View Full Version : 2009 Playoffs
LH Panther Mom
11-07-2009, 02:43 PM
REGION I:
District 1:
Lubbock Estacado Matadors, DI
Borger Bulldogs, DII (W)
Dalhart Golden Wolves DII (R)
District 2:
Abilene Wylie Bulldogs, DI
Brownwood Lions, DII (W)
Graham Steers, DII (R)
District 3:
Andrews Mustangs, DI
Monahans Loboes, DII (W)
Seminole Indians, DII (R)
District 4:
Fort Stockton Panthers, DI
Clint Lions, DII (W)
Pecos Eagles, DII (R)
District 5:
Burkburnett Bulldogs, DI
Bridgeport Bulls, DII (W)
Iowa Park Hawks, DII (R)
District 6:
BYE
District 7:
Gatesville Hornets, DI
China Spring Cougars, DII (W)
Glen Rose Tigers, DII (R)
District 8:
Burnet Bulldogs, DI
Wimberley Texans, DII (W)
Canyon Lake Hawks, DII (R)
REGION II:
District 9:
Prosper Eagles, DI
Argyle Eagles, DII (W)
Celina Bobcats, DII (R)
District 10:
Paris North Lamar Panthers, DI
Van Alstyne Panthers, DII (W)
Paris High Wildcats, DII (R)
District 11:
Fort Worth Castleberry Lions, DI
Lake Worth Bullfrogs, DII (W)
Dallas Madison Trojans, DII (R)
District 12:
Alvarado Indians, DI
Kennedale Wildcats, DII (W)
Kaufman Lions, DII (R)
District 13:
Lucas Lovejoy Leopards, DI
Farmersville Farmers, DII (W)
Quinlan Ford Panthers, DII (R)
District 14:
Wills Point Tigers, DI
Van Vandals, DII (W)
Eustace Bulldogs, DII (R)
District 15:
BYE
District 16:
Texarkana Liberty-Eylau Leopards, DI
Pittsburg Pirates, DII (W)
Texarkana Pleasant Grove Hawks, DII (R)
LH Panther Mom
11-08-2009, 10:49 AM
REGION III
District 17:
Gilmer Buckeyes, DI
Tatum Eagles, DII (W)
Gladewater Bears, DII (R)
District 18:
Jasper Bulldogs, DI
Carthage Bulldogs, DII (W)
Center Roughriders, DII (R)
District 19:
La Vega Pirates, DI
Lorena Leopards, DII (W)
Mexia Blackcats, DII (R)
District 20:
Athens Hornets, DI
Palestine Wildcats, DII (W)
Brownsboro Bears, DII (R)
District 21:
Silsbee Tigers, DI
West Orange-Stark Mustangs, DII (W)
Bridge City Cardinals, DII (R)
District 22:
Huffman Hargrave Falcons, DI
Cleveland Indians, DII (W)
Coldspring-Oakhurst Trojans, DII (R)
District 23:
BYE
District 24:
Navasota Rattlers, DI
Caldwell Hornets, DII (W)
Rockdale Tigers, DII (R)
REGION IV
District 25:
Sealy Tigers, DI
Giddings Buffalos, DII (W)
La Grange Leopards, DII (R)
District 26:
Needville Bluejays, DI
Sweeny Bulldogs, DII (W)
Brookshire Royal Falcons, DII (R)
District 27:
San Antonio Sam Houston Hurricanes, DI
La Vernia Bears, DII (W)
Luling Eagles, DII (R)
District 28:
Cuero Gobblers, DI
Edna Cowboys, DII (W)
Yoakum Bulldogs, DII (R)
District 29:
Bandera Bulldogs, DI
Pearsall Mavericks, DII (W)
Devine Warhorses, DII (R)
District 30:
BYE
District 31:
Ingleside Mustangs, DI
Sinton Pirates, DII (W)
Mathis Pirates, DII (R)
District 32:
Zapata Hawks, DI
Lyford Bulldogs, DII (W)
Rio Hondo Bobcats, DII (R)
LH Panther Mom
11-08-2009, 11:32 AM
DIVISION I - BI-DISTRICT
REGION I
Lubbock Estacado Matadors vs Abilene Wylie Bulldogs, Saturday, November 14, 7:30 pm, Grande Communications Stadium, Midland (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=521), Abilene Wylie W (24-7)
Andrews Mustangs vs Fort Stockton Panthers, Friday, November 13, 7:30 pm, Walton Field, Kermit (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1010), Andrews W (36-33 3OT)
Burkburnett Bulldogs - BYE
Gatesville Hornets vs Burnet Bulldogs, Friday, November 13, 7:30 pm, Bulldog Stadium, Copperas Cove (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=42), Burnet W (38-7)
REGION II
Prosper Eagles vs Paris North Lamar Panthers, Friday, November 13, 7:30 pm, Wilkerson-Sanders Memorial Stadium, Rockwall (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=319), Prosper W (38-0)
Fort Worth Castleberry Lions vs Alvarado Indians, Friday, November 13, 7:30 pm, Bear Stadium, Fort Worth (White Settlement) (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1269), Alvarado W (63-0)
