison Trojans, Friday, November 19, 7:30 pm, Hawk Stadium, Hebron HS, Carrollton (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=254), Dallas Madison 35 Gainesville 14
Canton Eagles vs Carthage Bulldogs, Friday, November 19, 7:30 pm, Lobo Stadium, Longview (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=537), Carthage 56 Canton 27
REGION III
Athens Hornets vs Lorena Leopards, Friday, November 19, 7:30 pm, Tiger Stadium, Corsicana (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1042), Athens 31 Lorena 7
West Orange-Stark Mustangs vs Brookshire Royal Falcons, Friday, November 19, 7:30 pm, Woodforest Bank Stadium, Conroe ISD, Shenandoah (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1151), Brookshire Royal 24 West Orange-Stark 21
Kirbyville Wildcats vs La Vega Pirates, Thursday, November 18, 7:30 pm, Turner Stadium, Humble (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=365), Kirbyville 43 La Vega 34
Coldspring-Oakhurst Trojans vs Columbus Cardinals, Friday, November 19, 7:30 pm, Turner Stadium, Humble (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=365), Coldspring-Oakhurst 53 Columbus 3
REGION IV
Navarro Panthers vs San Antonio Sam Houston Hurricanes, Friday, November 19, 7:30 pm, Lehnhoff Stadium, Schertz (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=840), Navarro 31 San Antonio Sam Houston 0
Mathis Pirates vs Raymondville Bearkats, Friday, November 19, 7:30 pm, Burnett Stadium, Raymondville (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=909), Mathis 56 Raymondville 20
Wimberley Texans vs Cuero Gobblers, Friday, November 19, 7:30 pm, Comalander Stadium (Blossom), San Antonio (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=842), Wimberley 43 Cuero 35
Sweeny Bulldogs vs Robstown Cottonpickers, Saturday, November 20, 2:00 pm, Memorial Stadium, Victoria (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=405), Sweeny 52 Robstown 15
LH Panther Mom
11-20-2010, 07:17 AM
DIVISION I - QUARTERFINALS
REGION I
Lubbock Cooper Pirates vs Alvarado Indians, Friday, November 26, 7:30 pm, Memorial Stadium, Wichita Falls (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=683), Alvarado 35 Lubbock Cooper 17
REGION II
Lucas Lovejoy Leopards vs Henderson Lions, Friday, November 26, 7:30 pm, E. H. Hanby Stadium, Mesquite (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=231), Henderson 36 Lucas Lovejoy 14
REGION III
Tyler Chapel Hill Bulldogs vs Navasota Rattlers, Friday, November 26, 7:30 pm, Waco ISD Stadium, Waco (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=183), Tyler Chapel Hill 42 Navasota 13
REGION IV
Somerset Bulldogs vs West Columbia Roughnecks, Saturday, November 27, 7:00 pm, Berry Center Stadium, Cypress (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1050), West Columbia 36 Somerset 27
LH Panther Mom
11-20-2010, 07:26 AM
DIVISION II - REGIONAL
REGION I
Borger Bulldogs vs Brownwood Lions, Friday, November 26, 7:30 pm, P. E. Shotwell Stadium, Abilene (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=997), Brownwood 35 Borger 6
Monahans Loboes vs Snyder Tigers, Friday, November 26, 6:00 pm, San Angelo Stadium, San Angelo (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1004), Monahans 26 Snyder 7
REGION II
Argyle Eagles vs Gilmer Buckeyes, Saturday, November 27, 2:00 pm, Lion Memorial Stadium, Ennis (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=115), Argyle 41 Gilmer 14
Dallas Madison Trojans vs Carthage Bulldogs, Friday, November 26, 7:30 pm, Tiger Stadium, Corsicana (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1042), Carthage 42 Dallas Madison 13
REGION III
Athens Hornets vs Brookshire Royal Falcons, Friday, November 26, 7:30 pm, Floyd Casey Stadium, Baylor, Waco (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1019), Athens 29 Brookshire Royal 26
Kirbyville Wildcats vs Coldspring-Oakhurst Trojans, Friday, November 26, 6:00 pm, Provost Umphrey Stadium, Lamar University, Beaumont (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=339), Coldspring-Oakhurst 27 Kirbyville 20
REGION IV
Navarro Panthers vs Mathis Pirates, Friday, November 26, 7:30 pm, D. W. Rutledge Stadium, Judson ISD, Converse (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1149), Navarro 24 Mathis 21
Wimberley Texans vs Sweeny Bulldogs, Friday, November 26, 7:30 pm, Cub Stadium, Brenham (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=59), Wimberley 42 Sweeny 17
LH Panther Mom
11-27-2010, 09:07 AM
DIVISION I - SEMIFINALS
REGION I VS REGION II
Alvarado Indians vs Henderson Lions, Friday, December 3, 7:00 pm, Tiger Stadium, Corsicana (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1042), Henderson 20 Alvarado 13
REGION III VS REGION IV
Tyler Chapel Hill Bulldogs vs West Columbia Roughnecks, Friday, December 3, 7:30 pm, Berry Center Stadium, Cypress (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1050), Tyler Chapel Hill 41 West Columbia 14
LH Panther Mom
11-27-2010, 09:22 AM
DIVISION II - QUARTERFINALS
REGION I
Brownwood Lions vs Monahans Loboes, Friday, December 3, 7:00 pm, San Angelo Stadium, San Angelo (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1004), Brownwood 44 Monahans 14
REGION II
Argyle Eagles vs Carthage Bulldogs, Friday, December 3, 7:30 pm, Trinity Mother Frances Rose Stadium, Tyler (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=568), Carthage 44 Argyle 27
REGION III
Athens Hornets vs Coldspring-Oakhurst Trojans, Friday, December 3, 7:30 pm, Bowers Stadium, Sam Houston State University, Huntsville (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=608), Coldspring-Oakhurst 44 Athens 14
REGION IV
Navarro Panthers vs Wimberley Texans, Friday, December 3, 7:30 pm, Bob Shelton Stadium, Hays CISD, Buda (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=25), Wimberley 40 Navarro 14
LH Panther Mom
12-04-2010, 06:31 AM
DIVISION I - STATE CHAMPIONSHIP
Henderson Lions vs Tyler Chapel Hill Bulldogs, Friday, December 10, 7:30 pm, Dallas Cowboy Stadium, Arlington (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1285), Henderson 28 Tyler Chapel Hill 21
LH Panther Mom
12-04-2010, 06:35 AM
DIVISION II - SEMIFINALS
REGION I vs REGION II
Brownwood Lions vs Carthage Bulldogs, Friday, December 10, 7:30 pm, John Kincaide Stadium, Dallas (Duncanville) (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=309), Carthage 35 Brownwood 28
REGION III vs REGION IV
Coldspring-Oakhurst Trojans vs Wimberley Texans, Friday, December 10, 7:30 pm, Floyd Casey Stadium, Baylor, Waco (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1019), Coldspring-Oakhurst 26 Wimberley 14
LH Panther Mom
12-11-2010, 09:24 AM
DIVISION I - STATE CHAMPION
Henderson Lions
LH Panther Mom
12-12-2010, 06:49 AM
DIVISION II - STATE CHAMPIONSHIP
Carthage Bulldogs vs Coldspring-Oakhurst Trojans, Friday, December 17, 4:00 pm, Dallas Cowboy Stadium, Arlington (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1285),
LH Panther Mom
12-22-2010, 07:22 PM
DIVISION II - STATE CHAMPION
Carthage Bulldogs
Powered by vBulletin® Version 4.2.3 Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.