Lucas Lovejoy Leopards vs Wills Point Tigers, Friday, November 13, 7:30 pm, T. A. Cotton Ford Stadium, Greenville (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=702), Lucas Lovejoy W (52-36)
Texarkana Liberty-Eylau Leopards - BYE
REGION III
Gilmer Buckeyes vs Jasper Bulldogs, Saturday, November 14, 3:00 pm, Trinity Mother Frances Rose Stadium, Tyler (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=568), Gilmer W (57-21)
La Vega Pirates vs Athens Hornets, Saturday, November 14, 2:00 pm, E. H. Hanby Stadium, Mesquite (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=231), La Vega W (21-20)
Silsbee Tigers vs Huffman Hargrave Falcons, Saturday, November 14, 7:00 pm, Stallworth Stadium, Baytown (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=637), Silsbee W (54-35)
Navasota Rattlers - BYE
REGION IV
Sealy Tigers vs Needville Bluejays, Friday, November 13, 7:30 pm, Guy K. Traylor Stadium, Rosenburg (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=514), Sealy W (42-36)
San Antonio Sam Houston Hurricanes vs Cuero Gobblers, Friday, November 13, 7:30 pm, Matador Stadium, Seguin (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=124), Cuero W (46-12)
Bandera Bulldogs - BYE
Ingleside Mustangs vs Zapata Hawks, Friday, November 13, 7:30 pm, Coyote Stadium, La Joya (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=935). Ingleside W (59-19)
LH Panther Mom
11-08-2009, 05:59 PM
DIVISION II - BI-DISTRICT
REGION I
Borger Bulldogs vs Graham Steers, Friday, November 13, 4:30 pm, Jones AT&T Stadium, Lubbock (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1021), Graham W (42-14)
Monahans Loboes vs Pecos Eagles, Thursday, November 12, 7:30 pm, Ratliff Stadium, Odessa (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1002), Monahans W (41-7)
Bridgeport Bulls - BYE
China Spring Cougars vs Canyon Lake Hawks, Saturday, November 14, 8:00 pm, Bernard Birkelbach Field, Georgetown (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=6), China Spring W (31-20)
Dalhart Golden Wolves vs Brownwood Lions, Friday, November 13, 8:00 pm, Jones AT&T Stadium, Lubbock (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1021), Brownwood W (33-7)
Seminole Indians vs Clint Lions, Friday, November 13, 7:30 pm, Eagle Stadium, Pecos (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=492), Seminole W (55-7)
Iowa Park Hawks - BYE
Glen Rose Tigers vs Wimberley Texans, Friday, November 13, 7:30 pm, Leo Buckley Stadium, Killeen (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=110), Wimberley W (49-44)
REGION II
Argyle Eagles vs Paris High Wildcats, Thursday, November 12, 7:30 pm, Ron Poe Stadium, McKinney (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=276), Argyle W (52-14)
Lake Worth Bullfrogs vs Kaufman Lions, Friday, November 13, 7:30 pm, Panther Stadium, McKinney (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=285), Lake Worth W (31-21)
Farmersville Farmers vs Eustace Bulldogs, Friday, November 13, 7:30 pm, E. H. Hanby Stadium, Mesquite (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=231), Farmersville W (17-14)
Texarkana Pleasant Grove Hawks - BYE
Celina Bobcats vs Van Alstyne Panthers, Friday, November 13, 7:30 pm, Little Elm Athletic Complex, Little Elm (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1041), Celina W (35-14)
Dallas Madison Trojans vs Kennedale Wildcats, Friday, November 13, 7:30 pm, Beverly D. Humphrey Tiger Stadium, Lancaster (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=302), Kennedale W (24-17)
Quinlan Ford Panthers vs Van Vandals, Thursday, November 12, 7:30 pm, Royse City ISD Stadium, Royse City (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1241), Quinlan Ford W (35-14)
Pittsburg Pirates - BYE
LH Panther Mom
11-08-2009, 08:20 PM
DIVISION II - BI-DISTRICT
REGION III
Tatum Eagles vs Center Roughriders, Friday, November 13, 7:30 pm Homer Bryce Stadium, Nacogdoches (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1020), Center W (42-21)
Lorena Leopards vs Brownsboro Bears, Saturday, November 14, 8:00 pm, Tiger Stadium, Corsicana (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1042), Lorena W (30-14)
West Orange-Stark Mustangs vs Coldspring-Oakhurst Trojans, Friday, November 13, 7:30 pm, Falcon Stadium, Huffman (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1287), Coldspring-Oakhurst W (41-36)
Rockdale Tigers - BYE
Gladewater Bears vs Carthage Bulldogs, Friday, November 13, 7:30 pm, Bulldog Stadium, Carthage (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1247), Carthage W (48-0)
Mexia Blackcats vs Palestine Wildcats, Friday, November 13, 7:30 pm, Longhorn Stadium, Cedar Hill (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=271), Mexia W (36-14)
Bridge City Cardinals vs Cleveland Indians, Friday, November 13, 7:30 pm, Newcomb Field Veteran's Memorial Stadium, Pasadena (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=631), Cleveland W (44-17)
Caldwell Hornets - BYE
REGION IV
Giddings Buffalos vs Brookshire Royal Falcons, Friday, November 13, 7:30 pm, I. I. Nelson Field, Austin (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=10), Brookshire Royal W (40-21)
La Vernia Bears vs Yoakum Bulldogs, Friday, November 13, 7:30 pm, Bob Shelton Stadium, Buda (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=25), Yoakum W (22-13)
Pearsall Mavericks - BYE
Sinton Pirates vs Rio Hondo Bobcats, Friday, November 13, 7:30 pm, Pirate Stadium, Sinton (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=210), Sinton W (28-21)
La Grange Leopards vs Sweeny Bulldogs, Friday, November 13, 7:30 pm, Waller ISD Stadium, Waller (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1289), La Grange W (48-27)
Luling Eagles vs Edna Cowboys, Friday, November 13, 7:30 pm, Cougar Stadium, New Braunfels (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=843), Edna W (55-40)
Devine Warhorses - BYE
Mathis Pirates vs Lyford Bulldogs, Friday, November 13, 7:30 pm, Pirate Stadium, Mathis (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=209), Mathis W (41-24)
LH Panther Mom
11-13-2009, 06:25 AM
DIVISION I - REGIONAL
REGION I
Abilene Wylie Bulldogs vs Andrews Mustangs, Friday, November 20, 7:30 pm, Grande Communications Stadium, Midland (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=521), Abilene Wylie W (42-0)
Burkburnett Bulldogs vs Burnet Bulldogs, Friday, November 20, 7:30 pm, Ram Stadium, Mineral Wells (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=684), Burkburnett W (27-21)
REGION II
Prosper Eagles vs Alvarado Indians, Friday, November 20, 7:30 pm, Gopher Warrior Bowl, Grand Prairie (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=248), Prosper W (13-8)
Lucas Lovejoy Leopards vs Texarkana Liberty-Eylau Leopards, Friday, November 20, 7:30 pm, Bobcat Stadium, Hallsville (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=429), Lucas Lovejoy W (42-41 OT)
REGION III
Gilmer Buckeyes vs La Vega Pirates, Saturday, November 21, 2:00 pm, Mesquite Memorial Stadium, Mesquite (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=279), Gilmer W (44-16)
Silsbee Tigers vs Navasota Rattlers, Friday, November 20, 7:30 pm, Woodforest Bank Stadium, Conroe ISD, Shenandoah (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1151), Navasota W (35-34)
REGION IV
Sealy Tigers vs Cuero Gobblers, Friday, November 20, 7:30 pm, Bobcat Stadium, San Marcos (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=30), Cuero W (53-36)
Bandera Bulldogs vs Ingleside Mustangs, Friday, November 20, 7:30 pm, Eschenburg Field, Floresville (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=919), Ingleside W (35-14)
LH Panther Mom
11-13-2009, 06:30 AM
DIVISION II - AREA
REGION I
Graham Steers vs Monahans Loboes, Friday, November 20, 7:00 pm, Mustang Bowl, Sweetwater (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=993), Graham W (44-28)
Bridgeport Bulls vs China Spring Cougars, Friday, November 20, 8:00 pm, Burleson Stadium, Burleson (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=238), Bridgeport W (34-31)
Brownwood Lions vs Seminole Indians, Friday, November 20, 7:30 pm, San Angelo Stadium, San Angelo (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1004), Brownwood W (41-28)
Iowa Park Hawks vs Wimberley Texans, Friday, November 20, 7:30 pm, Gordon Wood Stadium, Brownwood (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=84), Wimberley W (31-14)
REGION II
Argyle Eagles vs Lake Worth Bullfrogs, Thursday, November 19, 7:00 pm, Northwest ISD Stadium, Justin (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=299), Argyle W (45-7)
Farmersville Farmers vs Texarkana Pleasant Grove Hawks, Friday, November 20, 7:30 pm, Sam Parker Field, Mount Pleasant (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=556), Texarkana Pleasant Grove W (30-24)
Celina Bobcats vs Kennedale Wildcats, Friday, November 20, 7:30 pm, Northwest ISD Stadium, Justin (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=299), Kennedale W (10-6)
Quinlan Ford Panthers vs Pittsburg Pirates, Friday, November 20, 7:30 pm, Royse City ISD Stadium, Royse City (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1241), Pittsburg W (53-13)
LH Panther Mom
11-14-2009, 01:12 AM
DIVISION II - AREA
REGION III
Center Roughriders vs Lorena Leopards, Saturday, November 21, 7:30 pm, Bowers Stadium, SHSU, Huntsville (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=608), Lorena W (13-10)
Coldspring-Oakhurst Trojans vs Rockdale Tigers, Friday, November 20, 7:30 pm, Buddy Moorhead Stadium, Conroe (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=478), Coldspring-Oakhurst W (51-35)
Carthage Bulldogs vs Mexia Blackcats, Friday, November 20, 7:30 pm, Forney City Bank Stadium, Forney (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=666), Carthage W (35-26)
Cleveland Indians vs Caldwell Hornets, Friday, November 20, 7:30 pm, Waller ISD Stadium, Waller (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1289), Caldwell W (20-13 OT)
REGION IV
Brookshire Royal Falcons vs Yoakum Bulldogs, Saturday, November 21, 7:00 pm, Memorial Stadium, Victoria (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=405), Brookshire Royal W (41-27)
Pearsall Mavericks vs Sinton Pirates, Friday, November 20, 8:00 pm, Bucaneer Stadium, Corpus Christi (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=203), Sinton W (13-12)
La Grange Leopards vs Edna Cowboys, Saturday, November 21, 7:00 pm, Ricebird Stadium, El Campo (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=409), La Grange W (47-28)
Devine Warhorses vs Mathis Pirates, Friday, November 20, 7:30 pm, Comalander Stadium (Blossom), San Antonio (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=842), Devine W (14-13)
LH Panther Mom
11-21-2009, 09:37 AM
DIVISION I - QUARTERFINALS
REGION I
Abilene Wylie Bulldogs vs Burkburnett Bulldogs, Friday, November 27, Roughrider Stadium, Saginaw (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1037), Abilene Wylie W (39-21)
REGION II
Prosper Eagles vs Lucas Lovejoy Leopards, Saturday, November 28, 7:30 pm, John Clark Field, Plano (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=267), Lovejoy W (24-14)
REGION III
Gilmer Buckeyes vs Navasota Rattlers, Saturday, November 28, 2:00 pm, Abe Martin Stadium, Lufkin (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=417), Gilmer W (42-35)
REGION IV
Cuero Gobblers vs Ingleside Mustangs, Friday, November 27, 7:30 pm, Heroes Stadium, San Antonio (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1276), Cuero W (47-28)
LH Panther Mom
11-21-2009, 10:39 AM
DIVISION II - REGIONAL
REGION I
Graham Steers vs Bridgeport Bulls, Friday, November 27, 6:00 pm, Bearcat Stadium, Aledo (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1055), Graham W (28-23)
Brownwood Lions vs Wimberley Texans, Friday, November 27, 2:00 pm, Bulldog Stadium, Copperas Cove (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=42), Wimberley W (24-17)
REGION II
Argyle Eagles vs Texarkana Pleasant Grove Hawks, Friday, November 27, 7:30 pm, Royse City ISD Stadium, Royse City (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1241), Texarkana Pleasant Grove W (35-19)
Kennedale Wildcats vs Pittsburg Pirates, Friday, November 27, 6:00 pm, E. H. Hanby Stadium, Mesquite (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=231), Pittsburg W (21-17)
REGION III
Lorena Leopards vs Coldspring-Oakhurst Trojans, Friday, November 27, 7:30 pm, Tiger Stadium, A&M Consolidated, College Station (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=170), Lorena W (33-29)
Carthage Bulldogs vs Caldwell Hornets, Friday, November 27, 7:30 pm, Tiger Stadium, Corsicana (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1042), Carthage W (56-41)
REGION IV
Brookshire Royal Falcons vs Sinton Pirates, Saturday, November 28, 7:00 pm, Memorial Stadium, Victoria (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=405), Sinton W (31-24)
La Grange Leopards vs Devine Warhorses, Friday, November 27, 5:30 pm, Bobcat Stadium, San Marcos (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=30), La Grange W (36-0)
LH Panther Mom
11-27-2009, 09:56 PM
DIVISION I - SEMIFINALS
Abilene Wylie Bulldogs vs Lucas Lovejoy Leopards, Saturday, December 5, 7:30 pm, Waco ISD Stadium, Waco (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=183), Abilene Wylie W (31-27)
Gilmer Buckeyes vs Cuero Gobblers, Saturday, December 5, 6:00 pm, Bowers Stadium, SHSU, Huntsville (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=608), Gilmer W (42-36)
LH Panther Mom
11-27-2009, 10:01 PM
DIVISION II - QUARTERFINALS
REGION I
Graham Steers vs Wimberley Texans, Friday, December 4, 7:30 pm, Waco ISD Stadium, Waco (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=183), Graham W (48-7)
REGION II
Texarkana Pleasant Grove Hawks vs Pittsburg Pirates, Friday, December 4, 7:30 pm, Lobo Stadium, Longview (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=537), Pittsburg W (55-34)
REGION III
Lorena Leopards vs Carthage Bulldogs, Friday, December 4, 7:30 pm, Tiger Stadium, Corsicana (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1042), Carthage W (28-21)
REGION IV
Sinton Pirates vs La Grange Leopards, Saturday, December 5, 7:00 pm, D. W. Rutledge Stadium, Justin ISD, Converse (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1149), La Grange W (34-27 OT)
LH Panther Mom
12-06-2009, 11:17 AM
DIVISION I - STATE CHAMPIONSHIP
Abilene Wylie Bulldogs vs Gilmer Buckeyes, Saturday, December 12, 6:00 pm, Gerald J. Ford Stadium, SMU, Dallas (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=384), Gilmer W (43-26)
LH Panther Mom
12-06-2009, 12:18 PM
DIVISION II - SEMIFINALS
Graham Steers vs Pittsburg Pirates, Friday, December 11, 7:00 pm, Vernon Newsom Stadium, Mansfield (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=392), Graham W (27-20)
Carthage Bulldogs vs La Grange Leopards, Saturday, December 12, 6:00 pm, Don Floyd Field, Midlothian (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=1044), Carthage W (28-14)
LH Panther Mom
12-12-2009, 10:17 PM
DIVISION I - STATE CHAMPS
GILMER BUCKEYES
LH Panther Mom
12-12-2009, 10:19 PM
DIVISION II - STATE CHAMPIONSHIP
Graham Steers vs Carthage Bulldogs, Saturday, December 19, 6:00 pm, Gerald J. Ford Stadium, SMU, Dallas (http://www.texasbob.com/stadium/stadium.php?id=384), Carthage W (13-12)
LH Panther Mom
12-20-2009, 05:12 AM
DIVISION II - STATE CHAMPS
CARTHAGE BULLDOGS
Powered by vBulletin® Version 4.2.3 Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.